Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43

GSM с цветен екран

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #1

    GSM с цветен екран

    Айде моля Ви, ако някой има ПРЕКИ впечатления от телефон с цветен екран , например Motorola T720, Samsung T100, Sagem XY-нещоси да ги сподели. Наблягам на преки, защото като спецификации от производителя са ми извесни.

    По специално ме интересува :

    1. Дисплея на Т720 как е на силна светлина. По всички снимки в Нет-а дисплея му е основно бял, докато на Т100 е доста шарен. Може ли да се промени това?

    2. Реално колко държи Samsung-а при до 5 мин разговори на ден и 15-тина мин. игра и колко Моторолата?

    3.Стабилен ли е корпуса на Моторолата, защото четох че бил от много калпава пластмаса?

    4. Каква е силата на Полифоничните мелодии на Т720.

    5. Какви са възможностите за качване на Java,Wallpeppers и Screensavers в БЪЛГАРИЯ!

    Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #2

    GSM с цветен екран

    1. На Самсунг екрана е по-добър отвсякъде.

    2. Самсунга издържа 5 денонощия поне, Моторолата - не знам.

    3. Не е много качествена, но в сравнение с тази на Самсунга си е направо отлична. Най-слабата страна на Т100 си остава лъскавото покритие... Пада много лесно ако не се пази.

    4. И двете са средно тихи, в сравнение с полифониите на Нокиа, и по-силни от тези на старите Сони.

    5. Дай си мейла, имам free WAP линкове за wallpapers, midi melodies, JAVA games & apps (Т100 няма JAVA). Support-а на Самсунзите тук е предимство, за всички цветни модели има тонове от всичко. За Моторола не съм срещал.



    Лично мнение - T100 и T720 са равностойни, и двата си имат недостатъци, но аз бих предпочел Самсунга, само ако не беше с толкова нежно покритие. Ако обаче държиш на JAVAта - T720.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #3

    GSM с цветен екран

    Точно там е проблема - и двата имат много различни плюсове и минуси и не мога да реша на кое държа повече. Java-та е много важна (това е бъдещето), но и дисплея също. Характеристиките от производителя за Т100 са 60 часа в режим на готовност - няма и три дни! Цената е от значение, но като сметна аксесоарите в комплекта на Т100 и почти се изравнява с Т720!

    Абе труден избор се очертава!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    GSM с цветен екран

    60 часа за режим на готовност е много малко за сегашните GSM-и. Да неби да иам грешка.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #5

    GSM с цветен екран

    Пента, питах една мацка, със същата Моторола е от месец някъде, освен, че е много доволна, ми каза, че батерията държала една седмица (не говори много, а и го изключва нощем). Пробвах с моята карта да тегля Java приложения - бачка, а и софт-а ми допадна... Като прибавим и факта, че се намира за под 400 лева си е идеално.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #6

    GSM с цветен екран

    Domin, притеснява ме дисплея. На всички снимки на Т720 дисплея е на пиксели и основно БЯЛ. А и чета че на по-светло, на открито не се вижда добре. Също така видях и възможните wallpapper-и за Моторолата, но как изглеждат като се сложат на екрана ? Рекламата на Самсунга беше доста голяма и знам че дисплея е СТРАХОТЕН, но дали дисплея на Моторолата е ПОНОСИМО по-слаб ?

    Колкото до цената - само в един онлайн магазин го видях за 399 лв. а по магазините (във Варна) е около 420-430 лв.

    E-mail адреса ми е irinkin@mnet.bg, прати ми адресите за WAP сайтовете да видя какви са възможностите за персонализация. Апропо, какви Java приложения могат да се сложат на Моторолата?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #7

    GSM с цветен екран

    Е, то всички цветни екрани се гледат трудно при пряка слънчева светлина, а този на Т720 не е много по-назад от другия, на Т100. В интерес на истината, май са с еднакви (120х160@4096 colors), но просто на Самсунзите са по-контрастни и ярки... Най-добре поискай в някой магазин да ти го пуснат, и сам с прецени.

    Това е мястото от където аз тегля Java игри (има над 80, и са пълните версии, а не демо) и безплатни полифонични мелодии: http://www.keeptouch.net/mobile/wap.wml , също така има и малки програмки (тип - Notepad, miniExcel), и разни картинки и скрийсейвъри, но както казах, повечето е за Nokia, Samsung и Sony-Ericsson...

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #8

    GSM с цветен екран

    Първо - дисплеите на двата НЕ са еднакви. На Самсунга е е с активна матрица тип TFT, а на Моторолата е с пасивна CSTN. При активната всеки пиксел излъчва светлина с определен цвят, докато при пасивната всеки пиксел си променя цвета и се осветява отдолу от бяла светлина.

    Както и да е! Поразходих се по магазините и го разгледах - резултата е че сега харесах Nokia 6610 !!! ....та видях му дисплея - ами зърнест си е! Струва ми се също че свети слабо. Не можах да пробвам да усиля контрастта или осветлението (не знам какво точно му се настройва), надявам се да може!

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #9

    GSM с цветен екран

    e 6tom kaza NOKIA moje da se namesq / makar as li4no ne prdpo4itam tazi marka/ no vapreki tova mai tova e nai dobriq ti izbor edinstveno sammunga ima malko po qrak displei moje bi e ot samata matrica ! no bateriqta mu .... tova 5-7 dni e fantaziq max3 dni ! i e dosta tih kakto i motorolata na koqto korpusa prosto ne stava a i displeq e mnogo bleden..... a na svetlina .... vij sam ! no NOKIA miaslq 6te ti bade nai dobriq izbor !

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #10

    GSM с цветен екран

    Пента, имах предвид, че като резолюция/брой цветове са еднакви, иначе TFTто си е класа.

    А за Нокиа, аз съм с 7210 и чакам 7250, чудесни телефони, но не съм ги намесвал, защото са на по-висока цена. Естествено, че 6610, 7210 и по-специално 6100 и 7250 са за предпочитане, стига да можеш да отделиш 600 - 800 лева. На всички Нокии можеш да им регулираш контраста, а и мелодиите, игрите и програмите за тях са безкрайно много.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #11

    GSM с цветен екран

    В магазин JEFF Nokia 6610 е 550 лева!

    Трябва да си призная, че изобщо не се надявах да мога да си позволя Нокиа, докато не ги видях че са паднали до такава степен!

    Хубавото на V-образните телефони е че дисплея и клавиатурата са защитени от надраскване и изтриване.

    Ох, много се отплеснах! Реших да си купувам GSM с цветен екран когато видях че Моторолата е паднала до 399 лева, а сега мисля за 550.....не че ги нямам, ама като че ли не ми се дават! Аз съм с Т65 - голям дисплей, много функции но е зелено-черен!

    А иначе всеки знае че Нокия по-добра от всеки друг с подобни възможности апарат, спор няма!


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #12

    GSM с цветен екран

    Domin знаеш ли дали има <font color="limegreen">лесен</font id="limegreen"> начин да се сложи Българско меню на Моторолата? Имам предви през Java или нещо такова.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    GSM с цветен екран

    Аз съм с Моторола Т720 (преди това бях с Т68 на Сони-Ериксон), Моторолата издържа 2,5 - 3 дена с разговори около 20 минути на ден и доста игране това за една седмица ми изглежда невъзможно, Полифониите ми са тихи но пък звучът чудесно, Джавата си работи без проблем само дето телефончето е с малко памет, хубавото е, че скоро в М-тел ще може да се прави ъпгрейд към Т720и и ще може да му се сложи и камера

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #14

    GSM с цветен екран

    512 Kb малко ли е? Мислех че е повече от достатъчно!

    Следва цитат от статия за Т720i в сп."GSM Магазин" :"Камерата може да се свърже и с Т720, но няма да работи. Разликата в двата модела е не само в програмното осигуряване но и хардуерно.При Т720i е използван друг тип flash-памет. Като резултат софтуера на Т720i не е съвместим с този на Т720"

    Апропо, знаеш ли че след Update-та телефонния бележник от 500 пада на 100 позиции, и се премахва e-mail клиента и диктофона?

    stenly

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    GSM с цветен екран

    Пента, по принцип си прав, но Моторола официално пусна инфо, че се први ъпдейт от Т720 към Т720и за 100 Евро и освен нов софт за тези пари получаваме и камера ) Така, че става 100%.Телефонната книга от 500 не пада на 100 а от 1000 на 500 !!!!,Мейл клента си заминава наистина, но и без това с него не могат да се дърпат прикачени файлове, така, че за мен е безсмислен, за сметка на това пък, телефона се обзавежда с MMS което поне за мен е готино !!!. За диктафона 100% остава....друго не се сещам Мтел ще правят ъпгрейд , въпрос на време е и на 100 евро ))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 07-02-12, 11:15
  2. Помощ за цветен принтер за брошури
    От Kill-op във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 09-12-11, 19:33
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-11-10, 08:11
  4. ВЪПРОС ЗА ЦВЕТЕН ЛАЗЕРЕН ПРИНТЕР
    От Jogo_1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-06, 15:48
  5. Кой е най добрия цветен лазерен принтер
    От mitkom във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-01-02, 19:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе