Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем с Лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    109
    #1

    Проблем с Лаптоп

    Както вече писах тук http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=15797

    имам проблем с Уина.. и администраторската парола

    но днес разбрах че имам и проблем със самият Лаптоп

    ЦДто ми НЕ се разпознава от Компютъра докато не се стартира Уина.. резултат от флашване преди време (поне аз така си мисля)

    следователно не мога да си преинсталирам Уина..

    Нямам и ФДУ :о((

    Моля ви даите някаква идея как да инсталирам нов Уин...

    Благодаря предварително


  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Проблем с Лаптоп

    извинявай, ако звучи малко подценяващо, но наясно ли си какво се прави, за да се разпознае cd под dos? питам, защото тези, които са наясно сме от старата генерация компютърджии, за които himem, ems и xms все още значи нещо... []



    иначе най-лесното решение за теб би било (ако имаш lan карта) да си "преточиш" един 98 и си готов

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    45
    #3

    Проблем с Лаптоп

    Човекът не е уточнил дали изобщо има DOS, може да е с XP на NTFS. Не виждам причина лаптоп-а да не разпознава CD-то извън Windows, естествено, ако не е имало брутална намеса. Симнявам се да е от флашване, защото, ако е неправилен .ром файла обикновенно не се изпълнява самото флашване на устройството, но понякога и това се случва. Дано при теб да не е така. По принцип се прави така: във BIOS-а слагаш да боотва от CD-ROM (като първо устройство) и вкарваш оригинален или копиран от оригинал диск с Win98/XP (bootable). След save and restart на БИОС-а автоматично се опознава bootable CD-то и започва инсталация на Windows.

    Aко всичко това го изпълняваш точно и пак няма резултат, значи проблема е по сериозен...



    Ако си с 98 или XP на FAT, може да се възползваш от съвета на FearMe и да си конфигурираш CD устройство под DOS. По този начин също ще може да инсталираш. Не е голяма философията, пишат се по 2 реда в аутоекзек-а и конфиг-а и това е. Е, трябват ти и 2-3 файла, но ако се стигне дотам ще помагаме...



    Нямаш ли оригиналните "recovery CD-та"? Те обикновенно са bootable и с тях става най-лесно, пък и ако има екзотични устройства по лаптоп-а си спестяваш последващите проблеми. Просто предполагам, защото не си дал инфо за модела на машинката...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    109
    #4

    Проблем с Лаптоп

    мммда.. на ХР Про.. с NTFS

    ДОС нямам пък и не мога да го ползвам (поне не съм го ползвал може и да мога:о)

    Значи имам няколко боотабал ЦДта имам и лицензирани към Лаптопа правя го да боотва само от ЦД-рома реботва се БИОСа и нищо пробвах с 3 ЦДта

    за какви Екзотики говориш Гриин

    имам УСБ ЦД горелка имам и ЛАН


  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    45
    #5

    Проблем с Лаптоп

    обикновенно лаптоп-ите имат допълнителни бутони (HotKeys), специални драйвери за мениджмънт и т.н., които изискват допълнителни библиотеки, а те не са включени в стандартния WinXP Pro SP1. Моят лаптоп например има remote control, който ми взе акъла, докато тръгне. Така и не стана с нова инсталация на стандартните Win XP-та, а с оригиналния Win XP нямаше никакви проблеми...

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #6

    Проблем с Лаптоп

    Не си казал какъв е лаптопа, но при toshiba лаптопите трябва да държиш натиснат клавиш "C" при пускането на компютъра, ако искаш да стартираш от сд-то. Става въпрос за рекавъри диска, но върши работа и при други случаи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #7

    Проблем с Лаптоп

    Така се старира и при Asus (не знам точно модела) или с L за LAN, а пък с F правеше нещо друго. Май имаше по едно време дъна, при които F редетектваше CPU-то, може и то да е било Asus.



    За "екзотичните" екстри да не говорим - служебният ми лаптоп (споменатият Asus) има и биометричен четец, за прочитане на дактилоскопични отпечатъци !!!! Шаш ! Ама така и до сега не съм го пуснал да работи...не че съм се тормозил и много де




  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    109
    #8

    Проблем с Лаптоп

    Проблемът е решен:О)))

    с това http://products.sony.co.uk/productde...id=10_180_7164

    много е добър:о))))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с лаптоп
    От force10 във форум Windows
    Отговори: 18
    Последно: 10-02-10, 10:33
  2. Проблем с лаптоп...
    От Muko във форум Мобилни устройства
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-09, 11:48
  3. Проблем с CDR-W на лаптоп
    От Yavor Yankov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-05-07, 19:35
  4. Проблем със лаптоп
    От Z*E*W*A във форум Windows
    Отговори: 26
    Последно: 20-01-07, 02:36
  5. Проблем с лаптоп
    От bestman във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 02-10-06, 09:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе