Резултати от 1 до 13 от общо 13

мрежа между win 98 и win ХР как?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    1
    #1

    мрежа между win 98 и win ХР как?

    imam maluk problem s mrejata mejdu 2 komputara ediniqt e s win98 a drugiq s winxp nemoga izobshto da gi svyrja moje li da stane i kak pls help[:D]

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    124
    #2

    мрежа между win 98 и win ХР как?

    Добре дошъл във форума!

    Ако първо беше прочел правилата, щеше да знаеш:

    1. Пиши на кирилица.

    2. Щеше да пуснеш search който да те доведе до: http://setcom.bg/news/forum/topic.asp?TOPIC_ID=14835 []

    За сега от мен успех. Ако не намериш разрешение на проблемите си пиши отново тук.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    35
    #3

    мрежа между win 98 и win ХР как?

    Най лесния и бърз начин е да активираш Guest Account-a на ХР.После направи New Share във Share менюто на някое от устройствата на РС-то с ХР.Guest Account-a се активира от Administrative Tools>Computer Management>Local Users&Group>Users>Guest>Properties>и махаш отметката от "Account is disabled"

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    мрежа между win 98 и win ХР как?

    Още по-лесен начин

    Win XP - не го бараш изобщо

    Win98 само му ръгаш лана и него повече не го бараш

    пускаш ги и двата и всичко заспива

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    21
    #5

    мрежа между win 98 и win ХР как?

    Mr.TECHNO не е толкова лесно колкото ти го описваш [:D]

    Botzko го е написал до някаде как да стане но ... има и малко допълнения които може да про4етете тук :

    http://setcom.bg/news/forum/topic.as...9&SearchTerms=,

    Написал съм подробно какво трябва да направите

    а иначе има и допълнителен проблем с 98-ците ... след известно време (около седмица) 98-цата губи способността си да се връзва кум NT базираните windows-и (игрите нямат проблем с връзването) ... до сега не сум намерил друг на4ин за опражянето на този проблем освен преинсталация на единия от двата windows-a

    Успех от мен [:D]

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #6

    мрежа между win 98 и win ХР как?

    @Jorjo

    Mr. TECHNO е принципно прав, но не е изчерпателен. Botzko също ти е дал правилен съвет, но за повече подробности виж:

    1. http://setcom.bg/news/forum/topic.asp?TOPIC_ID=12396

    2. http://setcom.bg/news/forum/topic.asp?TOPIC_ID=11980



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">а иначе има и допълнителен проблем с 98-ците ... след известно време (около седмица) 98-цата губи способността си да се връзва кум NT базираните windows-и <div align="right">Originally posted by SHADOW_83*-*17/06/2004*:* 19:38:02</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    @SHADOW_83

    Леле, братле, не се засягай, ама с тоя лаф направо обезриби цялата ни акватория! Предишния път като го пусна си затраях, ама май не е било редно. Дай сега да се разберем - "98-цата" (пък и която и да е ОС) няма "способности", които да губи. Има настройки на ОС, които позволяват работа в многопотребителска среда (в случая - в локална мрежа), които се правят от администриращия системата. Ако нещо се сгъби след седмица (ден, месец), причината не в "загуба на способности", а в човешка намеса, променяща параметри на системата (и доста по-рядко - в резултат на дефектирал хардуер). В кварталната ни мрежичка има около стотина компютъра с Win 98 и притежателите им не си преинсталират ОС-а всяка седмица. Лично аз администрирам малка офис-мрежичка с 20 компютъра, от които половината са с Win 98 и мога да те уверя, че имам машини, на които не е преинсталирана системата от 1999 г...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    21
    #7

    мрежа между win 98 и win ХР как?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    @SHADOW_83

    Леле, братле, не се засягай, ама с тоя лаф направо обезриби цялата ни акватория! Предишния път като го пусна си затраях, ама май не е било редно. Дай сега да се разберем - "98-цата" (пък и която и да е ОС) няма "способности", които да губи. Има настройки на ОС, които позволяват работа в многопотребителска среда (в случая - в локална мрежа), които се правят от администриращия системата. Ако нещо се сгъби след седмица (ден, месец), причината не в "загуба на способности", а в човешка намеса, променяща параметри на системата (и доста по-рядко - в резултат на дефектирал хардуер). В кварталната ни мрежичка има около стотина компютъра с Win 98 и притежателите им не си преинсталират ОС-а всяка седмица. Лично аз администрирам малка офис-мрежичка с 20 компютъра, от които половината са с Win 98 и мога да те уверя, че имам машини, на които не е преинсталирана системата от 1999 г...



    <div align="right">Originally posted by Raid*-*18/06/2004*:* 01:04:11</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    @Raid

    Не мисля 4е някъде във този форум съм писал не6то което да не е вярно

    ако пробва6 това за което си си замул4ал миналия път 6те разбере6 4е работи и то винаги. Освен това никаде не съм писал 4е има хардъерен проблем и затова 98-цата не може да се върже към XP-то.

    Във вашата квартална мрежи4ка не преинсталират 98-миците всеки месец за6тото потребителите им имат о6те около 100 PC-та v които могат да жлизат без проблем (разбирасе използващи win98).

    Когато става дума за еднородна мража от 98-ци съм сигурен 4е няма да има6 проблеми, аз самия не съм имал никакжи проблеми с мрежата администрирана от мен 2000-ната година, която бе6е от PC-та само с win 98. Тази година оба4е мрежата с 70 компютъра от която имам доста опит е смесена и повярвай ми слу4вало ми се е в на4алото да се блускам с 4асове с някое XP докато му наглася настройките така 4е да има достъп до PC-тo от друго PC. E година по-късно натройките ми отнемат около минута в зависимост от бързината на PC-то на което правя настройките.

    Съгласен съм с теб 4е бъговете в системите се полу4ават вследствие от "човешка намеса, променяща параметри на системата" (не съм го написал по този на4ин за6тото това не помага за резре6аването на проблема който има Jorjo), но аз не мога да контролирам юзерите какъв софтуеар да използват за разлика от теб.

    Ако забележи6 гре6ка или пропуск в някои от пост-овете ми поправи ме или допълни пропуснатото от мен, но не казвай 4е не6то написано от мен е "лаф" без да каже6 къде то4но гре6а!!!

    Написаното в двата линка които си сложил ти е вярно (същото съм написал там където казва6 4е съм писал "лаф"), но при положение 4е вси4ко от тях е изпълнено и 98-ицата все о6те не може да се върже към XP-to какво да правя ??? тук аз преинсталирам някои от двата windos-а, за6тото не сум намерил разре6ение на проблема. Ако ти мойе6 да ми кайе6 как да се справя с него ... 6те ти бъда много благодарен, а и не само аз струва ми се []

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #8

    мрежа между win 98 и win ХР как?

    @SHADOW_83

    PEACE []

    Това, с което не съм съгласен с теб, съм го цитирал в предишния си пост. Други разминавания по темата нямаме.

    Наистина, като че ли има нужда от обобщаване на постовете в няколко теми тук, касаещи необходимите предпоставки за безпроблемна работа в мрежа на компютри с различни операционни системи. След европейското вероятно ще го направя.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #9

    мрежа между win 98 и win ХР как?

    Еми тука сте писали надълго и нашироко, ама аз пък да ви кажа - няма никакъв проблем да се свържат в мрежа всякакви ОС, пък камо ли ХР с 98. Ама АБСОЛЮТНО никакъв проблем. А това, че Win98 губел някакви способности след една седмица (кво, да не се изморява?) са тотални глупости.

    Точно за 5 минути се правят настройките на двете машини и мрежата тръгва.

    Ето отговор за Jorjo:

    На 98 - Settings->Control Panel->Network->TCP/IP - > Мрежовата карта ->Properties - въвеждаш адрес 192.168.1.1 (примерно) и маска 255.255.255.0

    После на Identification - някакво име за Workgroup

    Пускаш и File and Printer Sharing

    Това е - ОК и рестарт



    На ХР - още по-просто - пак в Control Panel->Network...(там както се казваше)->TCP/IP въвеждаш адрес 192.168.1.2, маската сама си излиза, на Advanced/WINS пускаш Enable NetBIOS over TCP/IP. Настройваш същата Workgroup като на 98, но тука се прави от Control Panel->System. И тука ОК и рестарт (заради групата) и си готов.



    А, да не забравя - кабелът между двата компютъра трябва да е кръстосан.

    Аха, и никакви Firewall като начало!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #10

    мрежа между win 98 и win ХР как?

    <font color="blue">Хора, преди да поствате каквато и да е тема пробвайте с търсачката. Аде, има имена, дето се разминават, трудни за налучкване формулировки, ама точно за мрежа между 98 и ХР съм изписал поне по един лист инструкции в 3-4 теми сигурно още миналата година - от master browser до local security policy - квото и да бяхте написали, щеше да излезе тема с ясно и недвусмислено заглавие. И вече като видя такава тема ме мързи да влизам вътре и да гледам какво пише, камо ли да отговарям. СПециално тази тема сигурно е преобладаваща във раздела. </font id="blue">

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    мрежа между win 98 и win ХР как?

    А аз все още храня надеждата, че някой ще вземе да опише едно цялостно и работещо решение тук:

    http://setcom.bg/news/forum/topic.asp?TOPIC_ID=13592

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #12

    мрежа между win 98 и win ХР как?

    Сам не знаеш какво искаш... Но хубуу. Ще пиша пак. Ако и да не му е мястото там, а тук, като отделна тема.

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    мрежа между win 98 и win ХР как?

    Настройването на мрежа от Win 95 (3.11 (без 3.1)) до Win XP наистина си е детска игра. И всичко се свежда до това, което е описал WISP. Проблемите възникват при непознаване на протоколите и действието им, както и системата за сигурност на Win 2000 и Win XP. Мрежата може да се подкара при правилно инсталиран Win и мержова карта буквално за броени минути и едно рестартиране на всяко PC.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мрежа между 16 компютъра
    От devyl във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 24-02-10, 09:25
  2. Мрежа между два компютъра
    От zloRadi във форум Мрежи
    Отговори: 24
    Последно: 07-12-09, 17:18
  3. мрежа между два компютъра
    От iovkito във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 06-05-05, 10:02
  4. Вътрешна мрежа между win XP и win 98...
    От UFO във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 04-10-03, 19:25
  5. USB мрежа между 2 PC ?
    От Bonew във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-02, 00:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе