Резултати от 1 до 8 от общо 8

нуждая се от инфо за мрежи...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    4
    #1

    нуждая се от инфо за мрежи...

    <font face="Times New Roman"><font face="Arial">здравейте на вси4ки



    искам да си направя мрежа между 4 Компа[Yeah!] та ако може някой да ми обясни какво то4но значат следните неща..



    рутер



    хъб



    сплитер



    суич / switch/



    ако може обяснениата да са като за 10 годишно хлапе...[] </font id="Arial"></font id="Times New Roman">

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #2

    нуждая се от инфо за мрежи...

    Я виж това :



    Router—Device that moves data between different network segments and can look into a packet header to determine the best path for the packet to travel. Routers can connect network segments that use different protocols. They also allow all users in a network to share a single connection to the Internet or a WAN.



    Switch—A device that improves network performance by segmenting the network and reducing competition for bandwidth. When a switch port receives data packets, it forwards those packets only to the appropriate port for the intended recipient. This further reduces competition for bandwidth between the clients, servers, or workgroups connected to each switch port.



    Hub—A device that interconnects clients and servers, repeating (or amplifying) the signals between them. Hubs act as wiring "concentrators" in networks based on star topologies (rather than bus topologies, in which computers are daisy- chained together).



    Нямаш проблем с езика..нали []



    Успех [8D][8D]




  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    4
    #3

    нуждая се от инфо за мрежи...

    [] супер мерси много !!!! оправям се с англ.



    остана само сплитера да разбера какво прави

  5. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #4

    нуждая се от инфо за мрежи...

    Сплитер е само при кабелните телевизии. Lupus може да ти обясни по-подробно принципа му на действие ако те интересува

    За да си направиш тази мрежа и ако не планираш разширение за напред ти стига само един рутер с 4-порто вграден суич!

    Ако искаш по-подробно да ти обесня свиркай!

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    4
    #5

    нуждая се от инфо за мрежи...

    мерси Zetle !!!!!!

    значи аз имам цялото обурудване и сега го свързвам

    имам DSL връзка и гледам един сплитер и се чудех дали не е излишен....[][]



    имам 4 Компа и искам да ползвам нет през единия без да е включен друг...

    незнам само настройките с IP-тата и Mask как да станат?!?!?!?!?!



    192.168.1. 1-4

    255.255.255.0



    []

  7. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #6

    нуждая се от инфо за мрежи...

    Аз съм свикнал да ги правя със 10.0.0.х, но това е въпрос на удобство. Могже да ги направиш така:

    10.0.0.1 - Рутера

    10.0.0.100-104 - PCтата

    Маска 255.255.255.0 на всички

    Default Gatway/DNS - 10.0.0.1 (на компютрите)



    П.П.: Тоя сплитер сигурно е това което разделя телефона от DSL-а, не съм запознат със тази технология!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    нуждая се от инфо за мрежи...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    П.П.: Тоя сплитер сигурно е това което разделя телефона от DSL-а, не съм запознат със тази технология!



    <div align="right">Originally posted by Zetle*-*26/02/2005*:* 18:16:46</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Напълно прав си. Ето тук може да се види схемата на свързване на така наречения сплитер. В случая той работи като филтър.

    http://www.multiplex-bg.com/products/spliter.html

    В кабелната телевизия той има съвсем друг смисъл и предназначение. Термина произлиза от английската дума split - цепя, разцепвам, разделям.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    4
    #8

    нуждая се от инфо за мрежи...

    [^] Lupus, Zetle мерси !! супер сте !!!



    aзимам един хардуерен рутер който има само 2 изхода имам и хъб с 8 порта...



    та въпроса ме е от рутера мога ли да вкарам кабела в мрежовата карта на всяко Комп-че, или ми трябва нещо като DSL карта или .... ????












Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 26-05-16, 19:32
  2. Нуждая се от малко помощ.
    От ElectrixxError във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 14-07-09, 21:36
  3. Нуждая се от малко инфо за NGN
    От Angel Marinov във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 02-05-06, 18:58
  4. нуждая се от малко инфо относно субтитри
    От jorgy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 10-05-04, 09:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе