Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 58
Like Tree18Одобрявам

Съвет за покупка на лаптоп Workstation

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #31

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    Хе-хе...

    Той човека на практика нямаше приоретизирани критерии от 1 да кажем до 6...

    Ще му върши и тоя работа, но с новите процесори на АМД имаше лаптопи с до 12 часа автономна работа на батерия...

    И докато нямаше да харчи повече от 2000лв максимум 2200лв изведнъж скочи на 2700лв...

    Ей затова никога не влизам в магазин без да съм наясно със себе си какво точно искам...

    Преди 2 години едни тарикати се опитаха да ми продадат акумулатор за колата който не исках, защото нямаха този който си бях избрал, макар да бяха обявили че го имат и то на изгодна цена...

    Общо взето нищо ново - както в моята професия - казвам веднъж, втори път, много рядко и по изключение трети път и след това оставям да си трошат главата ...





    А за игрите :
    Кризата с новият 4300 ризен на лаптоп и то със спрян вентилатор умишлено при максимални настройки за 15 минути игра дори не се е задъхал, а е 4-ри ядрен, тоест най-слабия от Ryzen 5 на 7nm...

    Имаше тестове и ревю за ацер swift 5, че охлаждането е отлично направено и дори при продължителна работа няма и минимално затопляне ..


    Стереотипите са много готино нещо - дават ми възможност да не съм част от стадото...

    А за дългосрочните договори сте прави - автомобилните компании за да ти сертифицират маслото за конкретен модел автомобил, искат процент от продажната цена на всеки литър двигателно (или друг вид) масло...
    А то не е най-доброто...

    Същото е и с Интел...

    И отново да повторя - не робувам на марка процесори, единствено гледам функционалността и цената...


    Сега съм с интел i-5 първо поколение,тогава това беше по- доброто .

    Имаше и няколко статии и ревюта, включително в блогове за тазгодишните лъжи и заблуждаващи статии на Интел относно процесорите им, включително и "дисклаймер" клаузите им в реклами и представяния на процесорите им, които изключват юридическата отговорност на Интел в случай на невярна информация и съдебни искове от недоволни потребители...
    Този пост е редактиран от justify; 05-07-20 в 13:50.
    XIIID и vasettoo харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    119
    #32

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Аз съм ти дал достатъчно информация, но щом не си я прегледал подробно, няма как да намериш това, което търсиш. Като искаш прегряваш и горещ лаптоп, на който му свършва бързо батерията, уцелил си точния.

    Никъде не видях,че АМД е по бърз процесор ...!!!
    никъде не видях АМД да подържа поне 4,5 гхц
    Моят е до 5гхц,н

    - - - - - - - - - -

    [QUOTE=justify;970398]Хе-хе...

    Той човека на практика нямаше приоретизирани критерии от 1 да кажем до 6...

    Ще му върши и тоя работа, но с новите процесори на АМД имаше лаптопи с до 12 часа автономна работа на батерия...

    И докато нямаше да харчи повече от 2000лв максимум 2200лв изведнъж скочи на 2700лв...

    Ей затова никога не влизам в магазин без да съм наясно със себе си какво точно искам...

    Преди 2 години едни тарикати се опитаха да ми продадат акумулатор за колата който не исках, защото нямаха този който си бях избрал, макар да бяха обявили че го имат и то на изгодна цена...

    Общо взето нищо ново - както в моята професия - казвам веднъж, втори път, много рядко и по изключение трети път и след това оставям да си трошат главата ...





    А за игрите :
    Кризата с новият 4300 ризен на лаптоп и то със спрян вентилатор умишлено при максимални настройки за 15 минути игра дори не се е задъхал, а е 4-ри ядрен, тоест най-слабия от Ryzen 5 на 7nm...

    Имаше тестове и ревю за ацер swift 5, че охлаждането е отлично направено и дори при продължителна работа няма и минимално затопляне ..


    Стереотипите са много готино нещо - дават ми възможност да не съм част от стадото...

    А за дългосрочните договори сте прави - автомобилните компании за да ти сертифицират маслото за конкретен модел автомобил, искат процент от продажната цена на всеки литър двигателно (или друг вид) масло...
    А то не е най-доброто...

    Същото е и с Интел...

    И отново да повторя - не робувам на марка процесори, единствено гледам функционалността и цената...


    Сега съм с интел i-5 първо поколение,тогава това беше по- доброто .

    Имаше и няколко статии и ревюта, включително в блогове за тазгодишните лъжи и заблуждаващи статии на Интел относно процесорите им, включително и "дисклаймер" клаузите им в реклами и представяния на процесорите им, които изключват юридическата отговорност на Интел в случай на невярна информация и съдебни искове от недоволни потребители...[/QU

    АМД за 2800 лв
    Батерията я дават до 4 часа на моят е до 8 часа
    Процесор до 4,4 гхц,моят до 5гхц
    Незная какво друго да кажа,освен,че не се предлагат АМД-та ,може би едва 10-15 процента са с АМД процесори
    Имам в предвид лаптоп с 17,3" ,пиша това защо търсех около 2 седмици лаптоп.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от wdwdwd; 05-07-20 в 20:15.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #33

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    Цитат Първоначално публикувано от wdwdwd Виж публикацията
    Моля за съвет на лаптоп Workstation до 2200лв може и втора по възможност 17,3"
    Прочетох,че най добрите за работа са били
    Dell Precision 7510 и

    Dell Precision 7710

    Може и втора употреба защото като нови са над 6000лв
    Преди се бях насочил към геймърски лаптоп,защото са бързи и мощни,но не разбирам и се чудя
    каква е разликата между геймърски лаптоп и работна станция.
    Лаптопа ще ми трябва най вече за Photoshop & Adobe Illustrator .
    Човека няма да играе , ще ползва фотошоп и подобни .....

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #34

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    Как да видиш, като не гледаш. Защо мислиш, че като честотата е по-висока, процесора ще е по-бърз и по-производителен? Тази честота 5 GHz виждал ли си процесора ти да я държи постоянна и какви са температурите? Пусни си някой cinebench или prime95 и виж за какво става въпрос.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #35

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    Преди 18 години имах същият "аргумент" за "бързината", тоест честотата на процесорите - как на Интел са по-бързи, защото достигат до по-високи честоти, както е написано по-горе "друго си е до 5гх честота"...

    Моят съсед завършил точно хардуер се усмихна и ми каза:

    "Кой е казал че честота 1 мх на АМД е = 1мх на Интел ?"

    И продължи "названието мх е условно и не е дори и 1 секунда, на практика бързината се мери в стъпки/операции за извършване на едно и също действие -например умножението на 2*2 =4 АМД го прави в една стъпка - пристъпва директно към действието умножаване и получава резултата. Интел същата операция по умножение на 2*2=4 го прави в две стъпки - с първата подготвя операцията умножение и едва с втората стъпка прави същинското умножение и получава резултата от него.Поради това АМД е по-бърз с около 1.5 пъти от Интел, но пък процесорът е по-натоварен и затова при продължително натоварване прегрява по-бързо от интел и това води до различни смущения и забавяне.Ако има добро охлаждане АМД е по-бързият".

    Към днешният момент това с охлаждането вече не важи, тъй като както се каза по-горе АМД вече имат процесори по 7nm технология на топология на схемата, докато Интел са с 10nm и дори 14nm, което означава само едно 30% и 100% по големи процесори, съответно и по-греещи с поне тези 30%/100%...

    Отделно при намаляването на схемата/топологията на интегралната схема на процесора не се налага кой знае какви усилия за разработването на охлаждане, защото отдаваната паразитна/излишна топлина от работата на процесора е по-малко отколкото топлината отделяна от предишното поколение процесори изработен върху 10nm или 14nm.

    Тоест охлаждането за предните поколения процесори е проектирано и може да поема повече топлина отколкото е необходимо за днешните 7nm процесори.

    Та ей за т'ва новите процесори на АМД имат и по-голяма производителност и са по- студени и по-малко електрическа енергия консумират (и батериите издържат повече заради това) от процесорите на Интел ...

    П.П.

    Това което сте гледали е било процесори от минали години, а не представените тази година процесори.

    Отделно, че както написах горе има множество статии на независими от заплащането на Интел блогъри/тестуващи които са единодушни, че АМД размазва Интел, а Интел "компенсират" липсата на производителност с лъжи и заблуди насочени към потребителите посредством различни платени статийки, ревюта и всякакви методи за "взимане парите" на потребителите посредством лъжи...

    А казвам че "са от минали години" , защото технологията на чипа е същата =10nm или 14nm.Няма нищо ново по съдържание, освен няколко нови буквички които да формират новото име на уж "новият" процесор произведен по технология от предишни години...
    Все едно да си купиш Москвич или лада през соца - колата физически нова и е току що произведена и излязла от завода, но технологията/проектирането й са направени преди има няма 20 години от инженерите на БМВ и Фиат...

    Купуваш нов вече морално остарял продукт/технология...

    П.П.

    И не ме месете във френската война АМД VS Интел.
    Тя не ме интересува.

    Затова и чета по няколко месеца за да направя информиран, а не фенски избор...
    Този пост е редактиран от justify; 06-07-20 в 09:20.
    vasettoo одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    119
    #36

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Как да видиш, като не гледаш. Защо мислиш, че като честотата е по-висока, процесора ще е по-бърз и по-производителен? Тази честота 5 GHz виждал ли си процесора ти да я държи постоянна и какви са температурите? Пусни си някой cinebench или prime95 и виж за какво става въпрос.

    Стана ,то каквото стана.
    Поръчах лаптоп ,но ми се обадиха с 2 дни закъснение,че лаптопа който поръчах е липсвал,но не е бил махнат от страницата като липсващ.
    Знае е се,че в България все някои друг е виновен УЖ,но всяко зло за добро.
    Казаха ми,че трябва да чакам 2-3 седмици или да ми върнат парите.
    Явно и факт е,че не съм чел правилно и където трябва.
    Човек греши и се учи от грешките си.
    Поръчах този и спестих почти една хилка пари за което ВИ благодаря много.
    Естествено,че не е като другият които е +256 ССД и липсата на 8ГБ които ще добавя ако се затруднява.
    И последната разлика е видео картата ,че на този е с 4ГБ РАМ,а другият беше с 6ГБ РАМ,което не е кой знае какво за мен.
    Все пак не съм геймър и ще ми върши идеална работа предполагам
    Този пост е редактиран от wdwdwd; 07-07-20 в 09:48.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #37

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    Ами ЧЕСТИТО!

    Да си го ползваш дълго и безаварийно.

    А рам памет винаги може да се добави.Единствно от 14-ките и по-малките лаптопи има някои които не го позволяват поради начина им на направа.


    А като каза някой за "мерцедеса на лаптопите" се сетих че преди 11-12 години избирах и гледах една безизвестна у нас марка - Шенкер:https://bestware.com/en/schenker-via-15-pro.html

    И тъй като все още кътам париците за лаптоп ще го огледам и тях какво предлагат откъм нотбуци 14-ки и 15-ки в лекия у ултралекия бизнес сегмент и така също и откъм производителност като държа сметка за теглото.

    Иначе предлагат лаптопи със 100% sRBG екрани, но номера е да е 100% по Adobe.





    Те много добре са наясно с потребителската психология и начин на мислене...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #38

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    wdwdwd, последно какво си купи.
    espace и emil vasilev харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    119
    #39

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    wdwdwd, последно какво си купи.
    Както писах вече съм роден с късмет
    Както писа някой,влезеш ли магазина нещата загрубяват.
    Започват се едни приказки от 1001 нощ,че и повече.
    Ако си тръгнал за телевизор,ще ти промият мозъка да
    си купиш кафе машина и т.н.
    Купих това и лети,засега не ми трябва още една пръчка 8 рам
    Самолет е

    https://www.emag.bg/laptop-gaming-as...ch-Action=view

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #40

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    Цитат Първоначално публикувано от wdwdwd Виж публикацията
    пръчка 8 рам


    Малка ти е пръчката да знаеш.

    Скоро ще изпиташ нужда от още по голяма сопа...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    119
    #41

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията


    Малка ти е пръчката да знаеш.

    Скоро ще изпиташ нужда от още по голяма сопа...
    С Уин 10 е,а досега бях със седмица на старият лаптоп и нвият зарежда
    за 10 сек,но със сигурност ще купя още една СОПА 8,

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #42

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    Честито.
    Купил си третият по мощност процесор в класацията.От моя гледна точка Ryzen 4500u или 4700u щеше да ти е оптимален и щеше да държи по 901- часа с тях.Първият е 6 ядрен, вторият 8 ядрен.И двата са без виртуални(измислени) ядра ...

    Единственият минус/плюс който отчитам е:

    - силният процесор на този лаптоп и следващите се от това три негативни последици:

    1. по-голямата консумация на ел.енергия, тоест батерията ще се изразходва по-бързо (защото консумира минимум 35 вата и стига до 54 вата) ---> средна консумация 45 вата.

    2. По-тежък е и заради процесора и най-вече защото е гейминг лаптоп(Но той няма да го носи на гръб 20км, а предполагам с автомобил и така става)

    3. Хард диска не е SSD, a e обикновен и то на 5400 скорост.

    Но, дискът може да се смени по-нанатък.

    На практика хард диска ще Bottleneck на този лаптоп. Скоростта на лаптопа ще е ограничена до скоростта на диска.

    Предполагам, че като започне да бави по-нататък ще го смени...


    Иначе с тази преносима "пръчка" можеш да жънеш всички игри...






    Както казах гледах и Шенкер, но вероятно ще е Acer swift 3 или 5-та серия.Но за пета серия чакам август месец. Единствено ще избирам между 4500u и 4700u ----> консумацията и на двата е между 10 и 25 вата, средно им дават по 15 вата.

    От шенкера засега съм резервиран, защото е 2.3 килограма.Прицелил съм се в swift 3( 1.19 kg) или в swift 5(990 грама).

    Искам 990 грама лаптоп, но не ми трябва сензорен екран, а siwft 5 е точно с такъв(поне миналото поколение).

    Ама в крайна сметка ако цената на swift 5 не устройва ще се примиря и с swift 3

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    119
    #43

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Честито.
    Купил си третият по мощност процесор в класацията.От моя гледна точка Ryzen 4500u или 4700u щеше да ти е оптимален и щеше да държи по 901- часа с тях.Първият е 6 ядрен, вторият 8 ядрен.И двата са без виртуални(измислени) ядра ...

    Единственият минус/плюс който отчитам е:

    - силният процесор на този лаптоп и следващите се от това три негативни последици:

    1. по-голямата консумация на ел.енергия, тоест батерията ще се изразходва по-бързо (защото консумира минимум 35 вата и стига до 54 вата) ---> средна консумация 45 вата.

    2. По-тежък е и заради процесора и най-вече защото е гейминг лаптоп(Но той няма да го носи на гръб 20км, а предполагам с автомобил и така става)

    3. Хард диска не е SSD, a e обикновен и то на 5400 скорост.

    Но, дискът може да се смени по-нанатък.

    На практика хард диска ще Bottleneck на този лаптоп. Скоростта на лаптопа ще е ограничена до скоростта на диска.

    Предполагам, че като започне да бави по-нататък ще го смени...


    Иначе с тази преносима "пръчка" можеш да жънеш всички игри...






    Както казах гледах и Шенкер, но вероятно ще е Acer swift 3 или 5-та серия.Но за пета серия чакам август месец. Единствено ще избирам между 4500u и 4700u ----> консумацията и на двата е между 10 и 25 вата, средно им дават по 15 вата.

    От шенкера засега съм резервиран, защото е 2.3 килограма.Прицелил съм се в swift 3( 1.19 kg) или в swift 5(990 грама).

    Искам 990 грама лаптоп, но не ми трябва сензорен екран, а siwft 5 е точно с такъв(поне миналото поколение).

    Ама в крайна сметка ако цената на swift 5 не устройва ще се примиря и с swift 3
    Моят е 4800

    Gaming ASUS TUF A17 FX706II, 17.3", AMD Ryzen™ 7 4800H, RAM 8GB, HDD 1TB, NVIDIA® GeForce® GTX 1650 Ti 4GB, Free DOS, Bonfire Black

    Мога ли да му сложа един 256 ССД ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #44

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation


  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #45

    Отговор: Съвет за покупка на лаптоп Workstation

    Цитат Първоначално публикувано от wdwdwd Виж публикацията
    Моят е 4800

    Gaming ASUS TUF A17 FX706II, 17.3", AMD Ryzen™ 7 4800H, RAM 8GB, HDD 1TB, NVIDIA® GeForce® GTX 1650 Ti 4GB, Free DOS, Bonfire Black

    Мога ли да му сложа един 256 ССД ?


    Трябва да може.Имаше едни "совалки" или "кадита" ли бяха точно как ги наричаха и с тях се пригодяваха, ако не може да станат.Ама преди това си разучи какъв вид трябва да ти е "щайгата" за SSD-то.

    А най-добрият вариант е да намериш SSD което да стане/пасне без всякакви приставки.Ама тази работа я направи след като ти изтече гаранцията, защото ако бърникаш вътре ще останеш без гаранция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за покупка на лаптоп, без ограничение в парите
    От vartan във форум Мобилни устройства
    Отговори: 3
    Последно: 02-05-18, 22:32
  2. Съвет при покупка на PS4 или PS4 Pro
    От gfrty във форум Конзоли за игра
    Отговори: 2
    Последно: 07-12-17, 23:06
  3. Съвет за покупка
    От evilvanko във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-12-14, 08:41
  4. Съвет при покупка на Лаптоп!
    От sashomasho във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-11, 20:37
  5. Съвет за покупка на PDA
    От Niakoi във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 22-08-11, 17:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе