Резултати от 1 до 15 от общо 15

shaping на БГ и международен канал по отделно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #1

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    здравейте,



    имам следния въпрос - имам 2МБ/с пииринг и 200кб/с международен. искам да ги шейпвам между Х на брой потребители така че примерно всеки да има по 20кб/с международен и 150кб/с пииринг. Обаче не знам как да накарам програмите да различават пииринг от международни хостове. моля помогнете

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #2

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    не вярвах че и в този форум не са останали компетентни хора. не помня от колко време съм член (и от колко нямам възможност да го посещавам често) но с голямо съжаление ще ви кажа че форума не е това което беше.



    поздрави

  4. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #3

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    Еее, спокойно!

    Ти първо, можеш да минеш за некомпетентните форумджии, защото не си изпълнил основните правила за питане по проблеми, а именно, не си дал подробности!

    На каква машина е рутера, с каква операцинна система е, с какъв софтуер е!?

    А и е минал само един ден. Не всички специалисти имат време да висят постоянно във форума и да чакат някой проблемене да дойде!

    А това, че форума не е същия е вярно!

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #4

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    приемам критиката! не съм си и мислил ще някой виси тук нон-стоп обаче видях че темата е разглеждана малко или много а никой не е попитал дори за ОС-а! и заради това реших че вече форума не е това което беше.



    по темата! нямам никаква представа от шейпинг така че разчитам на вас за съвети! ос-а трябва да е или 2003 или ХР, за софтуер-а и рутера приемам съвети.



    мерси

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #5

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    Аз също предположих, че питаш за някакво linux-решение. Щом обаче уточняваш, че става въпрос за Windows, ето моето скромно мнение: първо, не съм виждал свестен (работещ) шейпър под Windows. CCPROXY горе-долу се справя, но не знам до колко е надежден и как се държи при по-сериозно натоварване. Друг, който твърди, че шейпва под Windows, е INetShaper, но той е платен и никъде не съм виждал "цяр" за него.

    Второ, предлагам една идея (не решение), прецени сам дали ще ти свърши работа: имах връзка към два доставчика - единия ми даваше бърз и качествен, но ограничен по обем Интернет, а другия - калпав интернет, но бърз и неограничен трафик към локалните free-та. Всеки "влизаше" в сървъра през отделна ЛАН-карта с различни ИП-адреси. Аз направих следното: от втория доставчик взех списък на мрежите, към които той ми предоставя бърз достъп, и ги вкарах като persistent routes в рутинг-таблицата на сървъра. Освен това зададох default gateway да е рутера на първия доставчик. После с едно какво да е прокси пуснах конективност на останалите машини в локалната мрежа. Благодарение на рутинг-таблицата трафика се разпределяше м/у двата доставчика - Интернет браузване през първия и "точене" от втория.

    Както казах, това е само идея, дано ти подскаже някакво решение.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #6

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    мерси за съвета. идеята е умна но за съжаление съм ограничен да ползвам един доставчик!



    интересно ми е той как шейва каналите????? ако някой от вас има идея моля.

  8.  
     
  9. Gadget
    Guest
    #7

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    С Linux

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #8

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    В допълнение към написаното от @Gadget, прочети това. За съжаление, нямам идея дали и как може да стане под Windows. Защо не ползваш някаква слаба машина с инсталиран Linux за целта?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    shaping на БГ и международен канал по отделно


  12. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #10

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    сядам да чета надявам се там да е обяснено като за хора



    мерси много

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #11

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">здравейте,



    имам следния въпрос - имам 2МБ/с пииринг и 200кб/с международен. искам да ги шейпвам между Х на брой потребители така че примерно всеки да има по 20кб/с международен и 150кб/с пииринг. Обаче не знам как да накарам програмите да различават пииринг от международни хостове. моля помогнете



    <div align="right">Originally posted by Blade™*-*05/03/2005*:* 07:52:45</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    HI Blade, kakto si trugnal da pita6 realno 6te postigne6 slednite skorosti:



    2mb/10=200Kbps shape na 10-15 users x 150/10=15kbps/ per user vutre6en



    200/10=20kbps international na 10-15 users 20/10=<font color="red">2kbps</font id="red">





    Pri tova polojenie ne se 4udi za6to nikoi ne ti otgovarya a samo 4ete bezumnite idei koito se vurtyat iz tvoyata glava



    P.S. Ako si misli6 4e nyakoi 6te moje da raboti pri takuv mejdunaroden trafik 2KBPS - se luje6 jestoko - osven tova ne si spomenal Upload/Upstream Speeds za6toto tova koeto si dal e download/downstream speed





    I nakraya - ako iska6 rabote6to re6enie - nedei da si shapeva6 Userite ami polzvai spodelena vruzka - nyama vsi4ki da rabotyat po edno i su6to vreme izpolzvaiki celiyat kapacitet na vruzkata



    Haide 4e se opisah...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #12

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    dash като за начало аз бачкам на 2-3 к международна връзка в къщи. И чесно казано това не ем притеснява. Дори си точа филмчета от разни руски торенти. Колкото до идеята на Blade, тя е абсолютно осъществима и при кадърен подход всички ще са доволни. Друг е въпроса доколко е осъществимо под windows.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #13

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    направо не мога да разбера dash какво иска да каже!!!

    защо ми дели канала на 10 и после го дели на броя потребите?? може би нещо не съм задал въпроса правилно но идеята е всеки от засега 4-те потребите да има по 50к международен и 500к пииринг.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #14

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">направо не мога да разбера dash какво иска да каже!!!

    защо ми дели канала на 10 и после го дели на броя потребите?? може би нещо не съм задал въпроса правилно но идеята е всеки от засега 4-те потребите да има по 50к международен и 500к пииринг.



    <div align="right">Originally posted by Blade™*-*09/03/2005*:* 08:50:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    кажи какви са ти реалните параметри на интернет връзката:



    Download speed - total + Upload speed - total





    Example:



    2/MB peering download speed + 200Kb international =



    2mb=~200kbps REAL download speed peering

    200Kb=~20kbps REAL international download speed



    трябва да имаш същите параметри и за Upload speed, но с доста по малки стойности



    напиши подробно

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #15

    shaping на БГ и международен канал по отделно

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">направо не мога да разбера dash какво иска да каже!!!

    защо ми дели канала на 10 и после го дели на броя потребите?? може би нещо не съм задал въпроса правилно но идеята е всеки от засега 4-те потребите да има по 50к международен и 500к пииринг.



    <div align="right">Originally posted by Blade™*-*09/03/2005*:* 08:50:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    кажи какви са ти реалните параметри на интернет връзката:



    Download speed - total + Upload speed - total





    Example:



    2/MB peering download speed + 200Kb international =



    2mb=~200kbps REAL download speed peering

    200Kb=~20kbps REAL international download speed



    трябва да имаш същите параметри и за Upload speed, но с доста по малки стойности



    раздели си РЕАЛНАТА скорост и ще видиш с колко ще разполага всеки user - според мен не ги SHAPE освен ако нe downloadwat kato ludi



    <div align="right">Originally posted by dash*-*09/03/2005*:* 16:25:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 17-09-14, 09:10
  2. Косово обяви независимост - международен скандал !!!
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 52
    Последно: 23-02-08, 11:50
  3. БТК- ADSL + Roline Router + shaping = ?
    От Mr.TECHNO във форум Мрежи
    Отговори: 22
    Последно: 07-02-06, 15:47
  4. HeLp routing&shaping prez router LinkSYs
    От martintz във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-03, 10:23
  5. HELP - VPN routing&shaping
    От Io във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 12-11-03, 01:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе