Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By XIIID

Microsoft Surface Book

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Microsoft Surface Book



    Новият хибриден лаптоп Microsoft Surface Book идва на пазара с многообещаващи параметри.
    Мощни конфигурации с Intel Core i5, 8GB RAM, SSD дискове са съчетани с яка батерия, осигуряваща дълъг период на автономност и Windows 10.
    Как стои въпросът обаче с новите гейм заглавия - ще може ли Surface Book да осигури плавна игра?

    Това, което знаем - в откачващата се клавиатура - докинг станция ще има опционално допълнителен Nvidia видеоускорител.
    Според слухове, той ще е базиран на GM107 или GM206 чип и ще осигурява производителност около нивото на GeForce GTX 950M.
    Проблемът е, че е обявено, че ще има само 1GB GDDR5 памет.

    На пръв поглед, GeForce GTX 950M за лаптоп е едно добро решение. Не трябва обаче да забравяме, че Surface Book е с 13.5-инчов екран с висока резолюция - 3000 х 2000 пиксела.
    Видеокарта с 1 GB памет и тази резолюция... надали можем да очакваме плавна игра на новите гейм заглавия при нейтив разделителна способност.

    Повече по темата:
    Microsoft Surface Book и игрите - SetCombG новини

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Microsoft Surface Book

    А защо очаквате да може да си играе на тоя лаптоп? Не се заяждам, просто питам. GTX 950M нито е върха на сладоледа като видео чип, нито може да се справи добре в native резолюцията с тежко 3D ако ще и 10 гиги памет да има. 64 битова шина към ДДР5 памет е по-добре от 128 битова шина към ДДР3. Аз пък единствено се кефя на дългия живот на батерията на тоя сърфейсбук. Тоест най-накрая Майкрософт са оптимизирали операционката за това желязо и резултата е видим.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: Microsoft Surface Book

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    А защо очаквате да може да си играе на тоя лаптоп? Не се заяждам, просто питам.
    Четох няколко полуофициални презентации - хвалбите в тях са много и по някакъв начин ме наведоха на мисълта, че MS искат да го позиционират и като такъв.
    Набляга се на опционално мощно видео решение в докинг станцията, което е готово да посрещне новите игри.
    Съответно, като се заровиш, стигаш до несъответствието, че се споменава 1 GB видеопамет и високата резолюция на дисплея, което буди въпроси.
    Тоест, очаквам възможност за игри, защото съм останал с впечатление, че самият производител рекламира, че това е подходящо приложение с използването на допълнителния видеоускорител. Самата идея за вграждането му в докинг станцията каква е според теб ако не да осигури комфортен гейминг на машината?

    Факт, всичко опира до оптимизацията - ако се направят къстъм версии на даден софтуер / игри конкретно за Surface Book като премиум продукт, предполагам, че GTX 950M ще е предостатъчно за да лети.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Microsoft Surface Book

    Веднага ти казвам каква е ползата от тази видео карта на нативната резолюция за сърфейс про-то. Да показва без лагове 3D PDF-и (по-скоро вградени CAD данни в PDF-ите), като споменах CAD има една камара простотии които по бизнес средите си умират да ги презентират и всякакви приложения за 3D визуализация ( според мен игрите не са в списъка).

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Отговор: Microsoft Surface Book

    Подкрепям стенли... това видео ще има предостатъчно работа с всичките тия пиксели и при бизнес приложения. CAD също ще подкара, то е ясно, че никой с всичкия си няма да моделира самолетоносач на таблетка, но за модели на сгради прмерно що не.

    Ама не вдянах за какъв ви е да играете на 14" в нейтив резолюция?! Да няма симулатор за часовникари?
    Tommorow одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Отговор: Microsoft Surface Book

    Целта е ясна - опит за конкурент на Макбук Про. Съмнявам се да заинтригува бизнес или гейм потребители. Още повече пък заклети OS X потребители

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Microsoft Surface Book

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Целта е ясна - опит за конкурент на Макбук Про. Съмнявам се да заинтригува бизнес или гейм потребители. Още повече пък заклети OS X потребители
    И кой според теб ще заинтригува като изключи бизнеса, геймъри и мак потребителите? Струва ми се, че подценяваш продукта - какво точно не ти допада по отношение на бизнес употреба?
    Отделно геймърите... аз съм с особено мнение. Стенли визира хадкор частта, която честно казано няма особен избор при лаптопите. За огромна част от останалите, постигане на производителност, приблизително равна на GTX 950M би била удоволетворяваща.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Microsoft Surface Book

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    И кой според теб ще заинтригува като изключи бизнеса, геймъри и мак потребителите?
    Хм, не знам...ентъртеймънт с излишни пари
    Не го подценявам, само се съмнявам теоретично...не ме грабва с нищо. Мисля си, че бизнес потребителите са традиционалисти.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #9

    Отговор: Microsoft Surface Book

    геймъри няма да се заинтересуват от модела .. видеото е безумно слабо за новите заглавия ,екрана е с твърде малък диагонал то ще е тотален мазохизъм да играеш на 13 инча и 3000х2000 .. има си геймърски лаптопи за тая цел ( макар ,че според мен и това е извращение друго си е да заседнеш на 24-27 инча настолен и да зацъкаш на истинска голяма клавиатура )

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Microsoft Surface Book

    Точно пък епълските потребители въобще няма да се заинтересуват от surface pro. Основната причина е, че на епълските компютри така или иначе може да се инсталира Windows и то нативно през Boot Camp или виртуализирано с помоща на някой от многото виртуализатори, Ако Майкрософт си напишат добре домашното, ще продадат много бройки на бизнеса а и мисля, че точно там и се целят.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #11

    Отговор: Microsoft Surface Book

    Мда, ще продават...минимум 1500 гущера. Погледнете новият Dell Precision 15 5510, размера му е на 14" лаптоп. Като цена е близък, че и по-евтин, а хардуера е по-добър.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 20-10-14, 13:52
  2. Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3
    От kod във форум Мобилни устройства
    Отговори: 27
    Последно: 25-05-14, 14:29
  3. Техномаркет изби рибата - иска 1200 лв за Microsoft Surface
    От kod във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 23-11-12, 19:45
  4. Microsoft Surface подвежда с означенията на моделите
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 07:51
  5. Xbox Surface - таблет, създаден за игри
    От kod във форум Конзоли за игра
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 07:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе