Резултати от 1 до 4 от общо 4

Антена за TV, активна?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #1

    Антена за TV, активна?

    Взех си ето тази антенка за вътрешно ползване:
    Hama DVB-T Antenne Flat23
    когато към нея е включен адаптора сигнала се усилва достатъчно и няма никакви проблеми с картината. Въпроса ми е дали трябва да изключвам този адаптор когато не работи телевизора. Може ли да си стои постоянно включен и ще пречи ли нещо на състоянието и живота на тази антена.
    Вуждам че в упътването пише за захранване с 5V - това коаксиалния кабел от телевизора ли е или става дума за нещо друго. По принцип гледам че хваща добре и без да съм я включил със адаптора, но се смущава от движещи се хора.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Антена за TV, активна?

    Въпроса ти е все едно да питаш - дали да си оставям адаптора на рутера включен. Ако ако ти се занимава изключвай сигурно ще и удължиш живота с някои друг ден...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #3

    Re:Антена за TV, активна?

    Бе де да знам, извинявам се ако е тъп въпроса. Но нали има активни и пасивни антени, там е въпроса. Като не съм наясно какво толкова захранва адаптора в активната антена, може пък да му пречи постоянно да е под напрежение.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Антена за TV, активна?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    Бе де да знам, извинявам се ако е тъп въпроса. Но нали има активни и пасивни антени, там е въпроса. Като не съм наясно какво толкова захранва адаптора в активната антена, може пък да му пречи постоянно да е под напрежение.
    Активната антена е пасивна антена с усилвател. Адаптора захранва антенния усилвател и има много малка консумация. Нищо не му пречи да си стои и включен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 23-03-13, 07:55
  2. Антена FM
    От Ivantt във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 30-04-12, 00:05
  3. Продавам външна GPS антена - активна
    От Dangelo във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-09, 19:36
  4. Измервател на активна мощност
    От jijo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 14-04-09, 17:30
  5. Активна директория под Windows XP
    От nocToRHHo 3JIo във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 18-01-07, 10:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе