Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #16

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    А Петър и Стоян на кирилица ли са, или просто ни го даваш за пример ? Евентуално, ако са на кирилица, що не пробваш с някой еднакъв юсер на латиница.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #17

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    на латиница, само за пример беше

    п.п. вече чувствам как отнасям майни покрай тая тема...

    добавка: положителното е, че в 90% се ползва достъпа от хп към 2000, но все пак ме глождеше да видя няма ли някой да знае как става. Съмнява ме обаче проблемът да е тривиален...

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #18

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    Майни не отнасяш (поне не от мен). Остана да те помолим да пуснеш скрииншот на Registry - Run, или да те посъветваме да си пуснеш един MSConfig и да го разгледаш за нещо необичайно (Като да речем някой стар ZoneAlarm)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #19

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    Митко, не съм много сигурен, дали това( http://img29.exs.cx/img29/347/regr4n.jpg ) имаш предвид, и ако да ми е интересно зЪщо.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #20

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    Ама това на кой компютър е? Там вляво има RunServices, а в WinXP няма RunServices (поне няма в WinXPPro). Така или иначе, се виждат доста неща, който са ми непознати, но звучат като потенциални ограничители на достъпа:
    Outpost Firewall
    Pest Patrol
    Cookie Patrol
    Най-добре опитай да изключиш еднократно всичко с MSConfig (после пак ще си го включиш) и да видиш дали случайно не се е отпушило.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #21

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    Зарежете,
    проблемът не толкова тривиален, според мен. Скрииншота е от ХП HOME, при който всъщност се получава проблема. Сигурен съм, че е при него, защото съм го свързвал в мрежа с други два и пак не става да се логна в него, въпреки че съм създал акаунти, шернал съм директории и т.н.
    А със стария ми компютър(той беше на 2000) бях в мрежа с тоя, който е на 2000 Prof сега и нямах никакъв проблем. Знам, че проблема е на ХП HOME, но дотук...
    Иначе тия програми, които стартират с уиндоус съм ги деактивирал многократно, с напълно "свалени гащи" съм тествал и пак не става....*


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #22

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    Що не вземеш една кутия натурален сок и да почерпиш някой специалист докато ти го настройва.
    Ще му отнеме десетина минути и пари няма да ти вземе.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #23

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    Специалистът ще направи абсолютно същото, което ми беше препоръчано тук...

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #24

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    Няма смисъл да го зарязваме, след като успешно обменихме толкова много информация.
    Направи ми впечатление, че някъде в началото споменаваш за Windows актуализации, които до колкото разбрах не са направени по някакви неизвестни причини.
    Ако е така, то може и това да е причината за проблема.
    Сещам се за следния пример:
    Инсталация на Win98SE от оригиналин диск от 97-ма година.
    Този Win98SE е окомплектован с IE5
    При опит за свързване със шернати папки от друг с друга работна група (WinXPPro например) - не може да се свърже. Ако се търси директно по името на другия компютър (\\computer2), то Win98SE казва най-малко три пъти подред "Unable to browse the network", след което започва да влиза по папките, но много дълго време показва че другия компютър е от Unknown Workgroup.
    Ако обаче на този Win98SE се инсталира IE6 (което практически е актуализация), гореописания проблем (ефект) изчезва.
    Така че, сигурно си има голям смисъл да се актуализира този WInXPHome.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #25

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    Цитат Първоначално публикувано от grossmaul

    Според майкрософт проблема са оправя когато се инсталират последните сервизни пакети на съответните операционни системи.http://support.microsoft.com/default...b;en-us;811082 Да, ама не-при мен не става.
    Исках да кажа, че въпреки, че са актуализиирани, нищо не се променя.


    Последното, което намерих из нета е, че при доста хора този проблем се решава(НЕ И ПРИ МЕН), когато промениш стойността на restrictanonymous в HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa от 1 на 0.
    Всички те ти случаи обаче са на Win XP HOME - XP Pro среда...


  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #26

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    Инсталирах (върху току що форматиран диск) WinXPHome (OEM версия, много стара още преди SP1). Кръстих компютъра T.
    Шернах една папка test (Шерването го направих така: properties/Sharing/Share this folder on the network - сложих чавка
    Отидох на компютъра в другата стая с WinXPPro. В Address Bar на Windows Explorer написах \\t <ENTER>
    Без изобщо да ме пита за username и password, в десния панел веднага се появиха test и printers. Влязох в тест и създадох един празен текстов документ.
    Т.Е. при току що инсталиран WinXPHome, всичко си е наред с шерването - даже не пита за парола.
    След това инсталирах SP2, нищо не се промени. Отидох на трети компютър, написах \\t, видях шернатото test, влязох в него и създадох празна папка.
    Прегледах състоянието на Firewall при WinXPHOME
    Firewall - включен
    File and print sharing - маркиран като exeption
    Scope на този exeption - subnet
    НИКЪДЕ НЕ МЕ Е ПИТАЛО ЗА USERNAME И PASSWORD !!!
    Нищо не се промени и след инсталирането на всички актуализации излезли след SP2.
    Ползвах руския метод описан в една друга тема за да мога да изтегля актуализациите.
    Потвърждавам - от WinXPPro без никакви проблеми се влиза в шернатите папки на WinXPHome.

    В WinXPHome+SP2+WindowsUpdates има
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\
    но няма
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa

    Такъв обаче има в WinXPPro с още много параметри вътре
    Сигурно е дошъл от някакъв допълнителен MS-софтуер, или от актуализациите и сигурно в него е проблема.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #27

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    ...Шерването го направих така: properties/Sharing/Share this folder on the network - сложих чавка
    Отидох на компютъра в другата стая с WinXPPro. В Address Bar на Windows Explorer написах \\t <ENTER>
    Без изобщо да ме пита за username и password....
    Е с това сме на нивото на шерване при 98, че и по-лошо - там поне може да се зададе парола за четене и запис, а тук не може! А щом си захванал експеримента както трябва, би ли го допълнил и с резултати при немаркирано Simple folder sharing?

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #28

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    Оня диск се затри, но ми попадна временно eдин лаптоп с WinXPHome.
    Първото което направих, бе да шерна една папка и да видя от друг компютър (с WinXPPro), дали ще ме пусне. Ами пусна ме, без изобщо да пита за username и password. Както казва emos, по-назад сме и от Win98 (даже и Win95). Между другото некъде не видях (а и никога не съм знаел къде) къде е това Simple folder sharing в WinXPHome

    Проверих Registry и за моя изненада там има
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa
    което изглежда така



    Публикувах го това Registry, за да може евентуално grossmaul да го сравни с неговото.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #29

    Re: Проблем в мрежа между Win XP HOME и Win 2000 Prof.

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Между другото некъде не видях (а и никога не съм знаел къде) къде е това Simple folder sharing в WinXPHome
    Преди няколко дена писах в друга тема, че в нормален модус на ХП симпъл-шеринг е by-default и не може да се деактивира, освен ако не се мине в safe mode, откъдето вече могат да се дават специфични права на отделни потребители за отделни папки.
    В XP-PRO би трябвало да го намериш във folder options/view/advanced settings.
    Вариантът със simple sharing също е пробаван и не даде никакъв резултат и в двата случая...

    Registry-то ми се различаваше само по restrictanonumous(беше на 1) и everyoneincludesanonumous(беше на 1). Нищо не се промени, след като ги направих на 0, рестартирах и пробвах да вляза през 2000 в ХП/ХОМЕ.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с връзка между Lcd i Home cinema Philips
    От kiko26 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 07-02-10, 08:54
  2. Проблем с мрежа между Debian и Win XP
    От grgeorgiev във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 16-05-07, 09:11
  3. Проблем с мрежа между 2PC-та
    От mutia във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 13-03-06, 19:57
  4. Проблем с Мрежа Win XP Pro SP2, Win 2000 pro и Win98
    От JJunior във форум Мрежи
    Отговори: 26
    Последно: 05-09-05, 21:26
  5. Проблем: Мрежа 4 бр. Windows XP Home
    От buddy във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 13-05-04, 22:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе