Резултати от 1 до 13 от общо 13

LAN И Интернет на 2 РС проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    LAN И Интернет на 2 РС проблем

    Здравейте.

    Ето ситуацията: две РС с ВинХР сп2 - I и II.

    I е с интернет през PPPoE и две мрежови карти. Включвам II към I с ICS и интернет има до него.

    Проблема е, че двете РС не се виждат едно с друго дори и да не искам да има Интернет на II и да забраня И-нет връзката т.е. да са си само двете пак не се виждат!! Пробвах разни варианти включително и с "магьосника" с опция "мрежа без интернет" ( при забранени "външна" карта и ПППоЕ на I )и пак не става.

    Сложил съм статични ИП (последователни и с една маска), сложил съм отметка на "файл и принтер шаринг" в "стената" за изключенията.

    Дайте съвет какво да направя!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    LAN И Интернет на 2 РС проблем

    А отметка на clien microsoft network сложили. Задай на двата копютъра еднаква работна група. Изключи всички firewall-и и на двата компа. Шерни някоя папака или диска на всеки един от компютрите. Ако след изключване на firewall-a се получи значи трябва да го настроиш правилно, абе я най добре не го ползвай но на лан картата от където идва нета да е включен само PPPoE протокола и всичко да е изключено, както и на пппео конекшъна да е включен само TCP/IP и QoS.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #3

    LAN И Интернет на 2 РС проблем

    Сложил съм отметка на clien microsoft network, от една група са, "шернал" съм и пак няма пинг - "request timeout". Всяко РС вижда само себе си.

    Тази "мрежа" ми трябва, защото искам да прехвърля инфо от единия на другия комп, а единия е "запечатан" и няма как просто да вържа някой от хардовете на другия и да прехвърля информацията. Има и труден вариант - да кача инфото на сървъра на ISP и после да я дръпна от другия, но става дума за около 6 ГБ!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    LAN И Интернет на 2 РС проблем

    Ако имаш интернет на второто PC трябва и пинг да имаш. И пак ти казава, изклюги си "стената". Я все пак напиши какви адреси си дал на двата компютъра и каква е маска си сложил.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    LAN И Интернет на 2 РС проблем

    Има някакъв проблем с настройките на мрежата ти. Не е нормално да не се виждат двата компа, дори и при изключена едната карта (за интернета) на единия комп. Напиши точно какви са ти настройките (ареси, маски, гейтуей, DNS....), за да има в/у какво да умуваме []



    //Добавено:

    Julian me e изпреварил

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #6

    LAN И Интернет на 2 РС проблем

    Нещо не се разбрахме. Когато пусна интернет имам и пинг и интернет, но не се виждат(може би заради "стената"). Не ми се ще да махам стената като съм пуснал нета!

    Като забраня и-нет на компа с 2 карти и конфигурирам за "мрежа без и-нет" и няма нито пинг нито нищо.

    Сега не съм в нас и не мога да пусна конкретни ИП, но по принцип:

    на 1 - ИП 10.10.10.10 маска 255.255.0.0 , на 2 - ИП 10.10.10.11 маска 255.255.0.0. И на двата МСХоум.

    ДНС-ите ги махам ("мрежа без и-нет" и не виждам защо са ми, а и какви да сложа в този случай - нали нямам ISP!). Gateway също махам, но и при сложен ( ИП на 1) пак няма пинг.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #7

    LAN И Интернет на 2 РС проблем

    ХР-то понякога има проблем с тези бози, пусни setup home or small network wizard-a и рестартирай след това. Понякога помага.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    LAN И Интернет на 2 РС проблем

    За маска сложи 255.255.255.0

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    LAN И Интернет на 2 РС проблем

    РС1 192.168.0.1 255.255.255.0

    РС1 192.168.0.2 255.255.255.0

    Само това ти е нужно, за да имаш мрежа и разбира се, изключена защитна стена.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    LAN И Интернет на 2 РС проблем

    А за стената, включи я само за пппое конекшъна, а за ланките да е изключена.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #11

    LAN И Интернет на 2 РС проблем

    Вчера не ми остана време да се занимавам.

    А на външната ЛАН стената няма да я махам (вече) - вж. "Хак&Крак"!

    Довечера ще пробвам пак да видя какъв ще е резултата.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #12

    LAN И Интернет на 2 РС проблем

    Според мен трябва да направиш следното:



    1. Да влезеш в настройките на Firewall и да посочиш в Exceptions - "File and print sharing", като в scope посочваш subnet. Това по принцип е направено по default при SP2.

    Също така при SP2 се допуска изключване на Firewall по отделни мрежови интерфейси и би могъл направо да изключиш Firewall за вътрешните адаптери - много често няма нужда от Firewall на вътрешната връзка.

    Това можеш да го направиш от:

    Control Panel/Windows Firewall/Exceptions или Advanced



    2. Да влезеш в Local Security Policy (и на двата компютъра) и да промениш стойността на ключа "Network access:sharing and security model" на "classic" - в XP по default e "guest only" със забранен guest.

    Това се намира:

    Control Panel/Administratirve tools/Local Security Policy/Local Policies/Security Options



    Ако не си оправил 1. двата компютъра няма да се виждат, а ако си оправил 1., но не 2., ще се виждат, но няма да има достъп

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #13

    LAN И Интернет на 2 РС проблем

    Оправих се! Не знам в крайна сметка кое свърши работа, но май като махнах "някаква" програмка от 2-то рс, слагаща още една стена и вършеща не знам още какво по мрежата( името и беше WEB-блабла..) и тутакси се видяха. Свърших си работата и махнах "мрежата".

    Благодарности на всички![][][]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Интернет
    От Lof_ във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 21-02-13, 22:57
  2. Проблем с LAN интернет.
    От DerekMTN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 19-06-06, 11:08
  3. Проблем с интернет
    От JIM във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 22-10-04, 02:28
  4. Интернет проблем
    От Wizard във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-03, 21:01
  5. Проблем при ХР и интернет
    От user25 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 14-01-03, 00:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе