Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с гаранция на таблет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    6
    #1

    Проблем с гаранция на таблет

    Здравейте на всички.
    Не съм сигурна дали въпросът ми е за тази тема, но все пак. Имам таблет , който е в гаранция (към МОСТ КОМЮТЪРС) и проблема му беше, че като се включи в зарядното не се зарежа батерията. След кат го занесох в МОСТ КОМЮТЪРС констатираха, че съм си изкривила пиновете на букста и съм си пукнала страничната лайсна на дисплея. След проверка от техник казаха, че е изгорял дъното и не работи дисплея и ако искам да го оправят трябва да ги заплатя. Въпроса е може ли от криви пинове на буксата да изгори дъното и от пукната лайсна на да не работи тъч дисплея? Аз лично мисля, че те просто не искат да ми уважат гаранцията, но тъй като не съм технически грамотна в това отношение искам съвет от Вас. Да ходя ли да се разправям?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Проблем с гаранция на таблет

    дъното е изгоряло = таблетът е изгорял, а не само тъч-а или дисплея

    иначе може да изгори, но за да се разправяш, трябва да можеш да докажеш, че си права, което няма как да стане, след като техниците са те
    трябва да го види друг специалист, след което ако си права, да отидеш и да ги заплашиш с КЗП и чак тогава има някакъв шанс да се смилят

    дали си струва нервите и разходите си преценяваш ти, защото външната проверка ще ти струва нещо, после идва обикалянето и накрая евентуалния ремонт, който няма как да е покрит от гаранцията, ако наистина си изкривила ти буксата и оттам е окъсило дъното....

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3

    Отговор: Проблем с гаранция на таблет

    Цитат Първоначално публикувано от gfrty Виж публикацията
    Въпроса е може ли от криви пинове на буксата да изгори дъното и от пукната лайсна на да не работи тъч дисплея?
    Не може....лъжат като цигани!

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Отговор: Проблем с гаранция на таблет

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Не може....лъжат като цигани!
    Не пише какъв е таблета, но лайсната едва ли се е пукнала както си е стоял на бюрото. Това е физически дефект които се получава предимно от удар/изпускане... А при страничен удар, може да замине и дисплеи и дигитайзер и какво ли още не...
    Относно проблема с изкривения усб конектор. Тои по принцип не издържа много на изкривяване, и от един момента нататък се чупи. В самия конектор на пластмасовата пластина са пинчета към които зарядното подава ток. Ако пинчетата се изкривят и зарядното пусне ток примерно по пина за data, таблета заминава...

    При два доста сериозни видими физически проблема, не виждам смисъл се търси гаранционна поддръжка. Принципно ако проблема е само в конектора и дигитайзера, може да се оправи в всеки сервиз за телефони ма цена под 100 лв, обаче ако е заминал и борда, заниманието е безмислено...

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5

    Отговор: Проблем с гаранция на таблет

    Това са теоретични постановки. Разбиването на конектора води само и единствено до отлепяне/скъсване на спойките отзад, което в най-лошия случай не позволява да се ползва заряд и връзка с компютър. Този проблем се разрешава с презапояване на конектора или подмяната му, но не и със смяна на борда. Устройството на micro usb B конектора е такова, че изкривяване на пиновете е възможно само нагоре и назад ( за micro usb jack - куплунга в устройството ), никога настрани заради хоризонтално разположените пластини. Дори да допуснем, че при "размазването" на V+ пина в дъното на куплунга той по някакъв начин свърже съседния DATA пин, това пак не е проблем, защото челото на micro usb plug ( куплунга който се вкарва ) е неконтактно, тоест няма възможност за връзка с огънатия пин. Горе долу за това иде реч ( прикачен файл ). Аз не знам дали го е заливал с вода, изпускал, удрял с чук, въпроса на потребителя е:
    Въпроса е може ли от криви пинове на буксата да изгори дъното и от пукната лайсна на да не работи тъч дисплея?
    На което и отговарям... а отговора на втората част на въпроса е следствие на отговора на първата или - ако е изгорял борда как са разбрали, че не работи тъча? Може би са го свалили и тествали на друг борд? Айде моля ти се...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Tommorow; 09-06-15 в 02:03.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: Проблем с гаранция на таблет

    Е кои е установил че тъча не работи? И кога. Може тъча да не е работил, след което целия таблет да е спрял и те да са го занесли в сервиза...

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с батерия на таблет.
    От Tihomir Stankov във форум Мобилни устройства
    Отговори: 3
    Последно: 17-11-13, 10:03
  2. Проблем с тача на таблет.
    От ijelqzkov във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-13, 21:32
  3. Продавам лаптоп(таблет) IBM Thinkpad X61 таблет с AFFS (S-IPS)
    От icolev във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 17-06-11, 10:33
  4. Моля за помощ! Проблем с Windows CE6 на таблет
    От luv4eto във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 03-03-11, 23:28
  5. Отговори: 7
    Последно: 16-11-06, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе