Резултати от 1 до 13 от общо 13

Колко средно издържат батериите...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    10
    #1

    Колко средно издържат батериите...

    Онзи ден си взех SAMSUNG DIGIMAX A53.

    Тъй като не исках да купя оригиналното зарядно с батериите, му сложих след това 2х1,5 волта (алкални). Просто се учудих - направих 3 снимки (!!) /макс.резол./ и апарата показа че батериите са изтощени! Сложих ги на дискмен-вървят без проблем.

    Помислих,че са прекалено слаби и му взех 2х1,2 волта 2,3А (NiMH) - "Energizer". Снимах повече време и пак същото "LOW BATTERY". Направо се побърках! Че аз тия батерии ги зареждах 18 ч с марково зарядно и тои изкара 2 часа с тях!

    Дали проблема е в него (надявам се!) или просто трябва да се разоря от купуването и презареждането на батерии.

    А иначе апарата няма грешка. Снимките са просто безупречни[:D]!

    Ако някои знае нещо, да пише.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Колко "средно" издържат батериите...

    Този тип батерии имат една особеност - първоначално се зареждат 14 часа с ток 01*С и се ползват до пълно разреждане. После пак се зареждат и така 3 пъти да се активира пълния им капацитет. После могат да се зареждат и ускорено с ток до 1*С. Прочети все пак дали позволяват "бърз заряд".

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Колко "средно" издържат батериите...

    колко mAh им е капацитета? Добре е (да не кажа, че е задължително) да са над 2000. Има право и Лупус, че те ще достигнат пълните си възможности след няколко цикъла на зареждане и разреждане.



    Забележка. Моето Сони също не прави повече от няколко снимки с обикновени алкални батерии.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    10
    #4

    Колко "средно" издържат батериите...

    10х[:D]

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Колко средно издържат батериите...

    Имам следния проблем. NiMh батерии Varta Photo Accu 2100 mAh, за зареждане пише 210 mA 15 ч. Ползвам ги за фотоапарата. Зарядно Varta (от жълтите) - зарежда 2 батерии на 3V 160-185 mA 0.555VA и малко след 16 часа индикаторът се изключва.
    От известно време обаче заредени батерии не искат да работят във фотоапарата. Първите няколко снимки са ОК, оставям ги в него и на следващия ден не иска дори да се включи - вади обектива и изключва. След почукване една в друга на двете батерии, апаратът успява да направи снимка, но след време пак пада капацитета. Това почукване подобрява нещата, но не мога всеки път преди да снимам да ги бия една в друга
    Толкова ли им беше животът? Има ли някаква причина за това, или просто толкова си могат батериите. Само на 2 години са, не са имали много цикли на зареждане. Как трябва да се ползват? Оставял съм ги незаредени като не го ползвам дълго време - проблем ли е?

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #6

    Re:Колко

    Същите Варта със захранване си купих и аз. Работиха добре повече от година но вече са като твоите не стават. Сега си купих нови. Взех ги от едно фото - там ми ги препоръчаха. Батериите тр. да са пресни и да не са стояли по рафтовете няколко години. Та там се продаваха добре. Модела е Werlisa 2700 mh. Страхотни!!! Изключително много издържат!!! Зимата бях на някава командировка и от тогава не са зареждани. Онзи ден ги изхабих на един излет. Зареждам си ги с зарядното на Вартата!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Колко \

    Някой има ли идея дали мога да ги върна към живот? С разреждане или нещо такова?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:Колко

    Въобще не ми хвалете батерии, които издържат по години и нещо. То май прехваленото Санйо толко си може. Знаете, че повечето от известните марки на пазара се произвеждат от Санйо, включително и Варта. Най-добри са Powerex. Това са страшни батерии и могат да се позлват години без да им се увеличи вътрепното съпротивление. До колкото знам ги иам във Фотопавилион. За фотоапарати трябва батериите да са с колкото се може по-малко вътрешно съпротивлене. Аз иам един саньото които станаха на две години и тока на късо е 5 ампера, а трябва да е над 10. Зарядното ми за батерии е хубаво(powerex) с въможност на разреждане и последователно зареждане на бетриите.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Колко \

    Оправиха се. Включих ги към едно фенерче да работи цял ден - учудващо имаше още доста в тях, нищо, че фотоапаратът не беше на такова мнение. Та изтощиха се хубаво, угасна фенерчето и ги включих да се заредят и сега си снимам с тях без проблем. Явно memory effect се е получил.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Колко средно издържат батериите...

    Тези батерии ще ме уморят. Онези Варта, за които съм писал по-нагоре, тотално се предадоха и съм ги разхвърлял по дистанционни - за там стават.
    Купих си Sanyo NiMH 2300 (пише typical 2300 mAh, minimum 2100 mAh). Зарядното е същото - Varta 57062. Известно време снимах с тях, вече и те за нищо не стават. Свалям ги от зарядното, след като е индикирало, че са готови - слагам в апарата и той дори не може да извади обектива. Иначе на режим разглеждане ги показва като пълни много дълго време. Но щом опре работата до вадене на обектива (явно в конкретния момент трябва да дръпне повече ток) и изключва или го изважда и изключва с отворен обектив. Какво да ги правя?
    Чудех се дали зарядното не успява да ги зареди напълно? Пише, че зарежда с 3V 160-185 mA 0.555VA, но има и автоматично изключване (някъде при 16 часа изключва) - да не би таймерът да го изключва преди да ги е дозаредило, или пък е слабо това зарядно за 2300 батерии? То беше в комплект с 2100 Varta.
    Вече се чудя да няма и проблем с апарата

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Колко средно издържат батериите...

    Какво напрежение трябва да дават 1,2V NiMH 2300 mAh напълно заредени?
    Сега мерих, заредени (правени са 10 снимки с тях и вече отказва) дават 1,32V.
    Празни... едната е 1,27V, а другата 1,14V. Интересно последната защо е по-зле, като са ползвани двете заедно като чифт.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re:Колко средно издържат батериите...

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Какво напрежение трябва да дават 1,2V NiMH 2300 mAh напълно заредени?
    Сега мерих, заредени (правени са 10 снимки с тях и вече отказва) дават 1,32V.
    Празни... едната е 1,27V, а другата 1,14V. Интересно последната защо е по-зле, като са ползвани двете заедно като чифт.
    Тая, дето е 1.14 бърка цялата работа и е за хвърляне. Това, че са работили в тандем не пречи едната да се скапе по-бързо. Вътрешното и съпротивление се покачва и тандема не може да дава ток като цяло.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Колко средно издържат батериите...

    Интересно, този втория чифт, който беше 1,27/1,14V го включих да се зарежда и след само 6 часа реших да го проверя - батериите бяха топли. Дават 1,37/1,33V и апаратът работи нормално .
    Какво ли става като ги оставя за 16 часа, докато зарядното изключи автоматично... Може ли да ги презарежда, прегрява или нещо такова и затова да не работят?

    И все пак, какво напрежение трябва да дава една добре заредена NiMh батерия от 1.2V?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 13-12-14, 00:30
  2. Отговори: 6
    Последно: 16-05-11, 22:20
  3. Средно малък хладилник, енергиен клас А ?
    От rpl във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-10, 12:39
  4. 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година
    От DarkRose във форум Коментирай новина
    Отговори: 18
    Последно: 25-10-05, 17:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе