Резултати от 1 до 11 от общо 11

Само за всеки случай - някой да забелязва нещо...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #1

    Само за всеки случай - някой да забелязва нещо...

    съмнително, защото понякога системата увисва за момент след което си продължава. А тоя SVCHost го има на 20 места...това е чисто, веднага след logon.




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Само за всеки случай - някой да забелязва нещо...

    Вземи разкарай този StyleXP.. като за начало..

    Какво е това FAST.exe? Winirc.exe ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #3

    Само за всеки случай - някой да забелязва нещо...

    FAST.exe - не го знам

    още след инсталацията си е там

    winlirc - това е клиента за дистанционното



    Без styleXP-то няма да изкарам дълго

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #4

    Само за всеки случай - някой да забелязва нещо...

    SVCHost-a е service host, той се появява навсякъде щото много service-и го използват при load-ването си. Не е притесняващо, поне не в началото . Може да се окаже, че някоя вредна програмка го използва за да се зареди като сервис, ама то не зависи от него. Както и да е, не е страшно - просто влез в computer management-а и махни излишните (ВНИМАВАЙ!) сервиси и ще намелят svchost-овете.



    Колкото до Fast-а, това е FastUserSwitch май. Не помня точно, но мисля, че беше това. Можеш да си го изключиш и това няма да се зарежда, но понякога е удобно да си го имаш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #5

    Само за всеки случай - някой да забелязва нещо...

    Ми аз съм спрял към 10 service-a, даже съм рязал някой работи директно от Group Policy Editor-a, като напрмер system restore, вече го няма дори като диалог хаха.



    BTW нали знаете червея който минава няколко пъти докато ВИНДОВСА зарежда, моя нещо се бъгна, защото преди минаваше минимум 4-5 пъти, а сега и 2 не минава даже... е то лошо няма

  7. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #6

    Само за всеки случай - някой да забелязва нещо...

    Абе тва е щото си с Атлон, а не с Интел :-)))))))

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #7

    Само за всеки случай - някой да забелязва нещо...

    Именно, ако бях с някой Пентиум нямаше да минава за 3 секунди глистата а за 10, така пестя 7 сек. на рестарт, не че ми се налага често :ППП

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #8

    Само за всеки случай - някой да забелязва нещо...

    Някой може ли да ми поразясни за какво точно служат отделните системни процеси в XP-то?

    Знам само няколко, другите са ми мъгла, а винаги съм се изкушавал да kill-на някой друг

    thread... [:D]

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #9

    Само за всеки случай - някой да забелязва нещо...

    LOE, смъкни си тази програмка, дава почти пълна информация за това кой процес откъде точно е стартиран:



    http://www.mlin.net/files/StartupCPL.zip




  12. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #10

    Само за всеки случай - някой да забелязва нещо...

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by wireman


    Някой може ли да ми поразясни за какво точно служат отделните системни процеси в XP-то?

    Знам само няколко, другите са ми мъгла, а винаги съм се изкушавал да kill-на някой друг

    thread... [:D]

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Сие ест тайна за семью печатами

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    88
    #11

    Само за всеки случай - някой да забелязва нещо...

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by LordOfEvil


    съмнително, защото понякога системата увисва за момент след което си продължава. <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    ...забелязал съм, че това се случва (зависване за около минута веднага след логон) само с "онази" разпростанена версия дето не иска регистрация При "нормалните" не е така, затова си мисля, че може би зависването е свързано с процеси около активацията...не знам, но това ми се струва логично.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо
    От k-k във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 28
    Последно: 01-12-14, 23:23
  2. Как да накарам Web Server да прави нещо всеки ден?
    От etopchev във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 13
    Последно: 02-08-05, 13:42
  3. Отговори: 2
    Последно: 07-01-05, 22:06
  4. Говори ли ви нещо филмьт "На всеки километар"
    От Kren във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 12-10-03, 02:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе