Резултати от 1 до 4 от общо 4

инициализация в различни мрежи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    7
    #1

    инициализация в различни мрежи

    Здравейте на всички

    Малко резюме:

    Имам лаптоп който искам да работи в различни мрежи, т.е превключванията между IP адресите да става автоматично.

    За да стане това (лаптопа е с XPpro) от TCP/IP настройките се избира advanced, и се add-ват необходимите IP адреси и съответните gateway-и

    Проблемът е следният:

    Въведа ли втори IP адрес, инициализацията на лаптопа(пробвал съм и с други компютри) се губи дори и в мрежата в която е в момента, т.е. компютъра не реагира на нито един от двата адреса.

    Моля някой ако знае защо е така и какво може да се направи......да драсне някой друг ред.

    Мерси предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    инициализация в различни мрежи

    Не мога да разбера какъв ти е точно проблема.. аз съм работил с 2 ip-та няма проблем. Можеш ли да дадеш точно какви адреси слагаш?

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    7
    #3

    инициализация в различни мрежи

    става въпрос за VPN между няколко града в цялата страна

    единият е 192.168.3.50(този си му е IP адреса с който си работи винаги), а другият е примерно 192.168.0.50(това е в друг град)

    номерата на мрежите са различни, естествено слагам и съответните gateway-и. Просто целта е да се превключват автоматично, а не като отида в другия град да настройвам лаптопа за тамошната мрежа ръчно

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    3
    #4

    инициализация в различни мрежи

    Доколкото знам в WinXP мрежовите конекции са на принципа на dial up конекциите във Win98 т.е можеш да си направиш н-на брой профила за мрежовата карта всеки с различен IP/GW и да си избираш необходимия. Ама аз не съм много спец по WinXP да кажат по знаещите дали наистина е така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам три различни телевизора
    От mazalo във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 06-06-10, 11:17
  2. Продавам различни части
    От Miki във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-04-10, 22:14
  3. Продавам: най-различни неща
    От devil във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-10, 13:19
  4. Различни езици на страницата ми
    От X във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 16
    Последно: 05-11-04, 16:42
  5. Бавна инициализация на LAN под XP?
    От Леголас във форум Мрежи
    Отговори: 20
    Последно: 13-06-03, 01:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе