Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree1Одобрявам

DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #16

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    @blue1 - досега да беше преинсталирал ХП-то поне 20 пъти По-смело бре човек, какво го жалиш толкова.
    @Shienar - Няма как да има достъп до информация на 4ГБ флашкарта разпозната като 512мб....вероятно и евентуален опит за формат на 512мб-овия дял би бил игнориран. А пък с последното ме закла Нали не мислиш, че има разумен човек който да си делне диска в случая започващ от 250ГБ до 500ГБ при 1555-ците на 8-15 дяла по 32?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #17

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Почнах, за сефте ми е.

  4. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #18

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    @blue1 - Успех!

    @Tommorow - Защо 8-15 дяла? Един 40GB дял под FAT32 за XP-то, останалото под NTFS. Знам, "гениално" е, но съм виждал и такива дивотии.

    Относно картите - Kingston 4GB от онези "хубавите" обикновено е 512MB или 1GB.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #19

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Проблема вече е решен. С новият уиндолс всичко си работи идеално, за сега. Установих, че с най-новият драйвер на видео картата (интел) от техният си сайт не работи много добре когато е на батерия за разлика от по-стария драйвер от сайта на делл. Въпросната карта която не беше разпозната наистина е Кингстон 4ГБ , но в момента и с нея няма проблеми, а какво значи от онези "хубавите"?

  6. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #20

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    http://forum.pocketbulgaria.com/view...p?f=21&t=36768

    Надявам се линка няма да се счете за някакъв вид реклама. Ако нарушава правилата моля да бъде изтрит.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #21

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Любопитна информация, но моята карта не е като фалшивите на снимките в темата от другият форум и я има в продуктовата листа на Кингстън http://www.kingston.com/ukroot/flash/sdhc.asp

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #22

    Отговор: DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    За да не откривам нова тема ще ползвам тази пък да видим дали някой нещо ще измисли. Проблема е със същата стара машинка- преди два три дни установих, че батерията не се зарежда макар, че адаптера е закачен и така докато заряда и показа 0%, разреди се толкова защото все пак като го затворих и му измъкнах адаптера. Проблема се оказа в буксата, пина и се беше счупил. Днес купих нов оригинален адаптер, лаптопа работи с него, но като го стартирам излиза надпис, че батерията не е разпозната, обаче в таскбара излиза зачертана батерия, а не, че работи от зарядно. AIDA показва данни за батерията, пише, че е изрядна но износена на 24% и със заряд 0%, но показва, че работи от нея. В биоса пише, че адаптора не е разпознат. Програмата на DELL за бърза настройка първоначално изписа, да поставя нова батерия, че тази не я идентифицира, а после, че батерията си работи коректно. Dell system detect при тест каза, че батерията е капут.
    Въпроса ми е , има ли категоричен начин по който да разбера проблема в батерията ли е или в зарядното?

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Отговор: DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Сменяш зарядно с друго за същия модел, което е купено заедно с лаптопа и пробваш. След това ако няма резултат-проблема още стои, сменяш и батерията с такава от същия модел лаптоп закупена заедно с него.
    Намери си някой познат с този модел лаптоп.

    Ако и това не даде резултат може да пробваш с преинсталация на уиндоуса. Аз имах такъв проблем с безжичната карта на лаптопа след едно сътресение и като написах(на английски) в Гугъл проблема "изскочи" едно момче което е имало същия проблем и се оказа, че при моментна хардуерна грешка след това софтуера не разпознава картата. Преинсталацията реши проблема.

    Ако батерята обаче зарежда не пипай нищо-каквото и да индикира, ако батерията работи и зарежда софтуера може да се шашнал в следствие на хардуерния проблем и да не дава правилни индикации/отчети.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #24

    Отговор: DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Това със зарядните вече е пробвано, няма резултат! За съжаление няма как да пробвам с друга батерия. От днес вече има нова ситуация, при включване на лаптопа излиза надпис, че батерията е критично слаба, натискам Ф1 и продължавам, уйндолса зарежда и в таск бара излиза батерия заредена на 100% и остатъчно време за работа 65000 часа , дръпнах зарядното и естествено машина угасна, после извадих батерията задържах пауър бутона з а 5 секунди (така е описано в сайта на дел) и включих, първият надпис е, че устройството не комуникира с батерията и няма да я зарежда! Аз съм прост юзър, и ми е странно как така батерия макар и поизносена, но държаща повече от 30 минути изведнъж умря. В съпорта на дел при този проблем са описани четири причини, букса на зарядното, зарядно, батерия, дънна платка. От Изотсервиз където съм купил 4 лаптопа вежливо ми обясниха, че могат да погледнат машинката най-рано след 2 седмици, че били претрупани с работа, мен това изобщо не ме удовлетворява и искам да разбера няма ли начин как сам да разбера от къде точно е проблема? Все повече си мисля, че е от батерията, но все пак ми е интересно подлижи ли на някакво съживяване тази батерия?

  12. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #25

    Отговор: DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Просто догадка - дали в батерията няма чип, който след примерно 5000 цикъла да казва "сменяй"?

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #26

    Отговор: DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Това със зарядните вече е пробвано, няма резултат! За съжаление няма как да пробвам с друга батерия. От днес вече има нова ситуация, при включване на лаптопа излиза надпис, че батерията е критично слаба, натискам Ф1 и продължавам, уйндолса зарежда и в таск бара излиза батерия заредена на 100% и остатъчно време за работа 65000 часа , дръпнах зарядното и естествено машина угасна, после извадих батерията задържах пауър бутона з а 5 секунди (така е описано в сайта на дел) и включих, първият надпис е, че устройството не комуникира с батерията и няма да я зарежда! Аз съм прост юзър, и ми е странно как така батерия макар и поизносена, но държаща повече от 30 минути изведнъж умря. В съпорта на дел при този проблем са описани четири причини, букса на зарядното, зарядно, батерия, дънна платка. От Изотсервиз където съм купил 4 лаптопа вежливо ми обясниха, че могат да погледнат машинката най-рано след 2 седмици, че били претрупани с работа, мен това изобщо не ме удовлетворява и искам да разбера няма ли начин как сам да разбера от къде точно е проблема? Все повече си мисля, че е от батерията, но все пак ми е интересно подлижи ли на някакво съживяване тази батерия?
    Ремонта на батерията(смяната на елементи) няма да ти е многп по-евтин от нова батерия (неоргинална)
    blue1 одобрява това.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Touchpad на Dell Studio 1558 не реагира
    От ivoandonov във форум Мобилни устройства
    Отговори: 3
    Последно: 13-12-14, 19:21
  2. Отговори: 0
    Последно: 20-11-12, 11:39
  3. Проблем с вградената web камера на Lenovo 3000 N200
    От SoWhat във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 07-05-12, 17:48
  4. Лаптоп Dell Studio 1535
    От alex4u във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-04-12, 12:32
  5. Sell: Dell Studio 1537, Sapphire 2600Pro, 3*1GB DDR2
    От Lan във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-09, 21:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе