Резултати от 1 до 8 от общо 8

Питане за лаптоп Acer Aspire 5920 G

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #1

    Питане за лаптоп Acer Aspire 5920 G

    Здравейте,
    Става въпрос за лаптоп Аser 5920 G. Не може да запали. При включване на зарядното към лаптопа, светодиодът на същото започва да мига и нищо друго не се случва. Зарядното е здраво, защото го пробвах на другия ми лаптоп, който е същия модел.
    Проблемния лаптоп го разглобих до последното нещо, до което може да се разглоби. Остана само по дъно, което е DA0ZD1MB6F0 REV F. Дори и само по дъно, като се включи захранването, без батерия, ефектът е същия - зарядното мига и нищо повече. Съмнявам се в някакво късо на дъното. Преди да дойде при мен, този лаптоп се ползваше от племенника, който го е изтървал на земята. След това са сменяли твърдия диск и лаптопът е работил още известно време. След това обаче е спрял. Не знам точната причина, защото действието се развива в Германия. Днес жена ми го донесе и аз започнах да си чеша крастата с него. За съжаление запецнах.
    Лаптопът стои безмълвен и зарядното мига при всякякви комбинации - с батерия, без батерия, с неговата батерия, с батерията на другия лаптоп. Не пали и само като е на батерия. Мига и зарядното на другия лаптоп, като се включи в този.
    Между другото и батерията му май е тотал щета, защото не се зарежда и като е на здравия лаптоп.
    Казаха ми, че два пъти са го носили на ремонт. Огледах дъното сантиметър по сантиметър с лупа и видях презапояване само на едно куплунгче, в което влиза лентовото кабелче от тъчпада. Не знам какво са му правили.
    Затова ми се ще и тук някой специалист да го види и да видим какво да го правим.
    Моля за помощ - каква може да е причината за това поведение на устройството и по-скоро към кого да се обърна за евентуален ремонт.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Питане за лаптоп Acer Aspire 5920 G

    Видеото пробва ли на друг лаптоп ?

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Питане за лаптоп Acer Aspire 5920 G

    Ами като гледам разбираш. Мери му токовете. Прилича ми на късо. Или по добре го води на специалист да го види, защото ако е късо всяко включване води до необратимост.
    Едва ли е проблема в батерията, лаптопа трабва да тръгне и без батерия...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #4

    Re:Питане за лаптоп Acer Aspire 5920 G

    Видеото не съм пробвал. Мога да го сложа на другия лаптоп и да видя ще тръгне ли. А за батерията - не е този зор, просто съобщавам фактите.

    PS Пробвах видеото на друтия лаптоп - работи си.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Питане за лаптоп Acer Aspire 5920 G

    не е от видеото, просто дъното е умряло, или търси такова при колегите да купиш, или го зарязвай и обирай там каквото може да послужи -видео, хард, wi fi карта, клавиатура, екран, запискавчка, процесор и рама, все някой ще се навие да ти ги купи, даже и каркаса му можеш да продадеш.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Питане за лаптоп Acer Aspire 5920 G

    ако се стигне до разпродажба - искам видеокартата.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    2
    #7

    Re:Питане за лаптоп Acer Aspire 5920 G

    Ако се стигне до разпродажба - бих искал да купя LCD кабела за матрицата!!!! Моят сдаде багажа. Ако има някой във форума, който да ми помогне ще съм много благодарен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #8

    Re:Питане за лаптоп Acer Aspire 5920 G

    За да приключим темата, ще се похваля, че лаптопът оживя. Дадох го на едни пичове и за два дни го върнаха в правия път, сменяйки няколко кондензатора и един ключ в модула, който определя напрежението на процесора. Поне така ми казаха. Цената, която ми поискаха, ме устройва максимално. Ако някой се интересува, ще ги препоръчам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Лаптоп Acer Aspire E1-522
    От YordanVassilev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-13, 16:12
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Питане за лаптоп Acer Aspire 5920 G
    От kod във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 28-11-11, 07:36
  3. Продавам Aspire 5920 на части
    От set007 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 11-07-10, 18:38
  4. Мини лаптоп Acer Aspire One 8,9"
    От moni74 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 51
    Последно: 19-03-10, 23:16
  5. Свързване на LCD Samsung и лаптоп Acer Aspire
    От Tedi_Ivanova във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-12-08, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе