Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Мрежа между два компютъра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #1

    Мрежа между два компютъра

    Здравейте,
    Имам следния проблем. Имам два компютъра в къщи - настолен и лаптоп, и двата с Win XP. Ползвам за доставчик БТК АДСЛ с техния безжичен рутер. Настолния компютър е свързан с кабел, а лаптопа - чрез wi-fi. Проблема е, че не мога да свържа двата компютъра в мрежа и да тегля файлове от единия на другия. И двата съм ги сложил в една мрежа - Workgroup и съм шернал папки, но никой не се вижда от другия компютър. Не зная какви още настройки трябва да направя.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re:Мрежа между два компютъра

    @fXOrange - може ли да поясниш нуждата от IP ver6, за обмена на файлове?

    ПО проблема на човека. Опитай се да ги търсиш директно по име \\pc_name, и тогава да провериш какво е състоянието. Важно е да разрешиш във firewall-a "File and printer sharing" или както се казва там.

  4. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #3

    Re:Мрежа между два компютъра

    @fXOrange - човека е казал , че е с Windows XP => няма TCP/IPv6!!

    @zloRadi
    Сложи и на двата компютъра статични адреси , например:
    1.На LAN
    IP: 192.168.10
    subnet mask : 255.255.255.128 - тук не помня колко беше,пробвай със 128 ,но може да е друго
    default gateway: 192.168.1.1
    DNS : 192.168.1.1
    и
    2.На WiFi на лаптопа - само, че настройките ги търсиш на иконата за безжичната връзка:
    IP: 192.168.11
    subnet mask : 255.255.255.128 - тук съм сигурен че е 128
    default gateway: 192.168.1.1
    DNS : 192.168.1.1

    След това ги търсиш по адрес в Windows Explorer в лентата за адреси, например \\192.168.1.10 и натискаш ENTER


  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:Мрежа между два компютъра

    Изключи firewall-a на двата компютъра. Той и не ти е нужен. В рутера си имаш хардуерен firewall. Модема на БТК ти дава автоматично адреси. Активирай и гост акаунта на двата компютъра. Никакви протоколи не се инсталират. Стандартно си имаш всичко необходимо. След като модема на БТК-то ти е дало IP адреси провери дали subneta e еднакъв, че май БТК-то даваше различни адреси по жица и без жица.

  6. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #5

    Re:Мрежа между два компютъра

    IPv6 е заместника на IPv4 - ще се увеличи броя на публичните IP, или там нещо си - ще го чакаме.
    Точно, виж как ти е настроена стената и какви IP ти раздава рутера, Subnet Mask и др. там!

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #6

    Re:Мрежа между два компютъра

    Според мен, проблема е в access rights. Когато си шернал папките, дефинирал ли си достъп за потребителите (на лаптопа за юзъра на РС-то и обратно)?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #7

    Re:Мрежа между два компютъра

    Благодаря на всички за помощта. Получи се
    След дълга безсънна нощ и доста ръчкане успях да оправя нещата. Проблема е идвал от там, че лаптопа се свързваше с wireless не чрез вградената си антена, а чрез един d-link адаптер. Понеже нали сега лаптопите ги продават с Виста и производителите нарочно не качват драйвери за ХР. Та и аз за това не можах преди да си подкарам вградения wireless. Снощи обаче доста се порових в нета и открих някакъв криминален драйвер, който за сега работи и работата с мрежата се получи.

  10. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #8

    Re:Мрежа между два компютъра

    Цитат Първоначално публикувано от zloRadi
    ... Проблема е идвал от там, че лаптопа се свързваше с wireless не чрез вградената си антена, а чрез един d-link адаптер...
    Което вероятно няма нищо общо с проблемите ти с мрежата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #9

    Re:Мрежа между два компютъра

    Ами не знам, факт е, че нещата се оправиха дори без да правя каквито и да е от по-горе описаните настройки.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    3
    #10

    Re:Мрежа между два компютъра

    Поматайте,
    Свързал съм 3 комп. с кабел чрез безжичния рутер на БТК . Задавам им статични ИП примерно 192.168.1.3 255.255.255.0 192.168.1.1 и т.н. на всичките като променям съответно ИП-то с 4 , 5
    Всички комп. се виждат в мрежата и съответно и шарнатите им папки . Връзката между двата е без проблеми но като искам да се свържа с третия ми дава че нямам достъп до съответните шарнати папки и дискове . Т.е. само с третия имам проблем . Интересното е че като се опитам да отворя шарнатите папки и дискови на 3-я комп. от самия комп. ми дава същото .
    Изключвам защитната стена .

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re:Мрежа между два компютъра

    всичките с една OS, всичките с позволен file and printer sharing ?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    3
    #12

    Re:Мрежа между два компютъра

    Всички са с една ОС
    По интересното е че и от самия комп не мога да ги отворя - значи някъде имам забрана из самия комп.
    изключих уиндостата и др. защитни стени и пак не става
    Къде може да е забраната?

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Мрежа между два компютъра

    на самия комп не се отваря собствената му папка?

  17. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    3
    #14

    Re:Мрежа между два компютъра

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    на самия комп не се отваря собствената му папка?
    Не от самия комп можеш да влезеш в моите места в мрежата и оттам покажи комп. в мрената и ка то посоча комп. се ниждат шернатите папки но не се отварят

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #15

    Re:Мрежа между два компютъра

    Повечето исказвания в тази тема са нагледно олицетворение, как много малко се знае за елементарни неща свързани с мрежите. Извинявам се за бележката, но не можах да се въздържа, съжалявам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 24-03-17, 01:50
  2. Мрежа между 16 компютъра
    От devyl във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 24-02-10, 09:25
  3. мрежа за два компютъра
    От bilian във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-09, 14:02
  4. USB мрежа между два компютъра???
    От Little_Alien във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 16-03-06, 10:06
  5. мрежа между два компютъра
    От iovkito във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 06-05-05, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе