Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree8Одобрявам
  • 1 Post By Peyo Ivanov
  • 1 Post By morandis
  • 1 Post By bisval
  • 1 Post By Peyo Ivanov
  • 1 Post By kod
  • 2 Post By justify
  • 1 Post By justify

Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    28
    #1

    Question Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    Здр.
    Понеже зрението понамаля драстично се оглеждам за нов лаптоп 17-ка. Ще се ползва само в къщи и ми се иска да е с добър дисплей.
    Предимно за ровене в интернет ще бъде, нищо особено като изискване.
    Идеално би било да има капаче за почистване на охлаждането отдолу и да не е шумен.
    Също да е надежден, сега имам един Дел, който е поне на 10г и бачка безотказно, сложих му отдавна ССД и макс. РАМ само. Но е 15 инча и ми малее.
    Мерси за съветите предварително!

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    Хм, само домашна употреба + влошено зрение = външен монитор, а не нов лаптоп, който пак ще ти малее?

  4. Junior Member Аватара на Peyo Ivanov
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    43
    #3

    Отговор: Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    Външен монитор с IPS матрица минимум 22 инча. Монитора може да го комбинириаш и с лаптоп или с настолен компютър.
    koko007 одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #4

    Отговор: Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    Ба 22", на мен 24" вече ми малее. Може направо 27"

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #5

    Отговор: Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    Ако ти идват дребни иконките и надписите по екрана, може да промениш тези настройки, за да се уголемят(това при WINDOWS10)
    koko007 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    28
    #6

    Отговор: Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    Мерси за съветите, но външен монитор не става. Искам да съм в легнало положение, трябва да е лаптоп!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #7

    Отговор: Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    Тогава гледай 50+" на стената

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #8

    Отговор: Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    koko007 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    28
    #9

    Отговор: Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    За слабо виждащи не би ли трябвало дисплея да е поне фул хд? Дори мисля, че този параметър е най-важен в случая или?
    Марката ASUS май не е от най-надеждните при лаптопите, поне от отзиви в семейството ми. ACER също ги изключвам автоматично.

    @morandis благодаря ти за съвета, живнах леко!!!


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Хм, само домашна употреба + влошено зрение = външен монитор, а не нов лаптоп, който пак ще ти малее?
    Колега има ли възможност за безжична връзка към такъв монитор от лаптопа?

  12. Junior Member Аватара на Peyo Ivanov
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    43
    #10

    Отговор: Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    Моята жена и тя така, неможела да вижда. Взе си очила с лек диоптър за работа с компютър. Аз и споделих, че е заради малкия екран на лаптопа и се взира, закачих 22 инчов монитор, след месец махна очилата. Оказа се, че размерът има значение.
    koko007 одобрява това.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Отговор: Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    Цитат Първоначално публикувано от koko007 Виж публикацията
    Колега има ли възможност за безжична връзка към такъв монитор от лаптопа?
    Монитор с Wi-fi direct?
    Не съм ползвал, трябва да има сериозен лаг и не ми се вижда много удобно.
    https://www.hp.com/bg-bg/products/mo...tails/33690832
    https://www.lg.com/bg/monitori/lg-24TL510S-PZ

    Сигурно има и други модели, ама не мисля, че това е точното решение...
    koko007 одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Отговор: Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    Аз от 2009г. ползвам лаптоп 15.6 инча диагонал екран в легло за сърфиране в нета, а същият до 09. 2021 г. го ползвах и за работа на бюро.

    Никога не ми е малеел, поради 2 факта:
    1. Винаги съм ремащабирал икони и папки и каквото друго се наложи

    2. Винаги съм го ползвал с очила с всички възможни екстри, включително фотосоларност, макар че за у дома това не е необходимо.

    От 09.2022г. преминах на 13.3 като имах големи опасения, че ще ми "малее".
    На практика се оказа, че НЯМА да ми малее.

    А се каза така, защото дори на бюрото на което го ползвам по-важното от размера е осветеността/яркостта.

    Старият беше с 220-230 нита, новият е с 420-430 нита дисплей.
    Освен това Старият беше full hd = 1920 x1080, новият е 1920х1200 и сега дори малко съжалявам, че не изчаках, за да го закупя от Германия с резолюция 2560х1600.
    Не случайно "Ретина дисплей" на Apple са с почти същата резолюция на екрана и точно те и то 13.3 масово се ползват и от архитекти и от проектанти и са еталон за лаптоп за работа и за текстообработка...

    Колкото по-висока резолюция и яркост, толкова по -добра картина.

    Новите oled екрани на Asus zentop серията ви щадят очите, особено на тъмно, защото oled технологията няма подсветка и на тъмно екрана не мъждее .
    Не напразно Amazon Kindle ползват за електронните си книги технология без подсветка на екрана.

    Това се усеща най-добре на тъмен фон, ако ползвате такъв със светли/бели/сиви букви.
    Аз постоянно ползвам такъв, защото е най-щадяш за очите.

    Според мен не сте наясно каква точно технология ще ви даде това което търсите - пробвайте Асус от посочената серия с AMD 5500u или 5600u или 5800u процесор, в зависимост от бюджета.
    Освен друго zentop серията отговаря и на военен стандарт на щатската армия за издръжливост на определени условия .

    Друг вариант ви е Asus expertbook серията-tе са от лаптопите със старите интел процесори отпреди 2 години и бяха с цени от 3500лв, защото тежат 870 грама и отговарят на още по висок стандарт за издръжливост на щатската армия.Сега са вече с второ намаление на цената от 1500-1900лв на 1000-1200лв и пак няма желаещи да си похарчат парите за тях, макар че са full hd и са доста по-издръжливи на удари, влага, заливане на клавиатурата с течност...

    Но казвам, че изобщо не сте наясно какво искате и търсите, тъй като пишете "капаче за почистване на охлаждането отдолу", тъй като новите лаптопи със SSD хард дискове, една част дори няма активно охлаждане с вентилатори...И нямат и дупки отдолу за поемане на въздух...

    Та няма какво "да им се чисти"...

    Това което ви трябва е подложка или стойка след като го ползвате в легло, за да не стои на дрехи, идеала, покривки и друг текстил, който :
    1. Да го изолира топлинно и той да се нагрява
    2. От който да влизат власинки.
    В Емаг има голям избор от такива стойки.

    Друга възможност ви е HP като там има и 13.3, 14, 15, 16 и 17-ки лаптопи, но както казах, резолюцията, яркостта и технологията са най-важните неща.

    В офиса сега с 13.3 лаптопа, ако "недовиждам" просто с едно копче увеличавам яркостта и всичко става добре видимо, без да се мъча.

    Отделно че Уиндоус има функция за увеличаване размера на текста и отделно от това е clear type функцията/настройките на Windows, която на практика индивидуализира текста конкретно за всеки отделен човек който ги настройва спрямо себе си и това което най-добре му се вижда като яснота на текста.

    Имате необходимост от нов лаптоп най-вече заради остарелите процесор и графична карта, но за останалото имате нужда да си изясните доста настройки чисто софтуерно и след това да избирате хардуерна технология според предпочитания и бюджет.


    Старият ви лаптоп със сигурност има и ШИМ ефект, който е най-натоварващ за очите и мозъка. Сега има както дисплеи без ШИМ ефект, така и Oled дисплеи, които се регулират по друг начин, а не през ШИМ.

    Изобщо има много да прочетете докато направите правилен избор .

    Ако направите горното за около 1-2 месеца, изборът ви ще е между Асус zentop и HP(elite book и Aero сериите).Пробук серията на HP има голяма вероятност да останете излъган, защото там има добри екрани, но повечето са посредствени с 250 нита осветеност и дори търговците не са наясно какво точно продават или просто лъжат.Поне българските търговци са така - установено лично, чрез сравнение на предлагани модели със същите от чужбина.Дори някои четат и форума, ама кел файда - цената ще продължат да я плащат = намалени продажби заради опитите им да излъжат потребителя.

    Ако се забавите повече, може да излезе напред и друга марка и модел , която да си струва парите.
    Цените са от 1400 до 2200лв.
    За остарялата expert book на Асус 1000-1400лв.

    Това е мнението ми.
    Този пост е редактиран от justify; 16-03-22 в 02:44.
    Profita и koko007 харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    28
    #13

    Question Отговор: Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    Благодаря ти колега justify за съветите!
    Наистина не съм наясно с доста неща по темата, признавам.
    Охлаждането си мислех, че е заради процесора с отворите отдолу или отстрани, поне моя Дел има такива.
    Като така и така ще се ползва 99% в къщи мисля да бъде непременно 17, все пак стоя доста часове на него.
    Имам възможност да го взема от Германия, дай моля някакъв линк да не объркам модела?
    Доста съм изостанал от развитието на тая техника.
    Мерси много!!!

    PS: Новите като са с вградени батерии няма ли да е проблем ако стои постоянно вкл. зарядното?
    Сега виждам, че при Асус тия добрите са макс. 16 инча, пак добре.

    Тук виждам един 15 олед, но е само FHD, как ти се вижда:
    https://www.notebooksbilliger.de/not...+l1282w+754499


    Този е с по-добра резолюция, но не е олед:

    https://www.notebooksbilliger.de/not...500emge+746029

    Обаче 600:350 нита осветеност, кое ли е по-важно?
    Този пост е редактиран от koko007; 23-03-22 в 17:29.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Отговор: Избор на лаптоп с макс. голям екран за в къщи

    Vivobook не са изцяло с метално шаси - там където е клавиатурата отдолу дъното е метал, а около клавиатирата може да е пластмаса.Там където е екрана вероятно е пластмаса. Zenbook са с изцяло алуминиево-магензиево шаси.
    На една част от Вивобуците дори екраните им макар и ОЛЕД не са с повече от 250-280 нита осветеност. И аз бях пред тази дилема като теб, но за разлика от 200-250лв се отказах да рискувам.Много невярна информация има за тези вивобук .

    Тоест не давай 1600 лева и нагоре за Вивобук. Не си струва.

    За екрана на Леновото - е IPS не е ОЛЕД, но вероятно 350 нита осветеност ще ти стигат без проблем дори за отвън.Екранът ако е с тази резолюция е отличен. Останалите параметри са добри - "Pro"серията на леново я хвалят, но аз за себе си не бих си купил - за последните 8-10 години се убедих, че на типично китайските марки все нещо не им достига. А преди това им бях голям фен до 2012година.


    За мен и двата лаптопа са прекалено тежки - 1.8 кг и 1.9 кг е прекалено много за мен.

    Ще ти изпратя на лични съобщения линк.
    Този пост е редактиран от justify; 27-03-22 в 13:48.
    koko007 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смартфоните с голям екран - кой да изберем?
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 169
    Последно: 12-07-16, 10:45
  2. Отговори: 16
    Последно: 25-12-15, 19:01
  3. Голям екран до 3000 лв
    От machine във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 17-09-12, 12:29
  4. Помощ за избор на голям екран 55-60 инча
    От sava14 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 18-04-12, 00:41
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-11-10, 16:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе