Резултати от 1 до 4 от общо 4

IIS и ftp passive mode

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    20
    #1

    IIS и ftp passive mode

    Та за какво става въпрос. Машината ми / Windows Server 2003, Enterprise Edition / е в локална мрежа с вътрешно ip oт рода на 192.168.0.ХХ. Пред мен има едно FreeBSD с ip 213.91.ХХХ.ХХ което ме представя пред външния свят чрез port forwarding към мен - всяка заявка към нея се препраща към мен. Целта на цялото упражнение е да мога да си прехвърлям файлове от работа или от където и да било другаде на моята машина и обратно, абе направо да си имам достъп до машината си. Инсталирам IIS и съответните модули след което конфигурирам ftp-то, то не че има много настроики или аз съм пропуснал повечето. Тръгвам да се логвам на ftp://213.91.ХХХ.ХХ и не ме пуска и не иска. Оказа се че трябва фтп връзката между 213.91.ХХХ.ХХ и моята машина да е в passive mode, но никъде не намерих от къде мога да задам това в IIS. С външен фтп сървър например BulletProof FTP Server директно си има съответната настройка и всичко си върви на шест, но целта е да го подкарам с IIS без допълнителен софтуер.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #2

    IIS и ftp passive mode

    Машината която ти е на работата трябва да има реално IP и след това и пускаш едно ftp сървърче.

    Задаваш име и парола и права за download и upload и си готов.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    20
    #3

    IIS и ftp passive mode

    Изжлежда не сън обяснил както трябва или ти не си прочел внимателно. На работата всичките ми машини са с реални ип-та и с достъпа до тях нямам проблем. Въпроса е да имам фтп до моята машина в нас. В момента съм го реализизирал с BulletProof FTP Server и всичко е ток и жици,но както писах в предишният ми пост, трябва да намеря начин да го осъществя само чрез IIS и проблема е там, че не намирам от къде да настроя IIS да премине на passive mode при фтп връзка между моята машина в нас и машината пред мен която ме представя пред външният свят.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    6
    #4

    IIS и ftp passive mode

    Настрой си клиента да ползва passive mode, или всеки път ръчно пращай PASV команда към сървъра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам две видео карти : Sapphire HD2600XT , Gigabyte 7300GS passive
    От kiselina във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 24-10-11, 18:03
  2. COOLERS P4 /active or passive/
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 24-01-06, 18:46
  3. DVD-ROM DMA mode set problem
    От Moonlight във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-03, 13:26
  4. IE and passive ftp
    От etg във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 31-12-02, 09:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе