Резултати от 1 до 12 от общо 12

Лаптопа ми прегрява!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #1

    Лаптопа ми прегрява!

    Здравейте на всички, искам да ви споделя един проблем с лаптопа си, дано ви е интересно и да ми дадете съвет. Та марката е тошиба, ползвам го вече около 5-години като за това време съм го отварял да го почиствам 2-а пъти, тъй като съм любознателен ми харесва сам да си извършвам тази процедура и до сега не съм имал проблеми, до вчера. Започна вече доста да му се чува перката за охлаждането, но тъй като го бях чистил наскоро ми се видя малко подозрително отново да е зацапал, но все пак го отворих и почистих, старателно и грижливо както всеки път. Да ама греда! Пак грее, свалях му няколко програми за проследяване на температурата на процесора и установявам, че температурата му е доста висока. Държи над 90 градуса и така известно време и изгасва!

    Благодаря на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Лаптопа ми прегрява!

    А сменял ли си силиконовата подложка м/у радиатора и процесора? Ако е нужно смени и вентилатора, може да не прави нужните обороти.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #3

    Отговор: Лаптопа ми прегрява!

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    А сменял ли си силиконовата подложка м/у радиатора и процесора? Ако е нужно смени и вентилатора, може да не прави нужните обороти.
    Честно казано около процесора нищо не съм разглобявал, дори не съм срещал въпросната силиконова подложка, има ли нещо общо с така наречената термо паста? Относно вентилатора си мисля, че си духа достатъчно добре, но ми прави впечатление, че въздуха, който изкарва е по-студен от преди. В смисъл спомням си, че когато съм го натоварвал, като съм си слагал ръката на изходящия въздух е било супер горещ въздух. Сега духа със същата сила, но въздуха не е така горещ.

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Отговор: Лаптопа ми прегрява!

    студен въздух ще значи, че топлината не изтича ефективно от чипа в радиатора, поне за лаик като мен. проблемът може да е именно в термопастата или каквото там полагат при лаптопите... ама ако не ти е ясно кое как се демонтира виж там някой спец да ти я смени, че може да не е голяма философи,я ама аз като напъна бокса върху кристала и се изнервям примерно...

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Отговор: Лаптопа ми прегрява!

    Започни с смяна на термо паста и силиконовите подложки. Ако няма ефект, може да се мине и на смяна на вентилатора. 5-години не са никак малко за 1 вентилатор...

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Отговор: Лаптопа ми прегрява!

    1. Щом добре върти и все пак прегрява, значи пастата се е втърдила. Нещо повече, получили са се въздушни "фуги" между процесора и радиатора - често се случва при лаптопи с втърдена паста, все пак са мобилни и има повече сътресения.

    3. Стандартната "тапа" от боклук (косми, прах) между вентилатора и радиатора изчистена ли е ?

    2. При някои модели на Тошиба има допълнителен въздушен филтър на засмуквания от вентилатора въздух. Може да се е запушил.

    ПП. А силиконовите подложки ако не са разкъсани, по-добре да не се пипат и сменят. Въобще и не знам откъде могат да се намерят такива, освен от друго повредено устройство.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #7

    Отговор: Лаптопа ми прегрява!

    Пустите му тошиби си греят,особено ако са с AMD.И аз се каня да направя малко профилактика на HPто с проц AMD,че работи на 70-90 градуса;мисля,че с почистване и смяна на пастата трябва да се започне.Също така не е лошо да му дигнеш и рама,особено ако е с вградено видео.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #8

    Отговор: Лаптопа ми прегрява!

    Току що го събрах,.... греда същата работа. Въпросната термо паста не се беше втвърдила, но може да се каже, че почти липсваше, почистих и нанесох новата, точно така както бях гледал в ютуб. Но е ето го резултата, пак грее а от решетката излиза студен въздъх,.... вече съм безсилен, отива при "чичо доктор" ,....! Ама то и това е голям проблем, дали ще попадне на подходящ!

    Благодаря за съветите колеги.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Отговор: Лаптопа ми прегрява!

    При Тошибите на 2-5 години, почти при всичките има една настройка в BIOS, за автоматично динамично повишаване/намаляване честотата на процесора. Изключи я (disable) и виж дали пак прегрява.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Отговор: Лаптопа ми прегрява!

    Цитат Първоначално публикувано от valentyno Виж публикацията
    Току що го събрах,.... греда същата работа. Въпросната термо паста не се беше втвърдила, но може да се каже, че почти липсваше, почистих и нанесох новата, точно така както бях гледал в ютуб. Но е ето го резултата, пак грее а от решетката излиза студен въздъх,.... вече съм безсилен, отива при "чичо доктор" ,....! Ама то и това е голям проблем, дали ще попадне на подходящ!

    Благодаря за съветите колеги.
    А как разбра че грее, ако от решетката излиза студен въздух? Провери ли наистина колко е температурата върху самия радиатор чрез измерване с термосонда (може и с пипане с ръка). Да нямаш проблем с отчитането на температурата?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #11

    Отговор: Лаптопа ми прегрява!

    Да не отварям нова тема,ще споделя кво стана с моята печка-HP 6715s.
    От доста време му се каня да го почистя,даже за пастичка се точех,защото работеше на 70-100 гр. проца (по данни на AIDA 64).Отвих болтчетата на клавиатурата,отключих 4те й закопчалки и я махнах.Сравнително чист-смет за не повече от кофа сливи.Духнах по вентилатора,после в радиаторчето/охладител;преместих един тампон(буферче на клавиатурата),който не ми се видя на мястото си,защото застъпваше охладителя и малко от дупката на вентилатора.Сглобих,влючих и voila (да чукна на дърво,за да не чуе Дявола).
    Нещо се свиха тия снимки като пенсионерска кесия. 3та снимка-при сваляне на филм-96 гр.;4та-без натоварване-67-70 гр.;1ва-след продухването без натоварване-42-48 гр.;2ра-при сваляне на филм след продухването-58-62 гр.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от johny01; 21-11-12 в 18:58.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #12

    Отговор: Лаптопа ми прегрява!

    Оказа се охладителя или по точно медната тръбичка, която свързва процесорса с радиаторчето. Пича, който го прави ми каза, че в самата тръбичка има някакъв хладилен агент или нещо такова и просто се нагрявала от страната на процесора и не предавала топлината към останалата част и по точно към радиаторчето, за да може да я охлади. За това и като казвах, че духа студено съм бил прав. Сега всичко е ОК.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-01-15, 22:51
  2. Продавам два лаптопа
    От bam-bam във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-12, 01:35
  3. Компресора прегрява - дали е за боклука?
    От mitakata във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-12, 10:40
  4. Въпрос за лаптопа ми
    От piam70 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-09-11, 16:47
  5. Проблем с лаптопа прегрява
    От zaho_cool във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 23-09-10, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе