Резултати от 1 до 6 от общо 6

Diva Android GPS 7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #1

    Diva Android GPS 7

    Видях го в МЕТРО на ниска (според мен) цена. Прочетох няколко ревюта в сайтове за продажба и те се изказват ласкаво за него. То това им е и работата.
    Интересува ме в действителност как стоят нещата като съотношение възможности/цена. Основно си мисля да го ползвам за GPS, заради големия дисплей. Останалите му функции ги разглеждам като бонус.
    Между другото има ли откъде да му сваля User Manual?

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: Diva Android GPS 7

    Според мен, всички подобни брандирани джаджи са за 2 типа хора.
    - Първият - имат желание да се ровят, да разберат кой е модела в действителност. (В случая според мен това е 1:1 с Privileg MID-7D, за който има повечко информация). Оттам нататък са склонни да рискуват, префлашват и да поемат риска да убият таблето GPS-а и да трябва да го носят на сервиз.
    - Вторият, според мен по-разумният го купува и ползва, като си дава сметка, че това е евтина джаджа и колкото работи, толкова....

    В крайна сметка... има гаранция. 2 години ще ти върши работа. GPS-а е стандартно устройство, не виждам откъде може да изникне проблем ако го ползваш като такъв и не човъркаш много, много по него.
    Така че, защо не?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #3

    Отговор: Diva Android GPS 7

    Благодаря!
    Интересува ме конкретно дали мога да кача други карти за навигация, в случай, че вградените не ми допаднат?
    А и цената е примамлива спрямо Privileg, за който почти всичко се плаща допълнително - карта и аксесоари. Освен, ако нещо не съм разбрал състава на комплекта в МЕТРО.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: Diva Android GPS 7

    Това е Android... всичко можеш да качиш. И нов софтуер, и карти...

    ПС - Правя уточнение, че говоря леко неподготвен и по принцип, а не за конкретното устройство. Но се съмнявам да са сложили във фирмуера спирачки за инсталация на нови приложения.

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Отговор: Diva Android GPS 7

    Миналата година купих за подарък модел Diva 5011FM и му сложих IGO Primo 2.0 Работи си без проблемно при човека на ,който го подарих.Тествах го преди това и не забелязах проблеми инсталирах му и Сиджик дори за проба.Така,че не виждам проблем да сложиш и на това чудо.Аз се спрях на този модел понеже гаранцията е към наша фирма и няма да се разправям с китайци,ако се наложи.Друг е въпроса ,че 7инчов екран би отвличал вниманието на шофьора от пътя. Според мен за навигация е по удачен размер до 5 инча максимум.
    ПП Сега се сетих ,че Дива-та с която си играх бе с win се 6.0 а тази за която питаш е с андроид.Но пак не би трябвало да е проблем стига да си намериш версия подходяща за твоята резолюция на дисплея.
    Този пост е редактиран от granity; 03-12-12 в 20:32.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #6

    Отговор: Diva Android GPS 7

    Благодаря на всички за мненията!
    Само да спре пороя при нас и ще отида да видя навигацията в магазина.

    Относно размера на екрана - има фабрично вграждани в автомобили (Audi, Mercedes и др.), чиито дисплей е за double DIN централна конзола. Да не споменавам, че не е разположен на особено удобно място за манипулация и наблюдение.
    При правилно монтиране на 7" навигация на арматурното табло не би трябвало да има проблем с видимостта. Аз не слагам нищо в колата, което може по някакъв начин да ми отвлече вниманието или да ми ограничи обзора в движение.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Diva Android Player 4.3" - инсталация на игри и скайп
    От Pat във форум Мобилни устройства
    Отговори: 23
    Последно: 21-08-13, 21:19
  2. DIVA ANDROID
    От DimIl във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 22
    Последно: 20-05-13, 17:22
  3. Проблем с Diva android tv stick и външен диск
    От novich във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 31-03-13, 13:37
  4. Някой да сие купил Diva Android Tablet 9.7' Мнения
    От naskonr във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 17-10-12, 14:48
  5. Отговори: 19
    Последно: 03-02-11, 10:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе