Здравейте, мисля да сменя лаптопа си за мобилна работна станция, тъй като някои от задачите, които му поставям вече го затрудняват. Ползвам Allplan Nemetschek Architecture, Autocad, Adobe Photoshop. Първата вече категорично иска Quadro видеокарта и някои от функциите и не работят на моята GT 650m , а въртенето на модела в 3Д е доста бавно. Иска ми се и процесора да е по-бърз, но като гледам там нещата не са се променили значително и един i7 4710hq не е кой знае колко по-бърз от моя i7 3610mq ... Иска ми се и машината да е с по-добър екран (моят е 14" и е лъскав) и евентуално с възможност за поставяне на 4 плочки РАМ памет, което заедно с изискването за "професионална" видеокарта, ме вкарват в класа на работните станции.

Въпроса е - някакви идеи откъде може да се закупи такава машина на по-разумна цена, без да коментираме сайтовете които продават такива машини на по 4-5 години и повече, такава няма смисъл да си купувам.
За съжаление има и още едно изискване - да бъде с ДДС, което изключва възможността за покупка от частно лице.