Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

Проблем със скоростта на wireless-a

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #16

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Описаните резултати са с криптиране WPA2 или WEP (и двете ги пробвах, еднакво свалят веднага мрежата на 54 Мбит, но практически пуска 20-22).
    Започнах да съжалявам за покупката, като видях този тест. Може би трябваше да взема Белкин. Просто гледах страницата на Popcorn hour и там показваха добра съвместимост с WiFi-то на C-200.
    Както и да е, ще пробвам с MAC филтриране (което ми препоръча и Hell, за което му благодаря).
    Мерси за инфото, ще дам отзиви после.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #17

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Пробвах само с MAC филтриране и резултатът е следният: 8-8,2 MB/s download. (около 8:30 ч. сутринта).
    Сега въпросът е да тествам дали блокира реално достъпа на други у-ва, които не са въведени, но това ще стане довечера, че трябва да се бачка.
    Между другото с Nokia E85 не успях да се вържа и сигурно работи схемата.
    Някой има ли представа, GSM-ите имат ли MAC адрес и как да го открия?
    Когато се връзвах с телефона не ми го даваше разпознат от рутера.

  4. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #18

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    GSM имат. Само филтър по MAC не дава достатъчна сигурност!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #19

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Намерих MAC-а на Nokia-та - написан е под капака и батерията.
    Вярно е, че сигурността не е на ниво, но и аз си правя домашна мрежа за забавление.
    Все пак не съм се отказал от криптирането. Надявам се някой от възможните стандарти да позволи по-висока скорост на N, но не съм ги пробвал още всички.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #20

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Освен някой да ти ползва нета, за друго на дали ще иска да се върже към модема ти МАК требва да е достатъчно. Наглеждай си логовете чат-пат, но не мисля че ще имаш проблеми!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #21

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Най-сетне пробив!
    Сетнах филтриране по MAC + криптиране WPA2 AES и ми пусна мрежа 270-300 Мбит.
    Пуснах тест на speedtest и още първия път стигна малко над 49 Мбит даунлоуд, което е и максимума от доставчика.
    След това пуснах един популярен торент и отново скоростта беше ниска - под 2 MB/s.
    Стигнах до извода, че utorrent-а се бъзика нещо, влязох в настройките и изчистих всякакви ограничения за брой пиъри и връзки, като почти веднага скоростта започна да се вдига и стигна 4.5-5 МВ/s. Сутринта тествах отново и явно съм попаднал в extra speed период на megalan, защото вдигна 7.5 МВ/s и сигурно можеше още, но торента свърши...
    Явно това ще е финалната версия. Сега ми остава да организирам устройствата си в домашна мрежа - нещо, което засега не знам, как става. Отворен съм за всякакви идеи. Знам, че тук не е темата, така че ако има нещо подобно във форума, моля дайте линк.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Продавам Microsoft Wireless Laser Mouse 5000 V1.0 и wireless keyboard 6000 v2.0
    От chorlav във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 10-11-14, 11:33
  2. Проблем със скоростта .....
    От helios1 във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 06-12-11, 10:53
  3. Продавам Belkin Wireless G Router plus wireless usb adapter
    От gamani във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-10, 14:53
  4. Проблем с wireless-a
    От georgikirchev във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 07-10-09, 21:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе