Резултати от 1 до 8 от общо 8

Помогнете! Мога ли и ако Да - как да направя група от два компютъра в един дом?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    20
    #1

    Помогнете! Мога ли и ако Да - как да направя група от два компютъра в един дом?

    У дома сме с лаптоп и стационарен компютър и рутер(ако това е от значение- четох някъде, че е).
    Четох в сайта на Майкрософт, но явно не съм попаднала на удачната тема и така:
    Мога ли и как да направя така, че в дадена папка да споделяме с приятеля ми файлове и папки, тъй като имаме доста общи интереси и работа и ни се налага да обменяме с флашки файловете, което е много досадно.
    И подвъпрос- надявам се, че както ще мога да ги споделям, така и ще мога, при липса на нужда, да си ги сепарирам файловете. За да не стане така, че в един момент целия ми компютър да е в тази папка Шеър...

    И трето питане: въпроса за сигурността от трети лица- т.е. не искам да споделям с цялото интернет-пространство, а само с приятеля ми на съседното бюро!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #2

    Отговор: Помогнете! Мога ли и ако Да - как да направя група от два компютъра в един дом?

    Здраве желая, Ако компютрите са с OS Уиндоус 7 се ползва функцията Homegroup. Така съм свързал точно десктоп, лаптоп и рутер. Шерват се папките от Libraries и всеки от компютрите има възможност да обменя информацията от тях. Удобно е, а скоростта на обмен е прилична. Не се премятат флашки. Има тънкости, които не са изяснени от Microsoft, а трябва да се ползват указания от английските форуми, където става ясно какво трябва да се направи. Допълват се рег. ключове към регистрите и т.н. Бая време ми отне докато стигна до успешния краен резултат. При възможност не е лошо да се ползва консултация от някой знаещ с оглед на това да се ускори процеса. Успех!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Отговор: Помогнете! Мога ли и ако Да - как да направя група от два компютъра в един дом?

    Цитат Първоначално публикувано от hivo Виж публикацията
    Допълват се рег. ключове към регистрите и т.н.
    Е това още не съм го правил а мрежите ми нямат грижи ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    20
    #4

    Отговор: Помогнете! Мога ли и ако Да - как да направя група от два компютъра в един дом?

    С уиндоус ХР сървъс пак 3 съм. Там как са нещата? И аз зачетох за по-новите версии и затова и питам. За ХР не видях нищо сносно.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Помогнете! Мога ли и ако Да - как да направя група от два компютъра в един дом?

    обикновено шерване, след което заинтересованото лице вади получените файлове от шер-а в друга папка

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    20
    #6

    Отговор: Помогнете! Мога ли и ако Да - как да направя група от два компютъра в един дом?

    Простете, а как точно става това шерване?

  8.  
     
  9. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #7

    Отговор: Помогнете! Мога ли и ако Да - как да направя група от два компютъра в един дом?

    Правиш си папка и с десен бутон даваш Sharing and Security и и задаваш параметри дали да има пълен достъп демек да трие и променя неща по файловете или само read-only да чете. Ето ти едно клипче нагледно как става How To Share A Folder In Windows XP - YouTube

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    20
    #8

    Отговор: Помогнете! Мога ли и ако Да - как да направя група от два компютъра в един дом?

    Тенкс, градски! И аз съм варненче, макар и от 5-6 години да живея временно на друго място! Благодаря много!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да направя един по-сложен ЛИНК?
    От DeyanMarkovski във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 6
    Последно: 26-03-07, 15:34
  2. Как мога да направя това
    От DerekMTN във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 17-01-06, 13:34
  3. Отговори: 9
    Последно: 19-09-04, 14:03
  4. Отговори: 14
    Последно: 12-05-04, 16:24
  5. Как мога да направя текст, който е
    От user25 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 07-05-04, 11:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе