Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Избор на proxy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #1

    Избор на proxy

    Подържам малка мрежа и искам да сложа прокси. Ползвам WinXP и разпределям връзката с ICS. Нужно ми е proxy, които да работи заедно с ICS, тоест да се грижи само за кеширането.

    След като разгледах на разни места се спрях на следните няколко варианта:



    CCProxy

    Squid

    UserGate

    WinGate

    Ositis WinProxy



    Още при инсталацията се отказах от Ositis WinProxy и WinGate, защото не искат да работят с ICS.

    Squid пък се настройва доста трудно, защото трябва да се пише конфигурационен файл.

    Доколкото разбрах от хелпа CCProxy използва кеша на IE и имам известни съмнения за него.

    UserGate ми изглежда по-скоро като програма за отчитане на трафика на различни потребители отколкото на прокси.

    До момента имам предпочитания към CCProxy и UserGate, но не знам кой от тях да избера. Надявам се някой да ми препоръча някой от двете програми или пък евентуално някакво друго решение.

  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #2

    Избор на proxy

    Ако не държиш много на WinXP (а аз те съветвам да не държиш ) си сложи Linux рутер. Има много дистрибуции, които са лесни за конфигуриране, някои даже са на 1 дискета. Аз ти препоръчвам Smoothwall Express. Има си всички екстри, Web interface, Web Proxy, Firewall, DHSP, редовни ъпдейти и естествено free. Инсталирането и конфигурирането са много лесни, даже никога да не си ползвал Linux. Целият ISO файл беше около 25MB мисля. Работи на всичко от 486 с 16RAM нагоре. Ако искаш само да пробваш пък си дръпни Devil Linux. Аналогичен е на Smoothwall-a, но е live CD. Конфигурацията му се пази на дискета и се зарежда всеки път.

    Smoothwall: http://www.smoothwall.org/

    Devil Linux: http://www.devil-linux.org/

    PS. Smoothwall-a ти заличава целия хард при инсталацията си, така че внимавай!

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    5
    #3

    Избор на proxy

    на XP ползвам Freeproxy, opensource, има си всичко, може би като настройки за потребителите за някой би било объркващо ...

    Пробвал съм CCproxy и не ми хареса ...

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #4

    Избор на proxy

    За съжаление трябва да е WinXP, защото на този комп понякога се работи. Лошото е, че нямам излишен слаб комп да си направя на него рутер и прокси и разни други работи.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #5

    Избор на proxy

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">на XP ползвам Freeproxy, opensource, има си всичко, може би като настройки за потребителите за някой би било объркващо ...

    Пробвал съм CCproxy и не ми хареса ...



    <div align="right">Originally posted by Dart2*-*16/09/2004*:* 07:56:28</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Дай ми някакъв адрес от който да си го смъкна за да го пробвам.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #6

    Избор на proxy

    сложи си ccproxy - лесна, безплатна

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #7

    Избор на proxy

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">FreeProxy enables many users to share an internet connection. The basic features includes proxying HTTP, SMTP, POP, FTP Proxy, TCP Tunneling, and SOCKS 4/4a/5. Works well with a wide range of clients including Browsers, ICQ and MSN messenger and comprehensive help illustrates the setup of these clients. In addition, FreeProxy includes authentication to both an internal user database or to a windows domain, extensive reporting, comprehensive control of resource permissions, URL filtering, IP address filtering, local port binding, demand dialing, calendar control, proxy chaining, includes a functional web server plus numerous other features. Will run as a service in all platforms from Win98, ME, 2000, XP, NT through to Server 2003. FreeProxy is professional freeware geared for volume usage but will still have you up and running in a matter of minutes. Free support available by email.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Download : BG Mirror



    П.П.: CCProxy-то е супер бъгаво. Блокира всякакъв трафик без да каже или да пита отсрещната страна за име и парола.

    И други такива.

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Избор на proxy

    AnalogX Proxy is designed to be simple, small, and easy to use. It currently

    only supports the following protocols:



    HTTP (web browsers) (port 6588)

    HTTPS (secure web browsers) (port 6588)

    SOCKS4 (TCP proxying) (port 1080)

    SOCKS4a (TCP proxying w/ DNS lookups) (port 1080)

    SOCKS5 (only partial support, no UDP) (port 1080)

    NNTP (usenet newsgroups) (port 119)

    POP3 (receiving email) (port 110)

    SMTP (sending email) (port 25)

    FTP (file transfers) (port 21)



    Aз ползвам това. Не е капризно и върши чудесна работа. Не се нуждае от настройка. Пускаш го и забравяш за него.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #9

    Избор на proxy

    Пробвай Proxy+, много удобен прокси сървър, настройва се през WEB интерфейс, работи с всички възможни браузъри, може да се инсталира като Service и изобщо да не се забелязва работата му, лек е. Ще ти го пратя със сериен номер на мейла който си оставил за контакт само 1 МБ е!!

    Дано да ти свърши работа!!!!

  12. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #10

    Избор на proxy

    Принципно според мен AnalogX-а е най-добро защото, няма нищо за конфигурриране, но няма и никакви защити. То просто работи.


  13. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #11

    Избор на proxy

    Мерси за предложенията. Днес ще разгледам още веднъж всички програми и може би утре пак ще питам нещо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #12

    Избор на proxy

    Между другото искам да попитам и още нещо. Мога ли да накарам DHCP на WinXp автоматично да задава проксито, което ще наглася?

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    Избор на proxy

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Между другото искам да попитам и още нещо. Мога ли да накарам DHCP на WinXp автоматично да задава проксито, което ще наглася?



    <div align="right">Originally posted by blue_ - 23/09/2004 : 15:39:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    В крайна сметка, кое прокси ще ползваш? И какъв резултат се надяваш да постигнеш?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #14

    Избор на proxy

    Ефекта който търся естествено е намаляване на трафика и увеличаване на скоростта. Още не съм си избрал окончателно прокси. Имах много работа и не успях да разглевам всички. Клоня към Free proxy, но не съм сигурен.

    Искам да асоциирам проксито от DHCP, защото имам дватедет и няколко компа и всеки от тях има от 5 до 15 акаунта. Можеш да си представиш какво сменяне на настройки за прокси ще правя ако не мога на даправя автоматично асоцииране.

    Та общо взето това ми е проблема.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #15

    Избор на proxy

    Че нали сега Gateway на всички е твоя комп, кат сложиш проксито на него пак ше е твоя комп ?!? По добре с тва прокси направи и разделянето и махни ICS и всичко ще е ок. Ако имаш 30 излишни лева си купи 486 и сложи www.mikrotik.com .







    Със здраве !!!






Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Proxy за зле-та
    От MrMyr във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-07, 14:58
  2. Proxy
    От tristen във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 23-07-06, 15:59
  3. proxy
    От major във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-03, 13:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе