Резултати от 1 до 3 от общо 3

Нещо като въпросът на Fluffy, само че обратно!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    46
    #1

    Нещо като въпросът на Fluffy, само че обратно!

    Здравейте[]



    Значи – имам два компа. Единият е с ХР а другият е на 98. Тоя който е на ХР е с 2 лан карти и е свързан с интернет посредством VPN връзка и вижда локалната мрежа, а също вижда и другият комп който е на 98. И тук идва проблемът – тоя който е на 98 не вижда нищо освен себе си.

    На мен не ми е необходимо той да вижда локалната мрежа (е – ако пък я вижда и нея – добре дошло []), но ми е необходимо той да получава интернет (а в момента той не го получава и не вижда тоя който е на ХР).

    Как да го направя това[?]

    Настройките на двата съм ги направил като съм следвал инструкциите тук:

    http://www.annoyances.org/exec/show/ics_xp

    http://www.annoyances.org/exec/show/ics_98

    Благодаря предварително




  2.  
     
  3. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #2

    Нещо като въпросът на Fluffy, само че обратно!

    Двата компа трябва да са с еднаква работна група. ХР поставя mshome a 98 workgrup .Направи ги еднакви.След това трябва да се логнеш на 98 със същия лог и парола като на ХР.За 98 за по лесно можеш да ползваш нетсетъп дискета която ХР ще ти направи при завършване на nework setup wizard.

    Правиш така:На ХР стартираш network setup wizard след това избираш отмяташ първата възможност или /този компютар ще получава интернет и ще го поделя с друг комп/.продъжаваш нататък оказваш лан картата с която си свързан с интернет -нататък оказваш да ти направи нет дискета слагаш дискета във флопито[:D] нататък и след това стартираш тази дискета на 98 като отмяташ втората възможност а именно че този комп ще получава интернет от друг комп през интернет врата/вход/ и би трябвало да се получи.

    И да не забравяш как да се логнеш на 98.[:D]

    Успех!


  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    46
    #3

    Нещо като въпросът на Fluffy, само че обратно!

    мерси - сега ще пробвам[:D]

    Наистина много благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. нещо като вирус
    От getzov във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 17-10-09, 15:47
  2. Нещо като...
    От OvErRiD3 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 16-11-04, 09:26
  3. Нещо като...
    От OvErRiD3 във форум Linux
    Отговори: 7
    Последно: 02-11-04, 14:12
  4. Отговори: 10
    Последно: 26-02-03, 10:26
  5. Отговори: 2
    Последно: 07-01-03, 09:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе