Резултати от 1 до 10 от общо 10

Как да направя мрежа с LAN кабел с 2 компютъра?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #1

    Как да направя мрежа с LAN кабел с 2 компютъра?

    С един приятел искаме да си направиме мрежа за да си играеме и да си дърпаме разни неща,обаче пробвахме с кабела и нищо не стана? Дали ще ми трябва рутер или хъб? И какви настройки трябва да направя? Благодаря Ви!!![:D]

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Как да направя мрежа с LAN кабел с 2 компютъра?

    Уфффффффф, преди два дена го писах. Има ICQ във профила. Питай ме там. Иначе като заначало ще ти трябва кръстосан UTP кабел. А магазина кажи да ти направят кабел за вързка между два компа а не за комп-хъб.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Как да направя мрежа с LAN кабел с 2 компютъра?

    Потърси из форума. Има мнооого теми по твоя проблем.

    И пиши под каква ОС работите. Под DOS 3.0 ли сте?[:D]

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    Как да направя мрежа с LAN кабел с 2 компютъра?

    ето ти списък:



    1. Кръстосан UTP кабел/както са ти казали по-горе или BNC с терминатори - това зависи от мр. карти.

    2. Мрежови карти и на двата компютъра с инсталирани драйвери

    3. Инсталирани мрежови протоколи -TCP/IP и за игри IPX

    4. IP адреси на картите - за локална мрежа :xxx.xxx.1.1 и xxx.xxx.1.2 - намира се в TCP/IP Properties

    5. Ако сте с Win98 или единия комп е с Win98 - трябва да сте в една и съща работна група - Workgroup - намира се в Identification

    6. И на края File/Printer Sharing - трябва и тази услуга да се инсталира - за да си виждате шернатите устройства



    .... сигурно съм пропуснал нещо, но това e в общи линии [:P]

  6. Gadget
    Guest
    #5

    Как да направя мрежа с LAN кабел с 2 компютъра?

    Zetle, не си прав. Трябва да се кросне кабела, ако е между 2 РС-та. Както е на дадената картинка от теб, но:

    1->3

    2->6

    3->1

    6->2

  7. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #6

    Как да направя мрежа с LAN кабел с 2 компютъра?

    Хмм объркал съм картинките, имаше една такава с кроснат!

    А ти ли ми затри предишния пост ?



    ADD: Ето правилната картинка:


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    113
    #7

    Как да направя мрежа с LAN кабел с 2 компютъра?

    За да не отварям нова тема,реших тук да потърся съвет за моя проблем:

    Имам два компютъра и двата са с ХР.Успях да пусна интернет и на

    втория,но не мога да прехвърлям файлове от единия на другия.Двата са с еднаква работна група, но не се виждат.Няма инсталирани стени само на първия активирам тази на ХР-то.Къде може да е проблема?

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Как да направя мрежа с LAN кабел с 2 компютъра?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">За да не отварям нова тема,реших тук да потърся съвет за моя проблем:

    Имам два компютъра и двата са с ХР.Успях да пусна интернет и на

    втория,но не мога да прехвърлям файлове от единия на другия.Двата са с еднаква работна група, но не се виждат.Няма инсталирани стени само на първия активирам тази на ХР-то.Къде може да е проблема?



    <div align="right">Originally posted by ilko - 19/09/2004 : 11:38:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Шарни си по една папка и на двата компа и пробвай пак, като не забравяш да провериш дали си разрешил шарването. Пробвай да разрешиш и гост акаунта.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    113
    #9

    Как да направя мрежа с LAN кабел с 2 компютъра?

    Шернах по една папка,но без резултат.Другите настройки бяха,татка както препоръчваш.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Как да направя мрежа с LAN кабел с 2 компютъра?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Няма инсталирани стени само на първия активирам тази на ХР-то.Къде може да е проблема?



    <div align="right">Originally posted by ilko*-*19/09/2004*:* 11:38:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ako има включена стена, независимо каква е, то тя трябва и да е конфигурирана правилно, за да може хем да те пазаи, хем да има връзка между компютрите. С врадената стена на уиндоуса не съм добре запознат, затова не мога да ти помогна да я конфигурираш. Но като за начало можеш да я изключиш, рестарт (за всеки случай) и виж дали ще се виждате. Ако да, значи проблема е бил в стената и ще трябва да я конфигурираш подходящо, ако смяташ да я използваш. Ако не се виждате и при изключена стена, имате шернати папки и "Guest" акаунта е активиран, тогава незнам..... Може би ще е добре да минеш и на двата компа с уизарда за конфигуриране на мрежата за да си сигурен , че е конфигурирана по един и същи начин.

    За сега друго не се сещам.

    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 28-10-13, 18:53
  2. мрежа за два компютъра
    От bilian във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-09, 14:02
  3. как да направя wi-fi мрежа
    От Salvajex във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 06-04-07, 11:20
  4. Отговори: 11
    Последно: 09-09-05, 12:42
  5. 3 компютъра - мрежа без HUB ?
    От skaishev във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 27-06-04, 20:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе