Резултати от 1 до 10 от общо 10

COOLERS P4 /active or passive/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    COOLERS P4 /active or passive/

    Активен или пасивен Cu или AL...спрях се на тези два охладителя :

    1. http://www.spirecoolers.com/fcc.asp?ProdID=231*

    и

    2. http://www.spirecoolers.com/fcc.asp?ProdID=253

    По спецификация и двата поддържат процесор до 3,8 GHz* - това означава ли че могат да поддържат процесор 3GHz* клокнат до 3,7GHz...
    От |2| без шума е по добриа вариант е този без вентилатор.При първиа имаме медна основа и алуминеви ребра но за разлика от BOX варианта на Intel/мед има и по вътрешния цилиндър на алуминиивия радиатор охлаждан от перката/ , медна е само кръглата пластина към процесора... колко ли добре охлажда всъщност ... нзн какви са коефициентите на обмен на температурата между медното ядро- п4 и между него и алуминия... е първи или втори

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #2

    Re: COOLERS P4 /active or passive/

    Цитат Първоначално публикувано от connect
    Активен или пасивен Cu или AL...спрях се на тези два охладителя :
    Активен-задължително,по-добрия вариант Cu,а освен тези двата има и по-добри варианти,взависимост от това колко пари си отделил. :coolsmiley:

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: COOLERS P4 /active or passive/

    Пасивния се слага за тишина, ама ти искаш да клокваши в такъва случай ти трябва активен.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #4

    Re: COOLERS P4 /active or passive/

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Пасивния се слага за тишина, ама ти искаш да клокваши в такъва случай ти трябва активен.
    Ами аз ще вземам P4 на 3 GHz* след като в спецификацията пише че държи до 3.8 GHz какво ще му стане от един невинен клок с 500 MHz примерно = 3,5 GHz.../напрежението не е ли пропрорционално на мегахерците,съответно и отделената топлина?/ аз по принцип не мисля да го клоквам засега... а и въпроса е кой охлажда по добре нещо не са ми ясни някои подробности от спецификацията -* Omni directional heat-sink ,Ball bearing ,Air flow 41.15 CFM* ,Thermal resistance @ 2400 RPM 0.355 °C/W ,Thermal type Stars-420 white grease (Injection tube)* ... разполагам с около 15- $

  6. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #5

    Re: COOLERS P4 /active or passive/

    Съветвам те да не вярваш много много какво пишело,при всички случаи си вземи активно охлаждане. :Super:

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #6

    Re: COOLERS P4 /active or passive/

    пентиум4 с пасивен кулър, това е някаква шега, нали?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #7

    Re: COOLERS P4 /active or passive/

    Пич, това дето го мислиш за пасивно охлаждане, всъщност е охлаждане за сървърски дъна, което разчита на вентилаторите от кутията.
    Та иначе казано въобще няма да ти върши работа - чети спецификацийте!

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #8

    Re: COOLERS P4 /active or passive/

    Цитат Първоначално публикувано от chaikowsky
    , всъщност е охлаждане за сървърски дъна, което разчита на вентилаторите от кутията.
    Da mai ima neshto takova shtot pishe za njakakvi si 5m/s i ne mi beshe jasno ot kade shte doide tozi vjatyr v case....ama mi go predlojiha ot edna firma i zatva se zachudih otnachalo shtot vseki iska tishina ... sega se nasochih kym edin dryg :
    EVERCOOL PT04-9232ELA/LGA775* 8.60 $
    EVERCOOL PT03-9232CP/LGA775* *12.00$* mojete da namerite na
    http://www.evercool.com.tw/products/cpu_cooler_5.htm
    i konkurentnia variant ot spire:
    http://www.spirecoolers.com/fcc.asp?ProdID=231

    Spored EverCool izpolzvat njakakyv po specialen AL pri tova ventilatora e s dosta golemi razmeri...,Spire pyk polzvat Cu za kontakt s CPU-to koeto moje i da se okaje predimstvo znam li...
    moje da mi predlojite i njakoja gore doly dobra i eftina pasta... ama ne za zybi

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #9

    Re: COOLERS P4 /active or passive/

    connect - така по памет само ще кажа че аломиния има коефициент на топлопроводимост около 147-150 докато медта между 240-250 което можеш да се сети какво предимство дава на медния, затова и пасивния е целия меден - с една дума колкото повече мен толкова по добре - ако държите мога да намеря къде съм го чел и да ги го изкопирам

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #10

    Re: COOLERS P4 /active or passive/

    Аз имам Р4 на 3GHz и съм с този първия - SP503B0-1 CoolWave III. Не ти го препоръчвам - (без клок) нормално държи около 45 градуса, а след 30 минути NFSMW вдига над 60 градуса. И през цялото време вентилатора фучи бая дразнещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам две видео карти : Sapphire HD2600XT , Gigabyte 7300GS passive
    От kiselina във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 24-10-11, 18:03
  2. coolers
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-06, 11:01
  3. IIS и ftp passive mode
    От Dominion във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 06-07-04, 18:39
  4. IE and passive ftp
    От etg във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 31-12-02, 09:44
  5. PC Coolers
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-05-01, 16:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе