Резултати от 1 до 3 от общо 3

Prestigio PER5162 tuning

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #1

    Prestigio PER5162 tuning

    Да се похваля и аз каква е свърших с новата ми играчка Prestigio PER5162 . Първото нещо което ме издразни в машинката беше това, че много бавно рефрешваше страниците. След няколко минутно щракане по менютата и проверка на бързодействие все да ми писва и реших, че така няма да ги оставя нещата.
    Проверих версията на флаша - беше от януари тази година. Флашнах го с последния фирм изтеглен от сайта на Prestigio, но проблема с рефреша остана на дневен ред даже и се влоши още повече( може и да е било внушение).
    Ядосах се и почнах да ровя по форумите за някакво алтернативно решение, открих че руския Qumo Libro е като родно братче на моето Prestigio.
    Флашнах го с тази прошивка от сайта на Qumo Libro : http://www.qumo.ru/files/download/153.xhtml. Това което спечелих от флаша беше, че машината се забърза малко но за сметка на това за интефейс имах само руски и английски език, Wifi-то също изчезна ( не че умирах за него), жена ми като видя каква съм е свършил ми каза да си върна българския интерфейс и да не се правя на голям майстор.
    Префлашнах го отново до официалния последен фирм от сайта на Prestigio и о ЧУДО!. Машинката излетя !!!
    Не знам дали съм открил топлата вода , ама и да съм е открил - моя си е . Общо взето това е, сега съм доволен и утре мисля да си натоваря книжлетата за четене.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:Prestigio PER5162 tuning

    Близко до невероятното е Асбис да са си мръднали пръста да изкарат нов фирмуер за тяхен продукт... Обикновенно изкарват приличен хардуер и с това свършва необходимостта от поддръжка.
    Кой е бил фирмуера на книжката ти, когато я купи и коя версия си изтеглил?
    И откъде точно си теглил фирмуер за е-книгата?
    PS - да, наистина има някакъв фирмуер ъпдейт за най-новата им книжка 5162, който оправял някакви проблеми с Wi-Fi-то.
    Абсолютна кретения на фона на това, че при по-стари модели има куп трески за дялане, на които никой не ебава да обърне внимание и да пусне нов фирмуер.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #3

    Re:Prestigio PER5162 tuning

    Започвам отначало :
    Машинката дойде с версия на фирм-а: 20110112, според логиката трябва да е 12 януари 2011.
    След това е ъпдейтнах с официалния последен фирм взет от тук: http://marketing.prestigio.com/$Cust...RD-110429).zip, с дата 29.04.2011.
    Отново ъпдейт с "Прошивка" для QUMO Libro от 22.06.2011" от тук: http://www.qumo.ru/files/download/153.xhtml

    След руската прошивка, основни разлики: има само английски и руски език, главното меню е събрано на една страница с подменюта ( при оригиналния са две страници), шрифта "Arial" липсва, wifi-то също не работи. Може да има и други разлики, но само тези ми направиха впечатление на първо четене.

    Отнов флаш до оригиналния фирм: http://marketing.prestigio.com/$Cust...RD-110429).zip.
    Това е.

    Забележка: В pdf файла към оригиналния фирм е обяснено как се флашва престижото и кои бутони трябва да се натиснат и задържат за да започне процедурата за флашване. При Qumo Libro са дадени други бутони за започване на процедурата за флаш,но аз не ги спазих, затова когато се връщах от Qumo Libro към оригиналния фирм ползвах процедурата с натискането на бутоните за оригиналния фирм.
    Това е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. `Prestigio MultiPhone
    От xikiro във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 15:05
  2. Prestigio Tablet
    От qwerty-to във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 15-08-12, 18:17
  3. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 10:56
  4. FC4 & Gnome 2.10 tuning
    От emos във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 22-08-05, 17:55
  5. Photo tuning
    От MixMan във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 02-06-04, 08:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе