Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 53

Косово обяви независимост - международен скандал !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #1

    Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    Косово обяви независимост - международен скандал !!! По-голямо погазване на международните норми не е имало отдавна в Европа. И е опасен прецедент.
    За американските интереси ми е ясно, искат да има размирици в Европа. Не ми е ясно европейските лидери, защо допускат това.
    Представете си Европа да иска някой от американските щатове да обяви независимост, не можете да си го представите, нали?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #2

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    Танковете не си свършиха работата на времето...сега ще видим, интересно ми е как нашите политици ще реагират...

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #3

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    как да реагират предполагам с
    Ама да не забравяме че и ние си имаме една област , ако и там ревнат

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    Чак пък скандал.Аз незнам какво друго трябваше да стене.Това е нормален процес от разпада на бивша Югославия.И на мен не ми харесва ама това май е начина.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #5

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    Начина е албанците в Албания ама това е друга тема.....

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #6

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    Начина е в Обединена Европа държавите да останат само географски понятия, ама ще мине време...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    Напълно съм съгласен с Лазар.
    Казуса е интересен от икономическа гледна точка.
    Самите европейски бюрократи казват, че е абсолютно невъзможно Косово да съществува без сериозна [много сериозна] и дългогодишна икономическа подкрепа от водещите европейски страни.
    И ... лично аз не мисля да разсъждавам над въпроса "Защо, каква е целта на 'съюза'?"
    Отговора не е твърде далеч.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #8

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    Т.е. с икономическата поддръжка на европейските държави това ще е една изкуствена държава. 2 млн.албанци, какво ще произвеждат, че да си оправят търговския баланс???
    Ако станат част от Албания, ще са по на далавера май. Иначе може и да бъркам, ама много ми приличат на цигани, а циганска държава няма още основана.

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #9

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    Ще са най на далавера ако с побутване от Европа влязат в евросъюза което не е невъзможно.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Чак пък скандал.Аз незнам какво друго трябваше да стене.Това е нормален процес от разпада на бивша Югославия.И на мен не ми харесва ама това май е начина.
    За съжаление Румен е прав! Това е първия прецедент на отделяне на една провинция като самостоятелна държава след Втората световна война. Дано съм лош пророк, но няма да е последната....

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #11

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Това е първия прецедент на отделяне на една провинция като самостоятелна държава след Втората световна война. Дано съм лош пророк, но няма да е последната....
    Ето тва е опасното според мен... повлече ли се крак, тук, на балканите може да стане страшно.
    Мераклии по места има, а и подкрепа от близо (югоизток) и далеч (зад Голямата вода) не липсва.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    вие правите ли разлика между отцепването на провинция на поствоенна насиласъздадена в миналото държава и членка на ЕС?

    никой ли не е чувал за баските и зверските разцепнически настроения в испания?
    нещо да се е случило? някой да е чул в испания да има сериозни опасение относно разпадането на страната?
    кой ще позволи ВЪТРЕ в границите (колкото и да е абстрактно понятието "граници на ЕС") си подобни размирици!?

  16. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #13

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    За съжаление Румен е прав! Това е първия прецедент на отделяне на една провинция като самостоятелна държава след Втората световна война. Дано съм лош пророк, но няма да е последната....
    Определено няма да е последната,която ще поиска такава независимост.
    Но пък самото Косово като държава няма да просъществува дълго.След има няма 10 тина години ще се обедени с Албания.
    Това е най логичния ход на нещата.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    Цитат Първоначално публикувано от zayo bayo
    Определено няма да е последната,която ще поиска такава независимост.
    Но пък самото Косово като държава няма да просъществува дълго.След има няма 10 тина години ще се обедени с Албания.
    Това е най логичния ход на нещата.
    Така е. Като преди това няма да се учудя, ако албанците от Тетово се присъединят към Косово.

    @FearMe,
    Не мисля, че ЕС в случая играе някаква съществена роля. Не е ясно и самата ЕС колко ще просъществува. Защо според теб страни, членки на ЕС като Румъния и Кипър заеха такава рязка посиция, че няма да признаят Косово? Даже проблема между Унгария и Румъния е между страни членки.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re: Косово обяви независимост - международен скандал !!!

    Умните политици мислят за страните си , а не за каквито и да били съюзи, били те и еропейски.... или по-точно - поставят интересите на страната пред тези на съюза.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 17-09-14, 09:10
  2. Отговори: 2
    Последно: 19-03-08, 11:47
  3. ОГРОМЕН СКАНДАЛ
    От Ghost във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 09-03-07, 01:34
  4. Отговори: 14
    Последно: 09-03-05, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе