Резултати от 1 до 6 от общо 6

IP конфликт в ЛАН

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #1

    IP конфликт в ЛАН

    Ето ви един, може би, тъп въпрос:



    През 2 мин ми се появява ужасно неприятното и дразнещо съобщение

    Windows - System Error

    There is an IP conflict with another system on the network



    Може ли някой да ми обясни причината и мога ли да направя нещо, за да я отстраня?

    А може би това си е съвсем нормално за кварталните ЛАН? В такъв случай ме посъветвайте как да разкарам тъпия варнинг.



    Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #2

    IP конфликт в ЛАН

    Ако ти не си си пипал адреса, значи някой се опитва да ти го гепи. Свържи се със Админа на мрежата да го информираш. Ти нищо не можеш да направиш!


  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    IP конфликт в ЛАН

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ето ви един, може би, тъп въпрос:



    През 2 мин ми се появява ужасно неприятното и дразнещо съобщение

    Windows - System Error

    There is an IP conflict with another system on the network



    Може ли някой да ми обясни причината и мога ли да направя нещо, за да я отстраня?

    А може би това си е съвсем нормално за кварталните ЛАН? В такъв случай ме посъветвайте как да разкарам тъпия варнинг.



    Благодаря



    <div align="right">Originally posted by Edin_Lud - 10/03/2005 : 13:37:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Koгато в една мрежа има два или повече компютъра с един и същ IP адрес се получава това съобщение.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    7
    #4

    IP конфликт в ЛАН

    Аз имам същия проблем. Ходих при провайдера ( действието се разива в дълбоката провинция и доставчика е един за целия град и е много тъп) и му обясних проблема. Той каза, че имало някакви хакерчета, дето му въртели номера, но че няма кражба на нет. Така проблема остана неизяснен, но наистина няма кражба на нет. Тази връзка я ползва майка ми и работи само с ICQ и да си проверява пощата. Плаща на МВ и не дава повече от 3-4 лева на месец. Това нещо продължава от лятото и като се изключи, че дразни, няма други проблеми.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #5

    IP конфликт в ЛАН

    Аз попитах и познати дето се правят на разбирачи и ми казаха че можело на провайдера да му куцат настройките на DNS-a. Възможно ли е?

  7. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #6

    IP конфликт в ЛАН

    НЕ!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Конфликт на интереси?
    От 666 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 22-06-12, 20:13
  2. Конфликт между Skype 3.6.0.248 и Norton SystemWorks 2005
    От roumen68 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-08, 10:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе