Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18
Like Tree2Одобрявам

Запали ми се //буквално// GSM-a

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Според мен нямате никакви шансове! От снимката е видно, че телефона е мокрен.
    На въпросите Ви:
    - Защо искрата тръгва от USB порта същият които са сменили преди месец.
    Защото там се подава захранването! Късото от мокренето може да е навсякъде, но породения от него голям ток минава през този конектор. Там имаме допир на две пластини и винаги има така нареченото "контактно съпротивление" в което се генерира топлина.
    - Какво общо запалването на USB порта с JTAG интерфейс ?
    Обясних го по-горе. Около JTAG интерфейса е възникнало късото съединение. И това, че там няма захранване не е аргумент. Платката е многослойна и под слоя с контактите има още няколко слоя, два от които са захранване и маса. Вероятно късото е между тях и това е генерирало голям ток, подхранван от включването на зарядното.
    - Ако предположим хипотетично ,че съм го намокрил в офиса си на 8 етаж .. Как телефона ще работи докато не му падне батерията
    Ами работил е защото в батерията е имало достатъчно енергия, за да работи, но недостатъчно за да се запали. Когато тя е свършила, той е спрял да работи. Вие сте го включили към зарядното, подавайки по този начин неограничено количество енергия, предизвикала запалването. Друг е въпроса защо не е сработила защитата на зарядното и има ли то въобще такава.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #17

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Забелязал съм, че тока във Виена е някакси по-различен,един такъв аристократичен, не е като плебейския в България, който когато прави късо, го прави между две съседни писти. Токът във Виена може да избира...избира си пинове 3,5,7, закъсява ги без да докосва дори 2,4. Абе това си е то - европейски ток, ток с характер Лупус, баш от теб не очаках такива мисли.

    @дискос - Ако знаехме всички отговори, пред домовете ни щеше да има опашка от чакащи. Не си в позицията да се разправяш. Когато официален сервиз те е нарочил и описал - нищо не можеш направи. Само ще си загубиш времето. Купи си от ибей някой нексус с потрошен дисплей за 40-50 долара и му вземи "дъното". Или им изтрещи телефона в земята в офиса им и смени марката. Последното е по-добро.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 09-02-14 в 05:40.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #18

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Забелязал съм, че тока във Виена е някакси по-различен,един такъв аристократичен, не е като плебейския в България, който когато прави късо, го прави между две съседни писти. Токът във Виена може да избира...избира си пинове 3,5,7, закъсява ги без да докосва дори 2,4. Абе това си е то - европейски ток, ток с характер Лупус, баш от теб не очаках такива мисли.
    ......
    Коя точно мисла предизвика благородния ти гняв? Цитирай я, за да ти поясня.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Микровълновата се запали леко отвътре
    От glarus във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 11
    Последно: 06-11-12, 20:15
  2. Отказ да запали след опит за клок.
    От Vandal във форум Овърклок
    Отговори: 23
    Последно: 27-02-07, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе