Резултати от 1 до 4 от общо 4

Не работи безжичната мишка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1

    Не работи безжичната мишка

    Някой може ли да даде акъл защо не ми работи безжичната мишка.Пробвах и със старата безжична мишка която стои в резерв и която смених само защото новата като дизайн и като енергонезависима ми харесваше повече.

    Вчера цял ден си работи и като се пробрах изведнъж "изчезна" - лаптопа вижда мишката, казва че няма никакъв проблем на диагностиката и че мишката/устройството работи правилно, но която и от двете безжични мишки да "вържа" за лаптопа не работят.

    И двете лаптопа ги вижда като безжични устройства- мишки, но Нъцки -не реагират никак, тоест не движат показалежа и не сменят екрана с въртене на колелото.Изобщо все едно не са включени ...

    Пробвах и с възстановяване на лаптопа към предна дата отпреди 1 седмица, но е все същото...


    Лаптопа си работи без проблем с жична мишка.Върнах се няколко години назад ...


    Ако имате идеи пишете какво да правя.Пробвах с нови батерии- не става.Сега ще отида да взема още една нова батерия за всеки случай ...

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Не работи безжичната мишка

    светят ли отдолу?
    ляв/десен клик работят ли?
    батерии?
    смяна на USB на приемника?

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #3

    Отговор: Не работи безжичната мишка

    Струва ми се че джъстито говори за синьозъби мишки. Там май има значение драйвера на компа колко е читав.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4

    Отговор: Не работи безжичната мишка

    Старата мишка си свети отдолу, а за мой кеф новата оптична безжична мишка никога не е светила отдолу.Просто светлината й явно е невидима.Новата е от март месец някъде.

    Нито кликове/бутони, нито колелцата работят, тоест може и да са работили и работеха до последно - вчера в офиса новата си работеше както трябва.У нас не бях "разопаковал" лаптопа, и на жената спешно и трябваше интерент връзка и като побара мишката и лаптопа и ЕЙ НА ...

    Само смяна на УСБ приемника не съм пробвал, но като е мушнат в лаптопа отчита мишката/ите.


    Сега остава да разменя УСБ приемниците на безжичните и мишки и да пробвам отново...

    Не съм ги разменил УСБ приемниците на старта с новата мишка сигурен съм, защото си имат "белези" по които съм ги запомнил и ги разпознавам кое на коя мишка е ...

    ============================================================================================


    Те драйверите и на двете мишки се самоинсталират, но нещо от вчера и това не щат да правят...

    Деинсталирах драйвера на мишката след случая и след това може и да се е инсталирал, защото вижда и разпознава в Дивайс мениджъра мишката като безжично устройство, казва че работи както трябва, ама само толкова - не работи - кликам, ама резулат никакъв ... върбах

    Проблмеът не е в батериите- сега с чисто нова тошиба не иска - никаква реакция ...

    =============================================================================================


    Ей сега ще отскоча до един колега да пробвам безжичната мишка на неговия комп.Тя и без това сама се инсталира като устройство.

    И ще видя какви да резултатите там...

    Сега върнах компа назад до 20 юни 2016 и отново няма резултати ...

    Зад този ъпдейт ми останаха само 2 системни образа от които да възстановявам които са от април тази година, но сигурно няма да възстановявам ча от тях.По скоро пак "ще скоча" за поред път на Уин 10-ката да видя дали до 24 часа от инсталацията ще изгубя отново връзка с безжичния рутер на МАХ...

    ===========================================================================================


    Благодаря на всички.От мишките е.На чужд компютър не работят и двете, а на моят чужда безжична мишка работи ...
    Този пост е редактиран от justify; 28-06-16 в 13:28.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 23-09-11, 16:52
  2. Мишка ???
    От izwerga във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 16-10-05, 20:13
  3. Отговори: 3
    Последно: 07-05-04, 21:22
  4. Пад за оптична мишка
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 21-05-03, 04:45
  5. HELP!НЕОПРАВЯЕМА МИШКА.
    От zizu във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 27-02-03, 19:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе