Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблемчета за мрежари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #1

    Проблемчета за мрежари

    Имам два въпроса:

    1.Защо в мрежата към която съм свързан не мога да тегля с повече от 650-700 kB/s при положение че те теглят от мене с повече от 1 МB/s. С Реалтек 8029АS (10Mb) съм и със winXP( на което съм махнал QoS дето е на 20%)???

    2.Как трябва да се настрои сървъра на мрежата за да мога да получавам поща с Outlook. сървъра е под redhat 7.2.

    Надявам се на отговори (особено на втория въпрос щото ми писна да ходя по страниците на yahoo)




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #2

    Проблемчета за мрежари

    1. Ами да ти кажа това е горе-долу добра скорост, няма какво толкова да се притесняваш, явно като "сървър" ХР се справя по-добре от другите PC-та. Относно QOS-а, той трябва да се ВКЛЮЧИ и да му се зададе 0% reservation of traffic, не да се изкючи.

    2. Ами пускаш POP3 сървър и си готов. Ако ползваш QMAIL прочети му docs, там пише как става.



    BEWARE! INTEL INSIDE!

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #3

    Проблемчета за мрежари

    10x за отговора. Ама защо под win98 на същата конфигурация ми бичи със 1мб/с.А пък за QoS съм направил точно тъй което си казал просто не съм обяснил правилно.Най-интересното е че под winХР като си пусна winampa и скоростта пада с още 100к.Е на туй вече много се учудих (варненският лаф -> изкорах Почвам да се чудя да не е нещо от драйверите на LAN картата?!




  5. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #4

    Проблемчета за мрежари

    Много е вероятно да е от драйверите. А може нещо друго да е.



    BEWARE! INTEL INSIDE!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    23
    #5

    Проблемчета за мрежари

    Пусни ХР-то да се ъпдейтва. М$ имат нови драйвери за РЕАЛТЕК. Ако не си го направил вече де.




  7. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    348
    #6

    Проблемчета за мрежари

    отговор на 2 въпрос:

    предолагам че за вътрешната мрежа имаш "не-реални" IP-та

    iptables -А POSTROUTING -s 192.168.0.0/24 -o ethX -j MASQUERADE.

    s towa neshto si ima outlook




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #7

    Проблемчета за мрежари

    Доколкото търсих няма нови драйвери нито на update сайта на М$ нито на сайта на Реалтек.






Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Малки проблемчета с HDD Seagate
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 24-01-08, 23:00
  2. Отговори: 5
    Последно: 20-02-02, 10:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе