Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Мигащ екран на лаптоп асус

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #1

    Мигащ екран на лаптоп асус

    Здравейте колеги , нуждая се от съвет относно проблем с лаптоп асус F555L .
    Когато лаптопа работи на батерия екрана мига учестено , когато примерно и проца е натоварен мигането е още по бързо в такт с натоварването.
    Когато адаптора на захранввенто е включен няма и помен от проблема.
    Четох по форумите за този проблем и се оказва че това е проблем с екрана и по точно някакъв конвертор DC/AC , успешно след замяната на екрана всичко е приключвало.
    Но основния проблем е че емаг диагностицират проблема като дефектирала батерия , а реално батерията си държи заряд и то доста , включвам лаптопа на външен монитор и карам на батерия като тогава премигване няма , значи проблема е в подсветката на екрана.
    Лаптопа изкарва часове с външния монитор значи батерията не е толкова слаба.
    Другото лошо нещо е че емаг буквално ме изнудват смяната на батерията да стане при тях като ми обявиха цена около 170 лева , като на въпроса ми дали ако не излезе от батерията проблема ще ми възстановят сумата те отговарят че ако това не е проблема мога да изпратя отново лаптопа в сервиза и каквото трябвало щели да го подменят.
    Всичко това ми изглежда доста фалшиво , попитах ги пробвали ли са с нова батерия дали проблема се решава , те отговарят че нямало нужда щом проблема го нямало при включен адаптер.
    Струва ми се че ще платя едни пари за оня дето духа , а и набутах и фирмата където работя тъй като купих два броя лаптопи разопаковани на добра цена , а дефакто сега имаме два повредени боклука.Лаптопите имат още няколко месеца гараннция и смятам да не се отказвам да ми върнат парите.
    Възможнмои ли е да си платя някъде и да направя независима експертиза дали батерията е виновна или не , да ми се издаде протокол за това за да спрат да повтарят че батерията била аут.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    Явно този проблем с мигането е общ за тези боклуци на асус. В нета пишат, че смяна на батерията не помага, а един е написал, че с деинсталиране на драйверите и с последващото инсталиране на общия микрософтски драйвър, проблемът с мигането уж се оправил, но най-вероятно това е някакъв хардуерен заводски дефект според мен.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #3

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    И двата лаптопа в началото си работиха добре , не помня точно колко но поне 5-6 месеца нямаше проблеми , първо единия започна да мига екрана когато батерията спаднеше под 20 % , като с течение на времето мигането започна още от самото начало на разряда на батерията ( от 100% надолу) , след време и втория лаптоп даде същите признаци.
    Със сигурностъ мигането не е от драйвер защото си мига още в биоса когато съм вътре преди да е заредил операционната система.
    Странно защо няколко месеца лаптопите работиха и после и двата дадоха този дефект.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    Щом и в биоса мига - работата е ясна. Връщай им го и си искай парите обратно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    30
    #5

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    Аз брах големи ядове със съпорта на едигитал. Ако и емаг действат по същия начин, ще извъртат до дупка, само и само да не се минат. Нищо, че те прецакват теб.
    Не очаквай нищо добро, и действай съобразно.
    Може и да пуснеш жалба при защита на потребителя.

    Питай в някой сервиз, и евентуално да прежалиш гаранцията. Може за 100ина лева на лаптоп да го оправят проблема.
    В Сф имаше едни куантум, ходих 1-2 пъти, изглеждаше ми много свястно момчето.
    Този пост е редактиран от Танграта; 22-02-19 в 11:47.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #6

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    Определено се опитват да ме изклатят , все пак прежалих 162 лева и поисках да ми сменят батерията на лаптопа , вече 8 дена ни вест ни стон , явно са разбрали че проблема не е в батерията и в момента се чудят какво да правят , все пак за 160 лева могат освен батерия да сменят и екрана и най вероятно пак ще им останат пари.
    Имам и още един лаптоп същия , според това как ще се развие казуса ще пратя и него но този път без да ми излизат с номера с батерията.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #7

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    Позачетох се за този проблем и се оказа, че има хора, които споделят, че проблемът е отпаднал след като са сложили "чисто" копие на Windows 10. Moят съвет е да пробваш с друга операционна система на лаптопа, който е в теб eдин Linux Ubuntu или Mint вършaт идеална работа за тест. Aко действително проблемът се окаже от драйвърите на Windows 10 ще се наложи да почетеш повечко как да спреш обновленията, че като нищо пак ще си лепне стробоскопския ефект сам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    30
    #8

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    E, щом му мига в BIOS-a, няма как да е уиндоуса.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #9

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    Ново развитие , днес си получих лаптопа след подмяната на дефектиралата батерия според емаг , 162 лева отидоха на вятъра , тези тъпанари са сменили батерията като са видяли че проблема си остава и са ми пратили лаптопа отново с мигащ екран без да си направят труда даже да ме уведомят че проблема остава.Утре пътува към тях отново , като си заведох и жалба в кзп паралелно с това да ми възстановят сумата за батерията която са сменили без да са сигурни че в нея е проблема.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #10

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    Явно след като си пуснах и жалбата в кзп , емаг реагираха бързо и оправиха проблема букално за 1 ден и изпратиха лаптопа обратно , все пак за връщане на пари от сменената батерия без нужда не го одобриха , поне имам работеща машинка. Видно по модела на екрана са го сменили защото в аида стария беше друг модел.Само не рабрах защо беше това разиграване след като са запознати с проблема и явно даже си имат оборотни екрани за подмяна.
    Сега е на ред другия лаптоп и този път номера с батерията няма да мине , ще им го напиша изрично да го имат в предвид.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #11

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    Искай си и старата батерия, като не ти връщат парите за новата. Все пак КЗП би трябвало и за това да реагират и да ти съдействат румънците да ти върнат парите, а ти да си останеш със старата батерия, както и да ти възстановят транспортни разходи, ако си плащал такива.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #12

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    Нямат оборотни, според мен. Просто са имали подобен модел лаптоп, който е с друг проблем и са взели дисплея от него.
    Сега някой някъде в робските държави ще има за "подарък" и неработещ дисплей. Освен ако донорът не е бил оставен специално за части. Което мен лично ме съмнява.
    нека колегите, които пазаруват "разопаковани" стоки online да си имат едно наум!

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #13

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    Старата батерия я исках изрично да бъде върната и ще си я ползвам разбира се , екрана е сменен преди подмяната беше инолукс сега според аида е ЛГ Филипс който е по добър и се надявам да не даде същия дефект. Новия екран си е старо производство според аида 2014 година. Но от цялата тази история е ясно едно , емаг и сервиза се пробват за начало да откажат гаранция давайки становище че е батерията проблема , по незапознатите с проблема ще се съгласят и няма да продължат да си търсят гаранцията. Все пак смяната на батерията не беше нужна , явно и затова за да се откажа ми набутаха висока цена на батерията мислейки че ще се откажа и така си покриха разходите за подмяната на дисплея защото батерията най вероятно е от китайските евтинджоси от ибей или алито по 50 лева.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #14

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    Най-вероятно и батерията, която са ти сложили не е нова, а от "оборотен" лаптоп.
    Аз затова и не пазаря големи и скъпи неща online. На снимките се вижда едно, после се доставя друго, а налрая при задълбочена проверка излиза трето.
    Някои ще ме репликират, че има срок за връщане и т.н. А кой ще ми възстанови загубеното време и нерви?
    В нашия "европейски" ЗЗП няма такава клауза. За разлика от този, действащ в "дивата и неевропейска" *****. И който реално се прилага от съдилищата там.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #15

    Отговор: Мигащ екран на лаптоп асус

    Ако ти доставят нещо, което не отговаря на описанието, освен че можеш да го върнеш и да искаш да ти възстановят транспортните разходи, можеш да искаш и обезщетение. До сега не съм виждал стока, която да не отговаря на това, което е описано след доставката, още повече на техника. Дай някакви примери?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Черен екран на лаптоп
    От irrenna във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 05-03-18, 00:22
  2. Лаптоп с хубав екран и SSD
    От deian във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 08-03-16, 17:05
  3. червен екран на лаптоп
    От glowndark във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-13, 16:56
  4. Купувам зарядно за лаптоп Асус
    От elegator във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 28-04-11, 20:14
  5. Съвет за избор на външен Wifi Adapter за лаптоп Асус X71SL
    От music123 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-11, 15:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе