Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Проблем със скоростта на wireless-a

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #1

    Проблем със скоростта на wireless-a

    Здравейте,
    Имам следното питане:
    Имам HP Notebook Pavillion dv5, който според system information има wireless платка Intel(R) WiFi Link 5100 AGN.
    Интернетът ми е от Мегалан - 50 Мбит (6.25 MB down), като кабелът е вкаран в безжичен рутър D-Link DIR-615 (поддържа N - до 300 Мбит)
    Проблемът ми е, че ако ползвам wireless, скоростта ми никога не може да се качи над 2.2 МБ, докато ако съм на кабел от рутъра стига до 5.9 МБ, което е близо до обявеното от доставчика. Четох в сайта на Intel за wireless платката и там пишеше, че е с доста по-големи възможности. Не можах да се ориентирам, поддържа ли N, но определено пишеше, че може да поддържа скорости по-високи от 54 Мбит. Преди бях с рутър на Netgear 54 Мбит и достигах почти същата скорост.
    Както и да е, дава ми, че мрежата на компютъра работи на 54 Мбит. Не означава ли това, че би следвало да достигна по-висока скорост на wireless?
    Забравих да добава, че на speedtest резултатът е down 18-20 Мбит, т.е. аналогичен за около 2-2.2 МБ/с.
    Ако не мога да направя нищо с настоящата конфогурация, какво решение ще препоръчате - usb адаптер на D-Link с по-добри характеристики ще помогне ли?
    Благодаря предварително за помощта.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    360
    #2

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Пробвай да качиш най-новия фирм.
    Имах същия проблем с друг модел на D-Link. След качване на най-новия фирм скоростите ми по кабел и по радио се изравниха.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #3

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Това го направих още като го взех вчера след конфигурацията.
    Докато бъзиках настройките на рутера, случайно съм изключил WPA2 security, което беше активирано и изведнъж скоростта на мрежата стана 270 Мбит. Явно криптирането бави много. Ще пробвам да организирам сигурността на ниво WEP. Надявам се да запазя близо до 50 Мбит реална скорост.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #4

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Смених security от WPA2 на WEP. Положението е същото - 22 Мбит max download speed.
    Трагедия, помагайте моля ви. Иначе язък за парите за нов рутър - старият си бачкаше поне толкова добре.
    Между другото сега PC-то ми в друга стая не може да открие сигнала на новия рутър, а аз си мислех, че старият е слаб.
    PC-то е с PCI Netgear wireless adapter и май не се харесват особено с Д-линк. Може и да е от канала, 11-ти, понеже там засича друга мрежа на същия канал.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Ти сериозно ли мислиш, че с такова рутерче ще вдигнеш 300 Mbps през Wireless с криптиране?! Дори и 50 mbps са много... За да стане това криптиране е необходима сериозна изчислителна мощност - сиреч процесор...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #6

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Не мисля, че е възможно, още повече, че доставчика ми пуска 50 Мбит. Само че и не ме устройва 20 Мбит, както е сега.
    Затова моля за помощ, ако има вариант да постигна по-добра скорост.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #7

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    jezoff едно време се кефихме на 30 кb/s , а на 50 дигахме банкет.Найдехме та зайдехме както се казва.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Има варианти...
    1. Махаш криптирането и рутера ще ти пусне толкова колкото са му възможностите.
    2. Правиш един професионален Wireless рутер които да може работи с висока скорост (едновременно да рутира и криптира)
    - Взимаш един компютър (минимум 800 - 1000Mhz), една читава PCI Wireless карта (ако искаш и N стандарт), инсталираш някакъв подходящ за рутиране софтуер(за предпочитане Linux, *BSD) конфигурираш, и имаш железен рутер, които може да ти криптира на висока скорост... Така се прави ако ти трябва висока скорост през Wireless и криптирана мрежа...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #9

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Човече, разбрах ти тезата още с предишния пост, ама само да уточня, че съм аматьор и нямам желание да се преквалифицирам в ИТ специалист.
    Просто търся по-лесен начин за рещение на проблема.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    OK
    Ами лесния начин е точка 1. Махаш криптирането...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #11

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Разбрах, само продължава да ме тормози фактът, че ми включва 54 Мбит, а пуска реално само 20 Мбит.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    При изключено криптиране ли?

  16. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #13

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Можеш да пробваш следното - изключваш секюритито, но пък слагаш филтриране по MAC адрес (би трябвало да се поддържа от този рутер). То е по-несигурно от WPA2 примерно, но пък ми е интересно от към скорост как ще седят нещата...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #14

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Вярно, че не са написали условията на теста, но тук са го тествали и са постигнали 33.2Mbs - близо си...

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    360
    #15

    Re:Проблем със скоростта на wireless-a

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    33.2Mbs - близо си...
    -30%.
    Шегувате се с човека.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам Microsoft Wireless Laser Mouse 5000 V1.0 и wireless keyboard 6000 v2.0
    От chorlav във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 10-11-14, 11:33
  2. Проблем със скоростта .....
    От helios1 във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 06-12-11, 10:53
  3. Продавам Belkin Wireless G Router plus wireless usb adapter
    От gamani във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-10, 14:53
  4. Проблем с wireless-a
    От georgikirchev във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 07-10-09, 21:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе