Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Антена за лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    5
    #1

    Антена за лаптоп

    Някой да знае подходяща USB антена за лаптоп? Вградената няма достатъчно голям обхват.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #2

    Re:Антена за лаптоп

    Боя се, че
    няма антени за лаптоп .Има USB WI-FI карти с антена.
    Около 20лв са.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    5
    #3

    Re:Антена за лаптоп

    Има например тези и не само.Но в България не знам къде има
    laptop antenna
    или
    laptop antenna
    или нещо такова

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Антена за лаптоп

    Тая антена за GSM модем ли е? Или за Wi-Fi обхвата?

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5

    Re:Антена за лаптоп


  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6

    Re:Антена за лаптоп

    Няма такова нещо като USB антена!
    Има USB WiFi адаптери, които имат вход за външна антена. Тоест, трябва да ползваш външен адаптер, а не вградения ти в лаптопа.
    Не са много вариантите, особено в България, които са на USB и имат вход за външна антена. Виждал съм модели само на Бъфало и Едимакс. Бъфало по спецификации е с по-добра антена, по спомен я даваха 6dbi усилване, но антената не беше на стандартен куплунг и не може да се сменя с друга.
    Edimax-а го дават 4 dbi усилване, което не е малко, а и антената е на стандартен куплунг и може да бъде подменена с друга, с по-добро усилване.
    Моделът, който съм виждал да се продава у нас е Edimax EW-7318USg - ориентирай се към него.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    5
    #7

    Re:Антена за лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Няма такова нещо като USB антена!
    Има USB WiFi адаптери, които имат вход за външна антена. Тоест, трябва да ползваш външен адаптер, а не вградения ти в лаптопа.
    ...........................................
    Да бе нещо такова без значение как се нарича но да усилва входящия сигнал.
    Лаптопа няма изход за антена затова смятам че ще е добре външния усилвател на антената да е чрез USB.


    Иначе намерих един сайт с High Power USB adapter с изключително добро усилване до 24 dBi



    Дано някъде да предлагат подобни защото Edimax решава въпроса частично.



  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Антена за лаптоп

    Това решение на Edimax е много интересно и е май точно за твоя случай. Вероятно и аз ще си купя такова, защото с моя лаптоп работата е същата. Ако го купиш, пиши как работи и дали си доволен.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9

    Re:Антена за лаптоп

    Какво му е частичното решение на Едимакса?? Антената му е Detachable, така че можеш да я замениш с каквато пожелаеш.
    Стандартен USB Wi-Fi адаптер със стандартен изход за антена. Ако искаш включвай малката от комплекта с усилване 4dbi, ако искаш си включвай и Калифорния с 24dbi усилване.
    Просто ти трябва Wi-Fi USB адаптер с антенен вход, оттам нататък имаш свободата да решаваш каква антена да вкючваш в него. Всичко си е станартно и елементарно, нищо особено интересно няма.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    5
    #10

    Re:Антена за лаптоп

    Искаш да кажеш че мога да махна малката антенка и да свържа друга с кабел например на покрива?
    Ако става така ще е идеалния вариант.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #11

    Re:Антена за лаптоп

    Точно това искам да кажа

    ПС - Говоря за модела, който съм посочил по-горе - Edimax EW-7318USg
    Този, към който ти си дал линк не виждам да е с разглобяема антена - с него няма как да сменяш антената.

    ПС - Едимакса беше само пример, не се хващай конкретно за него - предполагам има куп други производители, които предлагат USB Wi-Fi с антенен вход.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Антена за лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от eBook
    Искаш да кажеш че мога да махна малката антенка и да свържа друга с кабел например на покрива?
    Ако става така ще е идеалния вариант.
    Абе няма да стане баш така от УСБ то и на покрива... Връзката става с Радио Кабел, които принципно не трябва да е по-дълъг от един метър... Щом идеята ти е да качваш нещо на покрива и с кабел да го вържеш към лаптопа. Вземи си един Access Point примерно Edimax EW-7209APG, качи го горе където искаш (ако е на открито е добре да го сложиш в някоя кутия да не се мокри) опъни си колкото кабел ти трябва до лаптопа (стандартен UTP интернет кабел) и си готов...

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #13

    Re:Антена за лаптоп

    Е... на покрива... Кабелът разбира се не може да е толкова дълъг, пропуснал съм да видя, че се целиш чак в покрива.
    Ако целиш постигането на добро покриътие само на едно конкретно място (това с покрива) има куп по-удачни варианти - glowndark ти е дал сълюшън.
    Идеята на USB WiFi с външна антена е да имаш навсякъде по-добър обхват, а не на само на едно конкретно място.

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    5
    #14

    Re:Антена за лаптоп

    Вече си набелязах един 5 dBi USB adapter подобен на белия но с разглобяема антенка.
    Той ще ми свърши добра работа когато си нося лаптопа навън но имах в предвид и вариант за в къщи.
    Живея във вилната зона над Варна и ми дойде наум че ако антената е силна ще мога да имам интернет без да се мъча с кабели.При всеки по силен вятър се къса някой кабел понеже минават по дърветата.
    Затова споменах че една добра антена на покрива ми решава проблема.

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1
    #15

    Re:Антена за лаптоп

    Искам само да те попитам дали има вариант да си свържа сателитната чиния с Wi Fi антенката и как може да стане това чуде че се мъча от известно време а ми казаха че има вариант да се направи сателитен интернет или греша ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Антена за TV, активна?
    От svetlik във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-05-12, 21:05
  2. Антена FM
    От Ivantt във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 30-04-12, 01:05
  3. Съвет за wi-fi антена.
    От KUM4o във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 05-09-11, 21:12
  4. Wifi антена??
    От avchd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-10, 02:45
  5. TV антена с усилвател
    От avenger във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 10
    Последно: 15-03-07, 15:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе