Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree2Одобрявам

Запали ми се //буквално// GSM-a

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    GB
    Мнения
    43
    #1

    Exclamation Запали ми се //буквално// GSM-a

    Както вече казах запали ми се GSM от към USB порта.При разговор телефона подаде сигнал за празна батерия.След което го включих към зарядното устройство.След което последва незабавна искра и последващ огнен пламък.Пламъкът леко ме изгори и изпуснах телефона.При падането си на земята телефона се разкачи от USB зарядното.И пламъкът USB порта угасна след няколко секунди. След този инцидент Телефона работеше нормално ,но в долната част на корпуса от към USB порта си беше обгорял.Също така USB жак беше разтопен и негоден за употреба.На следващият ден го занесох в официалният сервиз.От там ми казаха ,че няма да ми покрият щетите защото телефона е бил залят с вода и затова се е запалил.Какво общо има усб порта с изгорялата част на платката на телефона.Ясно ми е ,че те искат да се измъкна,но ...
    От тук следва въпросите ми :
    - Какво общо има усб порта с изгорялата част на платката на телефона ?

    20140121_161231.jpg

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Беше ли трудно да напишеш, че това е самсунг галакси нексус 3 - 16гб? Кажи точно какво ти казаха....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Ubs -то към компютър ли е било вързано по време на запалването ?

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Тези контакти заградените в червено са JTAG интерфейс и нямат нищо общо с захранването, USB или зареждащия модул на батерията.. Защитени са с каппаче и не са свързани никъде при нормалната работа на телефона. Интерфейсът се ползва само при директна диагностика на MB, флашане на тотално умрели телефони, отключване и т.н. сервизни манипулации. Няма как да се оцветят/изгорят така както е на снимката. Май некой убавец си е закачал сервизния RIFF, ама е бил с две леви ръце.
    stenly одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    GB
    Мнения
    43
    #5

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Съжалявам, за 'недовършеният' ,но писах от телефона си.. Защото бях откачил от факта ,че тази идиоти се опитваха да ме убедят в НЕЩО което май всички сме знаели ,че НЕ е ТАКА... Да, така е телефона е SaMSUNg GAlaxy Nexus 16gb . А той беше включен към стандартното зарядно за електрическата мрежа.
    До "Tommorow" Благодаря ти ,колега. Точно от такъв отговор с обосновка имах нужда.Сега ще отида в понеделник и ще ги разпилея тия нагли гадове.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Тези контакти заградените в червено са JTAG интерфейс и нямат нищо общо с захранването, USB или зареждащия модул на батерията.. Защитени са с каппаче и не са свързани никъде при нормалната работа на телефона. Интерфейсът се ползва само при директна диагностика на MB, флашане на тотално умрели телефони, отключване и т.н. сервизни манипулации. Няма как да се оцветят/изгорят така както е на снимката. Май некой убавец си е закачал сервизния RIFF, ама е бил с две леви ръце.
    Всичко казано е вярно, но въпроса ми е следния: Кой се е закачал там, ако преди това телефона не е ходил в сервиз и не е отварян?
    И една хипотеза:
    Ако обаче телефона е бил мокрен късо може да възникне навсякъде. Тогава е задължително незабавното му изключване, изваждане на батерията и подсушаване в сервиз. Включването след намокряне на зарядното си е направо "Ела вълчо, изяш ме".
    Очевидно от поста е че в сервиза са констатирали намокряне на телефона. За това винаги има ясни следи и те се виждат на увеличената снимка. Ако е така, то само действията на клиента са довели до самозапалването.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на PRACTIC
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    ех сvв
    Мнения
    127
    #7

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    на гърба има залепено късче хим.хартия,ако е мокрен е червена

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Всичко казано е вярно, но въпроса ми е следния: Кой се е закачал там, ако преди това телефона не е ходил в сервиз и не е отварян?
    Това не знам, притежателя му ще каже. Мокрен телефон принципно е бъкан със видими следи по цялата платка. На снимката обаче виждам само около тези 10 контакта, което е странно. Да, късо може да възникне навсякъде, но точно там не. Не и докато не включиш riff-a към тях. Това са предимно входове.

    jtag.jpg

    Индикатора за намокряне на нексуса е показан тук
    Water Damage Indicator Samsung Galaxy Nexus - YouTube
    то кво им пречи в сервиза да го намокрят след като ще базират на това отказа си?
    Този пост е редактиран от Tommorow; 26-01-14 в 02:54.
    hristoslav2 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Ти на тая снимка, освен увеличения участък с конектора за JTAG-а виждаш ли нещо? А какво виждат техниците в сервиза ако телефона им е в ръцете? И колко слойна е платката според теб? И в кой точно слой е станало късото?
    Не случайно писах, че това е само хипотеза!

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    GB
    Мнения
    43
    #10

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Притежателят се включва с дискусията. До сега телефона е потапян ,пръскан или мокрен с вода . Той беше "облечен " в силиконов калъф. Проблема според мен се корени в СЕРВИЗА. Защото от когато го имам нон стоп имах пробелми с него. Блокираше, постоянно губеше 3G мрежа . При 1-то носене в сервиза / казаха ,че проблема е бил в опер. сис./ - преинсталирана . Подобрение никакво. При 2-то носене в сервиза със същите проблеми / казаха ,че проблема е бил в опер. сис.,НО този път и е трябвало да сменят USB slot-a/ . След това сервизиране единствено проблема с блокирането изчезна. Минаха 2-3 месеца и се случи това което съм описал в началото на темата.
    Тъй като действието се развива във Виена,прочетох за т.нар. "воден проблем". Който се оказа доста честа срещана практика за SAMSUNG service Wien , да излизат с такова становище за повреда. Което все повече ме кара да се съмнява в обективната им преценка. И другото което е ,че телефона им го занесох работещ , макар и леко обгорял.. А те ми го връщат тотално не работещ и с воден удар .!

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #11

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Единствения начин един телефон да се самозапали или обгори е късо съединение и/или сериозно мокрене на самата батерия. Веднъж запалил се лития си изгаря като хартия. Сериозно мокрене на LiIon батерия също води до силна реакция на лития спрямо водата. И в двата случая затвореното пространство на батерията и телефона превъщат процеса в микро бомба. Затова гледайте да си купувате оригинални батерии, а не такива от знайни и незнайни производители. Грее ли необичайно много една батерия при зареждане - по добре я разкарайте. Намокри ли се - разкарайте я.
    Reaction of Lithium and Water - YouTube
    Lithium - A more violent reaction - YouTube

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Йеп, не е по темата, но днес колегата ми докара дим от телефона, не бях виждал досега
    USB конектора не даваше добър контакт, пръсна му малко контактен спрей, включи му USB кабел за зареждане и този мити конектор започна да пуши като камина с борови клонки
    Наложи се преди малко да си дам телефона в сервиз за цялостна смяна на куплунга

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Йеп, не е по темата, но днес колегата ми докара дим от телефона, не бях виждал досега
    USB конектора не даваше добър контакт, пръсна му малко контактен спрей, включи му USB кабел за зареждане и този мити конектор започна да пуши като камина с борови клонки
    Наложи се преди малко да си дам телефона в сервиз за цялостна смяна на куплунга
    Ако лошия контакт се е дължал не на замърсени пера на конектора, а на лоша спойка, вследствие на тъпата технология за безоловни припои, с нищо не му е помогнал. Пропушила е самата течност на спрея.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Абе баш на перата е според мен, но не са само замръсени, а и поизкривени / избутани назад. След пушенето... нещо съвсем се размести в куплунга и нямаше как да се мине без подмяната му.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    GB
    Мнения
    43
    #15

    Отговор: Запали ми се //буквално// GSM-a

    Здравейте , цяла седмица се разправях със сервиза на Самсунг. И не можахме да достигнем до консенсус по въпроса. Проблема е ,че ако не успя да се обоснова достатъчно добре пред мобилният оператор. Защо смятам,че е сервизна немарливост. Покупката на следващият телефон ще е за моя сметка !!!
    Ще се радвам ,ако ми помогнете да формулираме достатъчно силна обосновка срещу сервиза. /Както казах,става въпрос за Виенна. Така, че това няма да се използва срещу някой български сервиз/
    Като основните акценти са:
    - Защо искрата тръгва от USB порта същият които са сменили преди месец. / От което смятам ,че е по лесно да се обвини клиента във водна небрежност от колкото да се признае сервизна грешка ! /
    - Какво общо запалването на USB порта с JTAG интерфейс ? /както каза колегата "Tommorow" - JTAG интерфейс и нямат нищо общо с захранването, USB или зареждащия модул на батерията / ..
    - Ако предположим хипотетично ,че съм го намокрил в офиса си на 8 етаж .. Как телефона ще работи докато не му падне батерията ,а сега ми го връщат в състояние което изобщо не иска да се включи !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Микровълновата се запали леко отвътре
    От glarus във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 11
    Последно: 06-11-12, 20:15
  2. Отказ да запали след опит за клок.
    От Vandal във форум Овърклок
    Отговори: 23
    Последно: 27-02-07, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе