Резултати от 1 до 5 от общо 5

CATV двупосочен усилвател

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    25
    #1

    CATV двупосочен усилвател

    Здравейте. Понеже не намерих по - подходящо място, пиша тук. От известно време наблюдавам, че почти всяка вечер кабелният ми модем дава около 95% загуба на пакети. Предполагам причините са в натоварването на мрежата (на Евроком) - паразитни 'шумове' и др., които не са ми ясни ;-). Сложих един галваничен изолатор, който ми бяха дали от друга кабелна телевизия за друг модем и върши до известна степен работа, но въпреки всичко има около 3 - 4 часа, в които линията става почти неизползваема - чатове, ICQ-та и т.н. гърмят постоянно, кофти се зарежда уеб, камоли да се слуша радио. Понеже съм клиент на Евроком от около 2 години вече, и знам че няма да се стегнат да видят какъв ми е проблема се отправям със следния въпрос към вас: ако поставя двупосочен кабелен усилвател, той ще реши ли моите проблеми и до каква степен. Също се интересувам от къде мога да намеря такова чудо и за какви пари се продава. Мерси предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    CATV двупосочен усилвател

    Не е проблем, който можеш да решиш сам! Нивата на правите и обратните канали имат диапазон, в който модемите и CMTSa работят нормално. Както по-ниските , така и по-високите от допустимото нива са еднакво вредни. Както описваш проблема, става дума за зашумяване на обратните канали вечер и загуба на пакети. Обади се на поддръжката на Интернета да ти кажат дали нивата ти са в нормите. Ако искаш пусни ги и тук да видя за какво иде реч. Но не бързай с усилвателя! Можеш да сринеш цял клон на мрежата!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    25
    #3

    CATV двупосочен усилвател

    Name

    WebSTAR DPX100



    Hardware Version

    1.0



    Software Version

    1.1.2 r1.1.3.1 (dpx100-v112r1131-0121b.bin)



    Receive Power Level

    6.78 dBmV



    Transmit Power Level

    26.25 dBmV



    Cable Modem Status

    operational

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    CATV двупосочен усилвател

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Receive Power Level

    6.78 dBmV



    Transmit Power Level

    26.25 dBmV



    Cable Modem Status

    operational </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ако това са нивата на модема ти, те са в нормите. Даже бих казал, че нивото на обратния канал е по-високо с 10dBmV от необходимото, но това не е беля. Единственото спасение е Евроком да си намерят източниците на зашумяване и да се оправят. Усилвател категорично не ти трябва.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    25
    #5

    CATV двупосочен усилвател

    Мерси много, ще се обадждам настоятелно докато не ги оправят

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Усилвател и тонколони
    От arsenal1999 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 11-09-13, 06:17
  2. свързване на усилвател
    От qnkogundito във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 13-09-10, 22:06
  3. двупосочен сателитен интернет
    От rony във форум Технологии
    Отговори: 9
    Последно: 16-08-04, 02:47
  4. Двупосочен сателит, фирми, цени
    От EX-DJ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-03, 15:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе