Резултати от 1 до 14 от общо 14

Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=14748

    Първият в света електронен четец с цветен екран от типа „електронна хартия“ на американската компания Ectaco ще бъде на родния пазар още през този месец.
    Поръчки ще могат да се правят на сайта reader.bg, като доставките ще са безплатни за цялата страна. Устройството ще се предлага напълно оборудвано с оригинални аксесоари като стилус и предпазен калъф.
    Ectaco jetBook Color представлява преносим цветен електронен четец, с чиято помощ могат да се четат книги, вестници, списания и лични документи. Благодарение на електронното мастило (EInk) и изключително високата разделителна способност, екранът на устройството наподобява истинските хартиени книги. Едно от най-големите му предимства е, че той не уморява очите, тъй като екранът не излъчва светлина, подобно на стандартните черно-бели E-ink екрани за електронни книги.
    Ectaco е лидер в областта на чуждоезичното обучение, а цветният E Ink Triton™ екран на едноименната компания, с който устройството е оборудвано, вече спечели наградата на Wall Street Journal за технологична иновация Technology Innovation Award за 2011 г.



    Списъкът с технологии, които устройството поддържа, включват функция Text-to-Speech, модул за разпознаване на реч, машинен превод на цели изречения, технология за разпознаване на ръкописен текст, която в комбинацията с ЕМТ панела позволява на студентите да пишат директно върху екрана на четеца и в последствие я преобразува в печатен текст.
    Паралелно с богатия и функционален софтуер, jetBook Color притежава и голям набор от училищни и академични ресурси и интерактивни курсове по SAT, кръстосан преводач на 180 езика и материали по различни предмети като математика, физика, химия, биология, география, природонаука, интерактивна периодична таблица на химичните елементи, математични и счетоводни калкулатори и други.
    Техническите характеристики на Ectaco jetBook Color го определят изключително като пособие за ученици и студенти, а не като лична електронна книга. Ето и кратко представяне:
    - Triton Color E Ink screen
    - 9.7" Display
    - 1600x1200 resolution
    - тегло: 550 грама
    - Support for: Adobe DRM 9.1, ePub, Mobi, PRC, RTF, TXT, PDF, FB2, djvu, JPG, Gif, PNG, BMP (more to come)
    - Wi-Fi enabled with browser
    - Fluent Text-to-Speech can read you any book
    - 10,000 page turns on a single charge
    - Support via microSD for up to 32GB
    - Sleek protective carrying case included
    - Underline and highlight text
    - 50-state reading list
    - Fully interactive SAT course
    - Speed Reading course
    - Talking Oxford Dictionaries
    - Course of English and foreign language grammar
    - Speech recognition and speech analysis Language Teacher and U-Learn courses that teach you a language step by step
    - Pictured dictionaries for 38 languages
    - Cross translator for 180 languages
    - Vocabulary Builder
    - Linguistic Crosswords
    - Reference materials for Math, Physics, Chemistry, Biology, Geography and Earth Science
    - Interactive Periodic Table of Elements
    - Graphing and scientific calculators

    Изключително полезно устройство за всеки ученик от горните курсове или студент.
    Цената на Ectaco jetBook Color е $500 в Америка, 500Е в Европа и 990лв в България.
    Съвет от SetCombG - не скачайте като муха на... на първия цветен четец на пазара, ако смятате да го използвате само за четене на електронни книги. Цената е висока, размерът е голям и неудобен, а поддръжката на формати и кирилица все още е недоказана. Но ако търсите интерактивна тетрадка за обучение - предложението е изключително интересно - позаинтересувайте се и пробвайте.
    Повече информация за Ectaco jetBook Color - http://www.ectaco.com/jetBook_Color


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Re:Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    Някой досега ползвал ли е каквото и да е устройство с екран тип "електронна хартия" защото нещо много суперлативи/реклама има?

    Ако това, че няма изъчване и не уморява очите е вярно е истина добре, но нещо съм скептик и докато не се уверя лично или поне потребител да потвъди че не уморяват очите това твърдение за мен си остава само реклама на производителя.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #3

    Re:Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    Е... ползвал е разбира се.
    Аз имам, FearMe има. Никаква реклама няма - eInk и SiPix екраните не излъчват светлина и уморяват окото горе-долу колкото печатна страница хартия.
    Ето тема:
    https://forum.setcombg.com/index.php...902.0/all.html

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    justify, така си е, потвърждавам

    за човек като мен, който чете във всеки удобен случай, е-книгата е благословия
    в началото бях скептичен, основно поради недоверието ми в твърдението, че батерията издържа много хиляди прелиствания, но дори и твърдението 4, 6 или 10 000 прелиствания за различните модели да е леко преувеличено, и според мен да е по-скоро 2/3 от това число, 3 000 прелиствания са спокойно прочитане на 2 книги по 800 страници + неизбежните 10-ина при пускане и спиране

    има и още една особеност - поради факта, че можеш да си избираш големина на шрифта, страниците на една книга, и съответно прелистванията, варират. аз чета на 3 от 5 размер и книгите имат някъде към 2 пъти повече страници от средностатистически хартиен формат. т.е. 2 книги по 800 страници реално са 2 книги от по 400 хартиени страници... поне...

    ---------------------------------

    а по темата за цветната книга - голям гъдел ще е, спор няма. но 1К вече идва прекалееееено много за продукт с подобна функционалност. ок, натряскали са хиляди други глезотийки, но това само намалява кръга на евентуални потребители, а не го разширява

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #5

    Re:Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    И аз потвърждавам за "приятното" четене от Е-инк четците. Много съм доволен от моят Kindle. Няма разлика от хартиена книга. И за "радост" на по-скромния от към доходи потребител като мен, има доста книги на "аванта". Макар че бих платил скромна сума за електронно копие, цената на хартиените ми е доста висока. Цветен четец не виждам за какво ми е, като го ползвам само за четене. Текстът си е черен. Илюстрации ли да гледам?

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6

    Re:Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    И с каква цена се тези четци тип електронна хартия?
    И аз преди(до казармата) четях доста литература(художествена), но сега ми остава време за професионална и то не мога да прочета всичко което излиза, а цялата художествена литература закупена до преместването ми в собствено жилище остана у моите родители, защото при мен няма място-едва се събира професионалната литература, а сега напролет, ще поръчам още няколко лавици за закупената професионална литература, която вече се чудя къде да трупам.
    Ако остане място ще си взема от нашите и художествената литература или поне част от нея.

    С цветния четец все пак се придава по автентичен и оригинален вид на книгата който с нищо не се отличава от оригинала.

    Тази битка която я водят издателите на книги е изгубена, но те ще го изберат едва след 10-15 години.Ако има някаква технология която да да не позволява копиране на електронна книга, доста от авторите, ще си пуснат книгите за 1 до 3 лева по интернет, а това считам, че е приемлива цена за електронна книга.


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #7

    Re:Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    justify :трябва да го видиш за да повярваш : наистина се вижда добре. говоря за киндле 3 което имам. зареждам го веднъж на 20тина дни. моя е само с уифи.
    орязан е от към екстри - което пък е екстра мога само да чета на него а не да се опитвам да ровя из нета
    на мен ми го доставиха лично от ус излезе ми 200 лева в деня в който амазон смъкнаха цените и обявиха новите модели кърък съм си.
    миналата седмица една приятелка си получи киндле тъч-а 150 лева ми каза че е платила.

    това новото има ненормална резолюция. но е рано още за цветни неща - няма съдържание.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #8

    Re:Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    Вярно няма нищо общо с екрана на моят лаптоп и на компютрите

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #9

    Re:Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty


    това новото има ненормална резолюция. но е рано още за цветни неща - няма съдържание.
    Не се ли отваря всеки pdf?!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #10

    Re:Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    аз съм с kindle от 2010 и за мене е една от най-добрите покупки, единственият проблем е, че се караме с жената кой първи да чете
    та затова се оглеждам за още един, но определено не и този модел. Мисля си, че идеалният четец би бил около 7 инча, ако може и с цвят - супер. Така, че действително 1000 лв за този модел са твърде много, но след 1-2 години, може да станат по-разумни цените. То и черно-белите преди 2 години в БГ-то бяха над 500 лв, но полека лека цените си идват на мястото.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #11

    Re:Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    Това на тъмно без осветление може ли да се чете, тоест свети ли екрана по някакъв начин???

    Ей това Mebook-Resolution-eBook-Reader-Player/dp/B004GLBKOE/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1328569874&sr=8-3 не става ли за жена ти?

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #12

    Re:Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Това на тъмно без осветление може ли да се чете, тоест свети ли екрана по някакъв начин???

    Ей това Mebook-Resolution-eBook-Reader-Player/dp/B004GLBKOE/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1328569874&sr=8-3 не става ли за жена ти?
    1. Не

    2. Не - това не е eInk/SiPix, а обикновенно LCD. Ехартия екраните са 6, не 7-инчови.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #13

    Re:Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    няма подсветка - за да четеш на тъмно ти трябва фенерче - точно както на истинска хартия

    PDF-и отваря но не е удобно - не е компютър да можеш да си го скалираш и панваш лесно. да отвориш и да провериш нещо става, но да четеш от пдф спокойно - не. може и аз да съм нервак.

    има си текстови формати - киндъла е .mobi има безплатни конвертори в нета , може да се добавиш и други но наистина не съм се занимавал с джайлбрекове - конвентирам и чета.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re:Ectaco jetBook Color - първият Ebook четец с цветен E Ink екран е у нас

    за осветяване на книгата съм си купил феноменална лампичка от джъмбото:

    2 ледчета на 2 отделни гъвкави рамена, щипка за захващане, свети с 3 акумулаторни батерии ААА (малките), зарежда се през USB кабел

    защипвам я отгоре като антенки на насекомо, завъртам надолу да не ми свети в очите и удобството е невероятно

    не препоръчвам алтернативни с едно ледче, защото свети неравномерно, което те кара да приближаваш, а оттам пък идва гадно отражение....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 18-05-12, 12:47
  2. Отговори: 4
    Последно: 25-12-10, 12:32
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-11-10, 09:11
  4. help 32 bit color
    От ryryer във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 10-05-05, 16:04
  5. GSM с цветен екран
    От Penta във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 42
    Последно: 21-05-03, 18:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе