Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #1

    Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Здравейте,

    Купих си въпросния лаптоп - hwinfo. Много загряваше когато играя игри (Doom, Death Stranding, The Division 2 и др.) стигаше температури над 95 градуса! Реших да сменя термопастата та купих Arctic mx4 и днес я смених. След като го изчистих сложих новата паста и го затворих. При първото включване ми излезе син екран, след автоматичния рестарт си влезе в Уин. Тръгнах да пусна игра да видя какво съм направил и почнаха да излизат разни цветни петна и реших да преинсталирам драйвърите. Със новите драйвъри не ми сменя от вграденото видео на външното и не ми отваря Nvidia Control Panel.

    Моля дайде идея какво да правя.

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Отваряш отново, чистиш, с изопропил и четка за зъби старата паста навсякъде където я има... полагаш нова паста ( в центъра на чипа, така и толкова като количество, без да мажеш ) слагаш радиатора вертикално без всякакви други движения настрани целящи както казват "да-се-размаже-добре-пастата. затягаш внимателно винтчетата и пробваш пак....ако не си сигурен колко да сложиш, правиш горното, после развиваш и вдигаш радиатора ветикално, гледаш дали пастата е покрила чипа равномерно и навсякъде, но не и кондензаторите около него, чистиш и полагаш по-малко. От снимките ти се вижда, че не си изчистил добре, има стара паста по кондензаторите...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 20-09-20 в 23:03.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #3

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Благодаря за коментара @Tommorow , поръчах нова паста (гризли) която ще дойде до няколко дена. Ако не се оправи до тогава ще го направя по описания от Вас начин.


  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #4

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Аз не бих рискувал да го включвам в това състояние.
    Много внимавай при демонтажа и особено при монтажа на охлаждането да не надраскаш или отчупиш кристала на чиповете!.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #5

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Да попитам също, защо на чиповете имаше сива термопаста, а на страничните розова? Снимка
    Може ли да ползвам за всичко Thermal Grizzly Kryonaut thermal 12.5W/M, K 5.5g heat sink compound, heat sink thermal compounds (5.5g-250 350°C)?





  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #6

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Потърси си service manual с точния модел на твоя лаптоп.
    Или го занеси в читав сервиз за диагностика и обслужване.

    Не разбрах кой набор е машината и нова ли си я купил? Ако е втора младост, събирай нерви и пари за ремонт.
    Успех!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #7

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Лаптопа е нов, закупен преди 3 месеца. Има юзър Мануал който не ми помага, не можах да намеря сървиз мануал.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #8

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Това розовото е термодъвка. Надявам се не си го изчистил и да си го сглобил без това или да си сложил там термопаста. Като нищо може да си му изгорил някоя памет, за да ти дава такива артефакти и сини екрани. Защо като не разбираш нещо, не го дадеш на оторизиран сервиз, а се мъчиш сам? Сега събирай пари за нов лаптоп.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #9

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Цитат Първоначално публикувано от AccurseD Виж публикацията
    Лаптопа е нов, закупен преди 3 месеца. Има юзър Мануал който не ми помага, не можах да намеря сървиз мануал.
    що не направи рекламация като грее , сега гаранцията е аут.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #10

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Ами все някак се учи човек, ако искаш да плуваш не можеш да седиш на сухуто
    Та до тук от ровене в нета разбрах, както ти каза - като не знаеш провери преди да правиш каквото и да е! Тези розовите са били разтопени термо падове (странно е това - според мен е др вид термопаста, та вече се побърквам/обърквам), който аз замених с паста (дано не съм изпушил нещо найстина :D). Поръчах нова паста и нови падове на Thermal Grizzly, който ще стигнат след ден/два и ще ги сложа. Тогава ще се разбере дали ще давам 2000 лева за нов лаптоп или ще си играя игрите на този
    Мерси за помоща!
    Този пост е редактиран от AccurseD; 21-09-20 в 16:53.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #11

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Термо падовете трябва да са с дебелина 1мм ( от Acer форумите ). Старите се чистят с изопропилов алкохол. Ако сложиш по-дебели, ще повдигнат радиатора в периферията и няма да дава добър контакт с GPU-то в средата. Понеже внимавам със форумни констатации, сложи малко топче 2мм пластелин на рама, положи радиатора както всичко е изчистено и завърти всичките му болтчета, после ги свали и вдигни внимателно радиатора вертикално нагоре. Премери дебелината на разплесканото топче пластелин с шублер. За пад 1мм трябва да е 0.7-0.8мм. ако е 1.2-1.3 ще ти трябва пад 1.5мм. Паста там вместо пад не работи, защото тя не може да уплътни междината. Защо се ползват падовете.? Ползват се там където между радиатора и елемента за охлаждане няма перфектна равнина. т.е. има вероятност да съществува макар нищожна разлика или дори ъгъл. Рам чиповете са такива елементи. При запояването им всеки от тях сляга различно и така групата от (4) 8 чипа не е в една перфектна равнина, докато общия радиатор е. Затова производителя предпочита да остави междина между чиповете и радиатора и да уплътни с падове, вместо гарантирано да остави чип ( или чипове ) надеждно охлаждане.

    Трябвало е при нов и гаранционен лаптоп да го занесеш на оторизиран сервиз. Друг е въпроса дали биха се съгласили носейки своя паста и падове крионаут да ти ги подменят.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 22-09-20 в 10:05.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #12

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Термо падовете трябва да са с дебелина 1мм ( от Acer форумите ). Старите се чистят с изопропилов алкохол. Ако сложиш по-дебели, ще повдигнат радиатора в периферията и няма да дава добър контакт с GPU-то в средата. Понеже внимавам със форумни констатации, сложи малко топче 2мм пластелин на рама, положи радиатора както всичко е изчистено и завърти всичките му болтчета, после ги свали и вдигни внимателно радиатора вертикално нагоре. Премери дебелината на разплесканото топче пластелин с шублер. За пад 1мм трябва да е 0.7-0.8мм. ако е 1.2-1.3 ще ти трябва пад 1.5мм. Паста там вместо пад не работи, защото тя не може да уплътни междината. Защо се ползват падовете.? Ползват се там където между радиатора и елемента за охлаждане няма перфектна равнина. т.е. има вероятност да съществува макар нищожна разлика или дори ъгъл. Рам чиповете са такива елементи. При запояването им всеки от тях сляга различно и така групата от (4) 8 чипа не е в една перфектна равнина, докато общия радиатор е. Затова производителя предпочита да остави междина между чиповете и радиатора и да уплътни с падове, вместо гарантирано да остави чип ( или чипове ) надеждно охлаждане.

    Трябвало е при нов и гаранционен лаптоп да го занесеш на оторизиран сервиз. Друг е въпроса дали биха се съгласили носейки своя паста и падове крионаут да ти ги подменят.
    Много благодаря за изчерпателния отговор. Ще кажа какво е станало след процедурата.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #13

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Със сигурност не са термопадове, те няма как да се разтопят, лаптопа не развива чак такива температури!
    https://www.reddit.com/r/MSILaptops/...ads_on_laptop/
    По-скоро може да поръчаш някаква грес, която е по-гъста от термопастата и няма да се разтече, ако я сложиш там. Въпроса е, че вече може да си повредил необратимо нещо.
    https://www.banggood.com/buy/thermal-heat-sink-gum.html
    или това: https://www.alibaba.com/product-deta...834889113.html
    Трябва да е нещо меко, но същевременно по-твърдо от термопаста, за да не се разтече. Евентуално може да сложиш и термопадове, но трябва много добре да измериш разстоянието и да внимаваш да не счупиш някой елемент.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #14

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Днес всичко пристигна. Изчистих лаптопа много старателно. Отне ми близо 1 часа само пастата от врам-та да махна …голямо мазaло бях направил. След като изчистих му наслагах падовете и сложих пастата както бе показал Tommorow. Сглобих да видя какво съм направил и веднага разпозна видеото RTX 2060 Пуснах му Valley Benchmark 1.0 и Heaven Benchmark 4.0 видеото задържа до 65C след двата последователни теста. Пуснах Doom за няколко минути и държеше 120FPS през повечето време. Единственото което ме изненада е CPU-то, ще видим как това ще бъде във времето. Аз го тествах без пусната подложка за допълно охлаждане (обикновенно когато играя я пускам). Благодаря за подкрепата!
    Този пост е редактиран от AccurseD; 23-09-20 в 22:50.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #15

    Отговор: Асер Нитро 5 - проблем с видео карта след смяна на термо паста

    Не очаквай ниски температури от тази интелска печка. Евентуално можеш да пробваш undervolt с intel XTU.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем след смяна нa фреон
    От 234 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 9
    Последно: 10-03-18, 19:35
  2. MSG-18HR - след смяна на кондензатор пак проблем
    От nqmapa във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 18-11-14, 17:22
  3. Проблем след смяна на видеокарта
    От radi84bg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 17-11-11, 13:59
  4. Термо паста?
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 23-08-10, 22:15
  5. смяна на видео карта
    От ambrozia403 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 10-07-09, 11:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе