Резултати от 1 до 14 от общо 14

Помощ при избор на ebook reader

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    39
    #1

    Помощ при избор на ebook reader

    Търся да купя електронна книга, но досега грам не съм се интересувал.
    Ориентирах се към един модел http://www.technopolis.bg/b2c/detail...627/P11010601/Електронен-четец-PRESTIGIO-PER3072B
    Ограничен съм в парите и мога да дам до 200 лв. Ако може някой да сподели мнение или да предложи други модели четци.
    Чудя се дали да не поръчам от amazon kindle. Мисля че ще влезе в бюджета.
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:Помощ при избор на ebook reader

    Това не е електронна книга, а псевдо таблет със съмнителни функции.
    Във форума има достатъчно информация по въпроса, който те интересува!
    Използвай търсенето вместо да очакваш всичко наготово.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Помощ при избор на ebook reader

    в общи линии изборът се свежда до 2

    Prestigio за около 300 нов и Kindle 3 за 250 нов (дори тук има оферта в Продава)

    Kindle има един минус - не поддържа прословутия формат fb2 и ще се наложи да теглиш ePub и да конвертираш в mobi
    Prestigio в общи линии няма минуси (освен констатирания от мен лимит на качен брой файлове ~12 000 в модел 3162BN)

    другите марки предлагат същото, само че на по-висока цена

    N.B. КРИС го е казал, но аз да го доуточня - е-книга е онова нещо, което има eInk/sipix дисплей и държи брой прелиствания на страници (да речем 4-5 000, независимо за колко време го четеш, може да е и 2 месеца). другото е таблет и държи няколко часа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    74
    #4

    Re:Помощ при избор на ebook reader

    Последното поколение e-reader-и са единственият разумен избор - по-евтини са и с по-добър екран.
    Основният въпрос е държиш ли на гаранцията? Ако за теб това е задължително, нямаш голям избор - има един-два онлайн магазина, които продават последните модели на Amazon, Nook, и Sony. Не бих избрал Prestigio - информацията на сайта относно устройствата им е оскъдна и не вярвам да ползват последното поколение екрани.
    Другият вариант е да си поръчаш устройството от Amazon например. Ако го направиш директно (ще ти трябва кр. карта), те очакват митниците - нямам представя колко мито се плаща, но знам, че основният проблем е загубата на време и нерви. Има и фирми, които внасят стоки от Щатите - там стандартната надценка е 30%. Бърза справка показва, че най-евтиният Kindle е 109$. Добави 30% и получаваш 200-210 лв крайна цена. В онлайн магазина е 280 лв.
    По-евтин е единствено Kindle-ът с реклами (не се появяват по време на четене) - той е 79$ в Амазон и с 30% отгоре излиза към 150 лв - не знам да се продава в България.

    Ако имаш някой лев отгоре, кажи как възнамеряваш да го ползваш точно - откъде ще сваляш книги, ще ги купуваш или ще ги пиратстваш, на какъв език ще четеш, ще ползваш ли вграден речник и т.н.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Помощ при избор на ebook reader

    аз ИМАМ Prestigio и говоря от позиция на човек, който МНОГО е ровил и обикалял, преди да направи избора си

    какво имаш предвид с "последно поколение" екрани?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    74
    #6

    Re:Помощ при избор на ebook reader

    E-ink екраните се правят само от една фирма - E Ink Corporation. Последното поколение на продукта се казва Pearl и се ползва във всички e-reader устройства от популярните марки, произведени през последната година. Основното му преимущество пред старата версия е по-добрият контраст - сравнение на Kindle 2 и 3. Скоростта на опресняване също е по-добра и комбинирана с по-бързите процесори, които слагат в новите e-reader-и, води до по-бързо прелистване на страниците.
    Аз имам Sony PRS-300, който е с предходното поколение екрани. Поставен до някой от новите, изглежда доста бледо. Забелязал съм, че ми трябва повече светлина, за да чета комфортно, отколкото за хартиена книга, докато e-ink pearl би трябвало да е с контраст, колкото стандартен paperback.

    Сега видях, че Sony са пуснали в промоция до 5-и ноември PRS-350 Refurb. Излиза 74,19$ за доставка в Щатите. Добави 30% и сметни колко ще ти излезе. На твое място бих се възползвал.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    39
    #7

    Re:Помощ при избор на ebook reader

    Лично аз си имам таблет Samsung, но тая щуротия ми трябва за подарък на майка ми, което значи че никакви допълнителни функций не му трябват или някаква голяма бързина.
    Най-вероятно ще се четата pdf файлове от замунда или арена. Демек трябва ми нещо ефтино и работещо добре устройство. Благодаря за мненията. Може би ще поръчам от щатите като ще използвам тези фирми които ги доставят за БГ.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Помощ при избор на ebook reader

    ооооо, като ще е pdf тогава ти препоръчвам да отидеш на място да видиш как изглежда, защото на 6" pdf изглежда... не дотам добре

    разбира се, зависи от шрифт, страница и т.н.,но недей избързва, преди да си видял

    иначе е по-добре да вземеш големите 9", но там пък цената рипа яко...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    74
    #9

    Re:Помощ при избор на ebook reader

    FearMe е прав. За PDF четене стават само 9 инчовите модели. Книги на български на e-reader най-лесно се свалят от Читанката, но тя не винаги е достъпна. В Замунда има един торент с архив във формат html, който лесно се свежда до epub или mobi.
    Иначе на английски или руски лесно се намира всякаква художествена литература в подходящ формат.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    39
    #10

    Re:Помощ при избор на ebook reader

    Еми Самсунга ми е 7" и се чете добре, но разбира се се зумва.Без зум не става. Ще разгледам тези дни различните вариянти
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1320477555[/time]_________________________________________________

    Така след всичко което прочетох се спрях накрая на следната оферта
    http://www.amazon.com/gp/product/B00...pf_rd_i=507846
    Мисля да го поръчвам. Благодаря за мненията ви.

  13. Member Аватара на ronnie72
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    171
    #11

    Re:Помощ при избор на ebook reader

    Предложете няколко по-евтини варианта за ebook reader. Има и предложения в Амазон за по 30 паунда - аз и това искам, ЧЕТЕЦ НА КНИГИ без Wi-Fi, без тъчскрийн, без браузър, камера и тем подобни които само вдигат цената. Естествено да поддържа кирилица. И в тази връзка кой е според вас най-подходящият размер на екрана - лично на мен и 7" ми се вижда малък, макар че популярния Kindle e 6". Наясно съм че екрана няма да е E-Ink. Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #12

    Re:Помощ при избор на ebook reader

    6" екран за четене е напълно достатъчен, ако не броим PDF-ите. И за 30-40 паунда можеш да си позволиш книжка с E-Ink. Например:

    http://www.ebay.co.uk/itm/Sony-PRS-5...item20bf62b04a

    или

    http://www.ebay.co.uk/itm/Sony-PRS-5...item2569cc00dd


    Има и други варианти - тези горе са просто пример. Да, няма да е с последно поколение E-Ink, но за такава цена - толкова.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Помощ при избор на ebook reader

    ако не е e-Ink, значи не е e-book, а осакатен таблет

    идеята на eBook-a е издържа много, а перверзията с LCD екран издържа няколко часа, а не няколко хиляди прелиствания.

    с други думи 6-7 часа вместо 6-7 книги

  17. Member Аватара на ronnie72
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    171
    #14

    Re:Помощ при избор на ebook reader

    Благодаря на Shienar и FearMe за бързите отговори. FearMe, 6-7 часа са ми достатъчни като възможности, едва ли ще чета повече от 1-1,5 часа на ден.
    P.S. Това "Support the ANSI / UNICODE Encoding" означава ли че поддържа кирилица?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ebook reader kindle 5
    От frank_fios@mail.bg във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 27-02-13, 15:00
  2. Отговори: 3
    Последно: 18-05-12, 11:47
  3. Отговори: 4
    Последно: 25-12-10, 11:32
  4. Asus Eee Reader DR900 Ebook ще е в Европа преди Коледа
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 30-11-10, 14:54
  5. Ebook PDB файлове
    От Delta1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 30-03-05, 17:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе