Резултати от 1 до 6 от общо 6

Мнение за лаптоп втора ръка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    50
    #1

    Мнение за лаптоп втора ръка

    Здравейте, налага ми се за служебни нужди да се сдобия с работен компютър, който предимно ще се използва, за писане под "лърд", сърфиране, и за преглед на видео клипове с HD резолюция. Бюджета е ограничен до 250 лв. Моля за съвет, спрял съм се на 15,6 Лаптоп HP Probook 6555b, http://olx.bg/ad/15-6-laptop-hp-probook-6555b-promo-tsena-ID5uWaa.html договорил съм се с момчето, за хард диск около 350 гб, и ъпдейт на рам памет на 6 гб. Моля за мнение и евентуални препоръки.

    Тъй като познанията ми относно компютрите и характеристиките им са елементарни, моля за съвет какво да гледам. Знам от къде да видя параметрите под Windows.
    Благодаря на бързите мнения. Също така съм отворен и на други предложения.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Мнение за лаптоп втора ръка

    Да даваш 200 лв. за лаптоп на 5-6 години(без никаква гаранция), който тогава е струвал 500-600 лв. Видеокартата е доста посредствена за днешните стандарти. Всеки току що инсталиран Windows се държи добре на всеки компютър. Много е рисковано.В последните 2-3 години лаптопите станаха много по-надеждни от преди.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    50
    #3

    Отговор: Мнение за лаптоп втора ръка

    Добре, ще бъда благодарен и на евентуални предложения в рамките на бюджета и описаните нужди

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4

    Отговор: Мнение за лаптоп втора ръка

    Това за 250 лв. е добро. Но пак подчертавам 5-6 годишен лаптоп още утре или след 5 години(тук вече е до късмет) може да сдаде багажа. Доколко си доволелен от поставените задачи..С Word няма да имаш проблеми,със сърфиране и гледане от youtube, мисля че и там няма да имаш проблеми, особено ако имаш имаш бърз Internet. За състоянието на дисплея трябва да прецениш на място. Старите LED дисплеи имат по-кратък живот от сегашните. 350 gb HDD и 6 gb RAM изглеждат прекрасно.Просто в първото си изречение ти казах какви рискове поемаш. За 500-600лв. може да вземеш нов лаптоп с 2-3 години гаранция със сносни х-ки.Пак да подчертая,че в последните 2-3 години лаптопите станаха много по-надеждни.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    50
    #5

    Отговор: Мнение за лаптоп втора ръка

    да съгласен съм с теб, новото винаги е по-добро. Благодаря за съвета.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Мнение за лаптоп втора ръка

    е, то за 400-500 какъв втора ръка можеш да си вземеш е друг въпрос

    i5 второ поколение с 8 гиги рам, чийто нов аналог в магазините е гарантирано над 1К

    за мен въпросното решение за 250 лв ми допада, защото при хората с малки нужди най-важното е оперативната работа и сигурността на данните, отколкото възможностите за пиково натоварване и дълговечност

    все пак 500 е равно на 2*250, а 750 = 3 *250... гръмне ли първия за 250, а данните са запазени, и втори да вземеш след 2-3 години, пак си на далавера

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане за ресийвър втора ръка
    От zorbata във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 06-10-13, 18:03
  2. Покупка на пералня втора ръка
    От tatul във форум Бяла техника
    Отговори: 18
    Последно: 15-11-11, 23:50
  3. Каска за мотор втора ръка
    От Smurfa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 17-03-07, 11:08
  4. Отговори: 5
    Последно: 26-11-06, 00:54
  5. въпрос за 21" втора ръка...
    От Pa3KaTaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-03, 08:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе