Резултати от 1 до 2 от общо 2

помощ за пренос на интернет на 15км.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    11
    #1

    помощ за пренос на интернет на 15км.

    имам два wap11 на linksys i две калифорнии.ша имам ли проблем с връската .има пряка видимост .и дали щте е стабилна връската.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    помощ за пренос на интернет на 15км.

    Малко съмнително е - т.е. може и да стане, но не се знае, трябва да се опита. По-точно не е ясно доколко връзката ще е качествена - това зависи от наличието на други излъчващи радиоустройства наоколо (не само такива на 2.4 GHz), от паразитните смущения (напр. пресичане линията на сигнала с електрически далекопроводи), от това какъв трафик искаш да преминава по трасето и не на последно място - от поляризацията и насочването на антените.



    Имах реализирано подобно трасе с дължина 17 км - устройствата бяха с мощност 200mW и антени California 24dB, ако искаш пиши ми на PM за да ти дам подробности (да не правя реклама тук). В момента съм на 5 GHz - минах на този ваиант по причина, че в един момент не остана свободен канал в 2.4 GHz-овия обхват. Ако имаш намерение да прекарваш сериозен трафик по това трасе и особено ако има и повечко други доставчици наоколо, можеш да се замислиш направо за такова решение - по-скъпо е, но е много по-далновидно.



    Успех !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пренос на данни ...
    От ivanhoe72 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-12-09, 14:26
  2. Пренос на електричество през България
    От Solmyr във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-09, 12:29
  3. Пренос на РС в самолет
    От emos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 31-12-07, 18:10
  4. Задача за мрежи и пренос на данни
    От mitkosan във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-06, 17:45
  5. у.ва за пренос на данни през ел. мрежата
    От Светъл във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-01-05, 17:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе