Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Спешно лаптоп от Метро.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #1

    Спешно лаптоп от Метро.

    Здравейте,помогнете.Искам да си купя лаптоп,от 31 май в метро има промоция на dell n5110 6gb ram,I72670M
    500gb HD GT525-1gb видео цена 1198,80 с ддс.Заслужавали ли си,като модел и време на работа на батерията?Добре ли е покупка от метро или от фирма?Благодаря Ви за мненията.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    Цитат Първоначално публикувано от PSL
    Здравейте,помогнете.Искам да си купя лаптоп,от 31 май в метро има промоция на dell n5110 6gb ram,I72670M
    500gb HD GT525-1gb видео цена 1198,80 с ддс.Заслужавали ли си,като модел и време на работа на батерията?Добре ли е покупка от метро или от фирма?Благодаря Ви за мненията.
    Мисля, че за тези пари си струва, особенно ако процесора е i7, ама маи не е точно i7
    Няма значение, от къде ще го купиш, има значение каква гаранция, ще ти дадат. За този едва ли ще е NBD, но и collect and return върши работа. А ако не ти дадат и такава, вече незнам дали си струва, да мъкнеш лаптопи на ремонт в метро

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    НЕ

    За тези пари има по-добри лаптопи като производителност.Видеокартата е слаба.

    За тези пари:

    1. ASUS K53SV-SX721D

    2. LENOVO Z570AM/59325191

    3. LENOVO IDEAPAD Z570/59-311143

    На твое място бих избрал някое от Леново-тата.
    Преодпочитам АТИ видеокартите, но не виждам по-добър избор- за съжаление "вълната" на сравнително евтини и производителни лаптопи отмина и цените се връщат на нивото от 2009-2010 година.

    На страницата на техномармалада имаше едно много добро леново за 970 лева с видео АТИ 5650 или 6550, но от 2-3 месеца интернет страницата им наистина е МАРМАЛАД и не можеш да видиш нищо което искаш- и да кликваш и да не кликваш по далече от началната(първата) страница на лаптопите с няколко лаптопа не можеш да стигнеш, отгоре навсичко търсачката им уж дава възможност за избор на марка лаптоп, но всичко е една голяма боза с ла*на ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    НЕ

    За тези пари има по-добри лаптопи като производителност.Видеокартата е слаба.

    За тези пари:

    1. ASUS K53SV-SX721D

    2. LENOVO Z570AM/59325191

    3. LENOVO IDEAPAD Z570/59-311143

    На твое място бих избрал някое от Леново-тата.
    Преодпочитам АТИ видеокартите, но не виждам по-добър избор- за съжаление "вълната" на сравнително евтини и производителни лаптопи отмина и цените се връщат на нивото от 2009-2010 година.

    На страницата на техномармалада имаше едно много добро леново за 970 лева с видео АТИ 5650 или 6550, но от 2-3 месеца интернет страницата им наистина е МАРМАЛАД и не можеш да видиш нищо което искаш- и да кликваш и да не кликваш по далече от началната(първата) страница на лаптопите с няколко лаптопа не можеш да стигнеш, отгоре навсичко търсачката им уж дава възможност за избор на марка лаптоп, но всичко е една голяма боза с ла*на ...
    Само въпрос?
    Откога I7 2670M е по-добре от i5 ( даже единия е 540 - не е Sandy bridge )? A относно видеокартите HD5650 e малко-бърза ot GTS 525
    Аз лично бих купил този от метро.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    Относно процесорите дали i5 или i7 едва ли ще усетиш някаква разлика ако не ги натоварваш на максимум, но тогава пък не се знае как ще се справи охлаждането - все пак това е лаптоп.... От друга страна пък е винаги по-добре да вземеш повече за това което плащаш....

    За видео картите: GeForce GT 525M, GeForce GT 540M, GeForce GT 630M са "един дол дренки", като основната разлика е в поддръжката на някой технологии: PureVideo HD VP4, 3D Vision, 3DTV Play. Ако не ти трябва поддръжка на 3D Bluray - няма голямо значение какво ще избереш. От друга страна дори и да вземеш лаптоп с видео което поддържа тази технология имай едно на ум.... :

    "Following the current 3D trend, the 540M supports 3D Vision. It enables the laptop to send 3D content (3D games, 3D Web Streaming, 3D photos, 3D Blu-Rays) to a built-in 3D-enabled screen or an external 3D TV if supported by the manufacturer. This feature is disabled if the notebook includes Optimus.

    ......Furthermore, the 500M series supports Optimus to automatically switch between the integrated graphics card from Intel and the Nvidia GPU. The implementation of the Nvidia graphics switching technology is dependent on the laptop manufacturer."
    източник: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-...M.41715.0.html

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    Ако не се купува утвърдена и доказала се на пазара геймърска серия от рода на Republic of Gamers на Асус с адекватно разработено охлаждане, при избора на лаптоп винаги е по-добре, ако не се използва за специфична работа и парите стигат само за модел от ниския клас(какъвто е 5110) да се избира балансирана машина.

    Радвам се че Pat написа това което аз преди повече от 1 час написах и изтрих.Бях дал и линк към един форум и потребител ползващ същия модел, който споделяше че с температурите който "поддържа" лаптопа се чувства като собственик на пернишки Голф 3-ка с реактивен двигател ...

    Може да "се изстреля" с него, но след това "го очаква" земята ...

    На ниските класове лаптопи охлаждането не е проектирано за продължително(2-3 и повече часа) охлаждане на 4 - ядрени процесори.Дори при 40 минутно натоварване на процесора на този инспириън "ще му заври канчето" ...
    Едно прегряване и след това не се знае докъде ще изкара ...

    П.П. И аз когато избирах исках 4 ядрен, но сега съм доволен, че съм с 2- ядрен.А лаптопа ми не е нисък клас, а по -скоро между средния и високия клас на Сони Вайо.
    Досега освен при конвертиране на видеоформати не съм го виждал натоварен на 100% -игрите товарят видеото и затова е по-важно то да е балансирано в съотношение производителност/температура.Веднъж като изгори видеото пътя е ясен ...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #7

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    Защо никой не споменава за резолюцията на монитора! От ден на ден намалят резолюцията и от там мисля се обезмисля хубавата видеокарта/ако не се ползва друг монитор за гледане/

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #8

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    Аз лично,никога не бих си купил Dell 5x10...много лошо охлаждане...

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #9

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    Ей, изпапкахме ги тези N-серии на Дел, да добавя и аз нещо: N5110 - I3-2310M / 8GB RAM / GT525 - 1 GB.

    Температурите на лаптопа при сърфиране в интернет , филми - 55-60 градуса на процесора и 50-55 градуса на видеокартата.
    След геймърски терор върху машината с Crysis 2 и BattleField 3 температурите бяха горе долу - 85-90 градуса на процесора, 90 градуса на видеокартата
    Температурите ги следях с последната версия на Aida и CoreTemp, по време на гейминга вентилатора виеше като за свeтовно.

    След undervolt на системата с моднат биос взет от тук: http://forum.notebookreview.com/dell...-bios-mod.html, температурите паднаха с 15 градуса по време на игра с горепосочените две игри, от време на време пак скачаха до към 90 градуса, но според мен положението се промени към по-добро след undervolt-a.
    Ако някой има същия модел лаптоп и е с процесор I5 или I7 - внимателно да прочете цялата тема преди да флашва, отнася се най-вече за тези с I7.





  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    Цитат Първоначално публикувано от oddi

    След геймърски терор върху машината с Crysis 2 и BattleField 3 температурите бяха горе долу - 85-90 градуса на процесора, 90 градуса на видеокартата
    Температурите ги следях с последната версия на Aida и CoreTemp, по време на гейминга вентилатора виеше като за свeтовно.
    Сигурен ли си, че охлаждането ти е чисто, и температурата която програмата ти показва е акурантна? При 90 градуса, лаптопа изобщо не би трябвало да работи...

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #11

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    Не съм сигурен, но все пак лаптопа е купен преди 2 седмици

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    Цитат Първоначално публикувано от oddi
    Не съм сигурен, но все пак лаптопа е купен преди 2 седмици
    Значи нещо програмата и сензорите не могат да се разберат. Интересно каква е тази смелост, да префлащваш лаптоп на 2 седмици

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    Не знам какви са тези космически температури от 85-90 градуса, но моят онзи ден за 1 ден и половина врътнах последният Medal of Honor( където има мисия с хеликоптер) на 1920х1080 резолюция и температурата повече 63-67 градуса не е била, като на моменти скачаше за около 5-10 секунди до 69 градуса и отново падаше на 63-67 градуса.

    Не съм играл и гледал сега какви температури ще поддържа на последната Криза( 2), но преди почистването и смяната не термопастата във версията с DX11 която не позволява ниска резолюция( по-малка от 1920х1080) и най-малкaта настройка е high стигна до 79-85 градуса и от време на време 72-70 грауса.

    На видеокартата 56-62 градуса.

    Сега едва ли ще качи повече от 70 градуса температурите на процесор и видео.

    На горните леново поне охлаждането е прилично за тези 1200 лева.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #14

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    @justify: Такива температури видях , такива писах, не си ги измислям, предполагам че аидата и кортемп-а не чекват вярно, нямам претенции и да е така.

    @glowndark: на повечето лаптопи им бая на биосите на минутата, само с този N5110 се забавих около няколко часа - инсталция на уиндоус, драйвери+ игрите за тест.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re:Спешно лаптоп от Метро.

    Скоро гледах един чисто нов Acer със i7 Sandy Bridge и nVidia 540 ...докато зареди джам и вече беше топъл ...температурите цитирани от колегата oddy бяха подобни Много от машините просто си греят ...ябълката ми в нормално състояние е с процесор на 60 градуса и видео на 70 градуса (при вентилаторчета духащи на 1к оборота само) а като се пусне някоя игра и вдигат температурите със 20 градуса и вентилаторчетата се развъртат на 4к -4,5к оборота.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Спешно - Вентилатор за Лаптоп
    От glowndark във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 28-11-12, 14:15
  2. Продавам СПЕШНО :15.6" Матрица/Дисплей за лаптоп
    От GraphicTerrorr във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 12-09-12, 16:44
  3. Отговори: 7
    Последно: 04-09-12, 15:26
  4. Търся хардове и захранващи адаптери за лаптоп Dell inspirion 510m СПЕШНО!
    От hristiannn във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 2
    Последно: 15-06-12, 22:15
  5. Отговори: 6
    Последно: 14-11-11, 20:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе