Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree1Одобрявам

DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1

    DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Вчера, случайно разбрах, че вградената камера не работи, пробвах с външна и тя не работи. Преинсталирах драйверите отново не работи. Тогава забелязах, че в диваис менажера има предупреждение на още едно място. Опитвах какво ли не, търсих драйвер не намерих, възстановявах системата на стара дата пак не стана. Не съм изобщо вещ в тази материя и за това се обръщам за помощ към разбиращите.






  2.  
     
  3. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #2

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Опитай с това, но първо изтрий старите от Device Manager-а.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #3

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Тази удивителна е на някакъв кепчър, да не би да имаш ТВ тунер и нещо да се е омазало по край него.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Направих за пореден път това което ме посъветва Shienar , деинсталирах и двете удивителни, рестартирах и след това инсталирах драйвера на камерата, още докато се инсталираше излезе съобщение, че вероятно камерата няма да работи коректно. Кепчъра тотално изчезна от Device Manager-а и даже с възстановяване на системата не мога да го върна . ТВ тунер нямам. Дайте съвет към кого да се обърна или да направя, струва ми се, че ще се изложа ако закарам лаптопа в сервиз.

  6. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #5

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    А камерата излиза ли все още в DM, дори и с удивителна?

    Ако да - опитай се да погледнеш от Properties -> таб Details, при избрано от падащото меню Device Instance Id какви числа ще ти бъдат изписани след VEN_ и DEV_.

    Първото е Vendor Id - производителя на устройството, второто Device Id - номерът на самото устройство.

    Напиши ги тук, ако не ти е проблем.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    съвет към кого да се обърна или да направя, струва ми се, че ще се изложа ако закарам лаптопа в сервиз.
    DELL са с next business day гаранция.... Не нужно да го караш никъде Обади се и кажи, че не ти работи камерата..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar
    А камерата излиза ли все още в DM, дори и с удивителна?

    Ако да - опитай се да погледнеш от Properties -> таб Details, при избрано от падащото меню Device Instance Id какви числа ще ти бъдат изписани след VEN_ и DEV_.

    Първото е Vendor Id - производителя на устройството, второто Device Id - номерът на самото устройство.

    Напиши ги тук, ако не ти е проблем.
    Излиза само този ред в детайли: USB\VID_0C45&PID_63EA&MI_00\6&268916F1&0000
    А в главни съобщението си е същото като от снимката в началото.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Огледай тук за драйвери
    http://ftp.dell.com/input/

    после качи това
    http://ftp.us.dell.com/app/R168730.EXE

    Ако не е хардуерен проблем вероятно е да са омазани драйверите. Дел препоръчват следната последователност за инсталация на драйверите за безпроблемна инсталация.
    http://supportapj.dell.com/support/t...=dhs&~lt=print

    И наистина понякога се получава така, че едни и същи проверени драйвери при преинсталация качени в различна последователност създават проблеми. Някой дивайс като каже няма да работя и това си е...проверено.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #9

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    звяр ей ! по вендор излиза това:
    OA008.UNS -- Creative Camera Model Number OA008 uninstallation
    ; Copyright (c) 2008 Creative Technology Ltd. All rights reserved.


  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Tommorow в линка който си ми дал намирам и драйвера който ми излиза амтоматично за лаптопа от сайта на DELL свалих друг който не се инсталира защото не намирал камера, а в момента инсталирах една външна която също не иска да тръгне и се появи отново втората удивителна

    [img width=420 height=600]http://img13.imageshack.us/img13/170/17233438.jpg[/img]


    вторият линк сега го теля и още не съм пробвал.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #11

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Второто е Web Cam Manager & Center на Dell. Няма да ти помогне за проблема с драйвера. Виж на горния ми пост добавеното. Все си мисля, че е нещо такова. Можеш да си свалиш и Dell Diagnostic Tool от сайта им който ти препоръчват за твоя модел и да видиш има ли хардуерен проблем.
    http://supportapj.dell.com/support/d...eckFormat=true

    Инсталирай на USB Flash Drive и ребутни с първи BOOT USB FLASH DRIVE.

    Ако хардуерно си OK, приготви си бира, инсталационни дискове и драйвери и "с начале"

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #12

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Хардуерно съм ОК. Какво значи отначало? Преинсталиране на Уйндолса ? Е гати тази тъпа камера не може ли да тръгне по по-лесен начин. Докато пробвах с различни драйвери по едно време скайпа се обади, че камерата ми работи, но изписа, че видео потока бил в непознат формат.....

  16. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #13

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    И наистина понякога се получава така, че едни и същи проверени драйвери при преинсталация качени в различна последователност създават проблеми. Някой дивайс като каже няма да работя и това си е...проверено.
    Може и това да е причината - случвало се е, но с безжичната ми карта - просто отказваше да работи и то с драйвер, с който преди това не е правила проблеми. След като си поблъсках главата се оказа, че проблема е точно в последователността. Така че ако нищо друго не помогне - backup на всичко и преинсталирай по предписанията.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #14

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    За съжаление, въпреки голямата играчка, пак не стана. Като допълнение открих, че каквито и външни камери или фотоапарати да закача, системата ги разпознава, но излиза същото съобщение като при вградената камера. Установих, че карт четеца също не работи коректно макар, че не сигнализира за конфликт- просто СД карта от 4 ГБ я разпознава като 512 МБ и не може нищо да направи с нея. Предполагам, че изхода е да преинсталирам уиндолса?

  18. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #15

    Re:DELL Studio 1555- проблем с вградената камера.

    А имаш ли достъп до информацията на картата? Можеш ли да копираш от и на нея? Пробвай как ще се държи с друга карта - може проблема да не е в четеца.

    И един глупав въпрос - XP-то на FAT32 или на NTFS ти е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Touchpad на Dell Studio 1558 не реагира
    От ivoandonov във форум Мобилни устройства
    Отговори: 3
    Последно: 13-12-14, 19:21
  2. Отговори: 0
    Последно: 20-11-12, 11:39
  3. Проблем с вградената web камера на Lenovo 3000 N200
    От SoWhat във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 07-05-12, 17:48
  4. Лаптоп Dell Studio 1535
    От alex4u във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-04-12, 12:32
  5. Sell: Dell Studio 1537, Sapphire 2600Pro, 3*1GB DDR2
    От Lan във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-09, 21:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе