Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Покупка на пералня втора ръка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    6
    #1

    Покупка на пералня втора ръка

    Такаа та значи на квартира съм в София и трябва от някъде да намеря пералня втора ръка. Ще съм благодарен на всички които помогнат с препоръки както за марка така и за магазини в София от където мога да си купя.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re: Покупка на пералня втора ръка

    Разликата на новата със старата кола е няколко хиляди, докато при една пералня цената е около 200 лева. По добре вземи нещо ново с енергиен клас А. примерно GORENJE WA-62101, (цената и е 539 лева )или каквато и да е от този клас. Лично аз не те съветвам да правиш компронмиси със марката, но все пак решението си е твое. Предисмтвата на втра употреба са самно ниската цена, но не е огромна разликата.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    6
    #3

    Re: Покупка на пералня втора ръка

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    Разликата на новата със старата кола е няколко хиляди, докато при една пералня цената е около 200 лева.
    То е ясно, че новото е по-добре, обаче аз тия 200лв отгоре няма от къде да ги намеря. Другия вариант е нова - нещо от рода на Neo, обаче не знам дали няма да си дам парите за някакъв боклук.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Re: Покупка на пералня втора ръка

    По добре втора ръка(ама силна) нещо марково на 2-3 години ,отколкото Нео ,Беко ,и т.н... мое мнение .. но ако втората ръка ще е на 5-6 години ,тогава новата е по добре ..

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re: Покупка на пералня втора ръка

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    По добре втора ръка(ама силна) нещо марково на 2-3 години ,отколкото Нео ,Беко ,и т.н... мое мнение .. но ако втората ръка ще е на 5-6 години ,тогава новата е по добре ..
    Не съм съгласен - бих си купил нова. Имам Самсунг от 3 години. Предишната "Перла 04-Вариант" живя 13
    Ама последните и годинки "живот" си бяха жива мъка. "Изпра" ми 2 деца за това време.
    Новото си е ново - няма да кпоментирам. Не съм специалист , а просто ползовател.
    На "Перлата" бях свикнал да я разглобявам за около 10 минути. И още толкова за сглобяване.
    На новата - нямам идея как се отваря :coolsmiley:
    И дай Боже, да не науча!!!
    Повярвай на патилите - нека някой пише колко години е коланил втората употреба.
    Май си е по-добре да я караш 3-4 години и да я продадеш за втора употреба, отколкото обратното - да я купиш тогава.
    Лично мое, непрофесионално мнение. Дано не те подвеждам.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Re: Покупка на пералня втора ръка

    говорим от гледна точка на ограничен бюджет .. инак и на мене ми се кара ново БМВ ама .. карам 10 годишно ... но по добре 10 годишно БМВ от нова Дачия примерно ... ако е ясно накъде бия.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re: Покупка на пералня втора ръка

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    говорим от гледна точка на ограничен бюджет .. инак и на мене ми се кара ново БМВ ама .. карам 10 годишно ... но по добре 10 годишно БМВ от нова Дачия примерно ... ако е ясно накъде бия.
    Лудите са няколко чешита,тъй че не се изненадвам :coolsmiley:!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    59
    #8

    Re: Покупка на пералня втора ръка

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    говорим от гледна точка на ограничен бюджет .. инак и на мене ми се кара ново БМВ ама .. карам 10 годишно ... но по добре 10 годишно БМВ от нова Дачия примерно ... ако е ясно накъде бия.
    Най-хубавата кола е новата.Сравни разходите по твоето BMW следващите 10 години,и на Дачията за първите 10 години.Същото важи и за пералните.А сравнение между BEKO и NEO ми се вижда меко казано неуместно....

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #9

    Re: Покупка на пералня втора ръка

    Най хубавата кола била новата доста тъпичко клише е това ,една кола е много повече от разходи за 10 (или колкото са там ) години ... а и не съм сигурен че за нова Дачийка(примерно ,да не се обиди някой) ще дадеш по малко пари за 10 години(ако изкара толкова ) а сравнението между Беко Нео Кроун Санг и т.н ми се вижда съвсем уместно ,просто защото имат една обща характеристика - боклуци са ,и още една - ефтини са.

  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #10

    Re: Покупка на пералня втора ръка

    Ако ще купуваш нова с марка Нео по-добре си вземи стара Миеле.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #11

    Re: Покупка на пералня втора ръка

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Ако ще купуваш нова с марка Нео по-добре си вземи стара Миеле.
    To стара Миеле,че ще е по-добре от Нео по-добре ще е.Но ще е и по-скъпа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #12

    Re: Покупка на пералня втора ръка

    принципно във всеки по-голям магазин се продават и уреди с транспортни дефекти. знам за технополис, техномаркет, денси...

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #13

    Re: Покупка на пералня втора ръка


    Малко наизуст говоря, но преди доста време гледах таблички за това за колко време са разчетени да се ползват определени уреди/машини. И ако за колите диапазона беше 6-10 години (наблегнато на 6), то за пералните беше 2-4 (предимно около 3).
    Така, че ако допуснем, че BMW-то на Alexi_ e от качествените коли (разчетени за ползване от 10-на години) то аналога може би е примерно пералня Siemens на 3 години, но 5-годишна би отговаряла на 17-18 годишно БМВ...

    За 2-300 лева бих взел нова Alaska с гаранция от Метро (2 или 3 години) или Нео от Техномаркета (ама с 1 година гаранция )!

    Виждал съм и запазени Миеле или Блумбърг у нас, ама цените им бяха като на нов Уърлпуул - 5-6 стотака...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    59
    #14

    Re: Покупка на пералня втора ръка

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    Най хубавата кола била новата доста тъпичко клише е това ,една кола е много повече от разходи за 10 (или колкото са там ) години ... а и не съм сигурен че за нова Дачийка(примерно ,да не се обиди някой) ще дадеш по малко пари за 10 години(ако изкара толкова ) а сравнението между Беко Нео Кроун Санг и т.н ми се вижда съвсем уместно ,просто защото имат една обща характеристика - боклуци са ,и още една - ефтини са.
    Явно си фен на скъпите боклуци...
    Нали въпроса е да вземеш нещо читаво за по-малко пари.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Re: Покупка на пералня втора ръка

    :coolsmiley:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за ресийвър втора ръка
    От zorbata във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 06-10-13, 18:03
  2. Продава пералня Whirpool втора ръка
    От dragozow във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 10-08-09, 21:53
  3. Търся Playstation2 втора ръка с чип
    От FearMe във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-07-07, 08:52
  4. Каска за мотор втора ръка
    От Smurfa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 17-03-07, 11:08
  5. въпрос за 21" втора ръка...
    От Pa3KaTaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-03, 08:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе