Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

HELP ME CCPROXY

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    19
    #1

    HELP ME CCPROXY

    хора имам 2 компа в нас и искам да си разделя мижавия нет но не знам как да стане това помогнете ми моля ви

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: HELP ME CCPROXY

    Цитат Първоначално публикувано от itsko_blizard
    хора имам 2 компа в нас и искам да си разделя мижавия нет но не знам как да стане това помогнете ми моля ви
    На компютъра дето идва интернета, трябва да имаш две лан карти. Едната за интернета, нея не я пипаш, другата за мрежа с другия компютър. На втората карта слагаш IP 192.168.0.1/255.255.255.0 само толкова. И на този компютър инсталираш проксито.
    На втория компютър, т.е. който ще получава интернета слагаш IP 192.168.0.2/255.255.255.0 В браузера, ако е IE в Tools/Internet Options.../Connections/LAN Setings... слагаш отметка на Use proxy ... и в полетата написваш 192.168.0.1 а в другото прозорче слагаш стойност 808
    Това е всичко.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #3

    Re: HELP ME CCPROXY

    Моите извинения, но си позволявам да дам , по подробна инаструкция за всички относно CCPROXY:

    p.p

    ЛАН интернет за два домашни компютъра чрез инсталиране на прокси сървър



    Използва се програмата CCProxy, която прави прокси сървър на компютъра, който получава интернета и го рутира към съществуваща локална мрежа. Лошото е, че тази програма може да осигури връзка на максимум три компютъра от локалната мрежа.



    Условно ще наричам компютъра, който получава интернет “първи комп”, а компютъра, към който се рутира трафика “втори комп”. Първо трябва да се вържат двата компа в локална мрежа, така че да се виждат и да могат да комуникират, а в същото време първия комп трябва да може да получава интернет. На първия комп трябва да има две ЛАН карти. Първата ЛАН карта, по която идва интернета не й пипаш настройките. Нея я вижда доставчика и нейният МАК адрес му излиза на него и по него той те следи. За да могат двете ЛАН карти да работят едновременно трябва да имат различни IP адреси, т.е. трябва домашната ти локална мрежа да има IP адреси, които да са различни от IP на мрежата, по която по същество получаваш интернет. Проверяваш ЛАН картата, по която ти идва интернета какви са й настройките. Те могат да са примерно такива:



    IP address: 192.168.10.30

    Subnet mask: 255.255.255.0

    Default gateway: 192.168.10.10

    Preferred DNS server: 192.168.0.111



    Най-вероятно твоят интернет доставчик, както повечето доставчици ти е дал някакво вътрешно-мрежово IP. Това означава, че първата ЛАН карта на първия комп, по която ти идва интернета вече е член на някаква локална мрежа. Ето защо на втората ЛАН карта на първия комп трябва да сложиш настройки, които да са различни, например:



    IP address: 172.16.1.1

    Subnet mask: 255.255.0.0



    Другите параметри може да не ги въвеждаш, но е важно IP адресите на двете карти на първия комп да са различни. По този начин двете локални мрежи, а именно тази по която получаваш интернет и твоята домашна мрежа ще са отделени една от друга. На ЛАН картата на втория комп в такъв случай слагаш настройки:



    IP address: 172.16.1.2

    Subnet mask: 255.255.0.0

    Default gateway: 172.16.1.1



    За Default gateway на ЛАН картата на втория комп слагаш IP адреса на втората ЛАН карта на първия копм.



    Двата компа трябва да са членове на една workgroup. Когато оправиш и това те вече трябва да се виждат. Те трябва да са свързани с кроснат кабел (crossover cable). Такъв кабел се използва само за връзка между два компютъра. Характерното за него е, че първо и второ краче от едната букса отиват на 3 и 6 позиция на другата букса. Ако нямаш такъв кабел или не си сигурен, че е кроснат можеш да отидеш в който и да е компютърен магазин (по “Раковски” ги има много) и да им кажеш да ти направят, те ще знаят как да го свържат. За да могат двата компа да си обменят информация трябва да бъде разрешен също така и File and Printer Sharing.



    По въпроса за firewall-а, той ти е необходим за твоя собствена сигурност, но дори и без него доставчика няма да може да види, че имаш второ PC вързано, защото реално втория комп използва същата ЛАН карта, която ползва и първия комп, т.е. целият ти трафик излиза през само една ЛАН карта и съответно само един МАК адрес. Ако имаш инсталиран firewall трябва да го настроиш така, че да разрешава комуникация между компютрите на локалната мрежа. Аз лично ползвам ZoneAlarm и съм доволен. Ако имаш нужда от помощ и по неговите настройки пиши ми пак.



    След като това дотук е направено си инсталираш CCProxy, в което няма нищо особено и си слагаш и крака за него. Неприятното на цялата история е, че за да има втория комп интернет трябва първият комп да е винаги включен.



    Включваш програмата и отиваш в Options. Ще ти се появи този екран:

    Записваш си стойностите на тези 5 порта, които съм ти очертал. Вляво слагаш отметка на Auto Startup, за да може програмата да се зарежда заедно с Windows-а. Долу вдясно избираш IP адреса на първата ЛАН карта на първия комп, тази настройка, която доставчика ти е сложил и също така слагаш отметката вдясно (при мен цифрите са 172.16.16.151, при теб сигурно са други).



    Сега вече трябва на втория комп да настроиш всички програми, които използват интернет, да използват прокси сървър. Това са Internet Explorer, Outlook Express, ICQ, ъпдейтър на антивирусна програма, даунлоуд мениджър, въобще всички, които излизат в интернет, трябва в настройките да им укажеш да използват прокси сървър. Аз ще ти обясня това за Internet Explorer, за другите програми нещата са аналогични.



    В Internet Explorer отиваш в Tool-->Internet Options-->Connections-->LAN Settings. Слагаш отметка на Use a proxy server for your LAN...

    ...и натискаш Advanced.

    В дясната колона нанасяш портовете от фигура 1, а в лявата колона въвеждащ IP адреса на първата ЛАН карта на първия комп. С това настройките на Internet Explorer са готови. За другите програми мисля, че можеш да се оправиш и сам. Общото при тях е, че там където са настройките за прокси сървър, за адрес на прокси сървъра въвеждаш IP адреса на първата ЛАН карта на първия комп и след това въвеждаш съответния порт, 808 или 1080.



    Това е, успех!

    p.p
    Има и картинки , но с времето съм притеснен за да ги сложа.


  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    19
    #4

    Re: HELP ME CCPROXY

    мерси много задължен сам ви !!!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    19
    #5

    Re: HELP ME CCPROXY

    Лошото е, че тази програма може да осигури връзка на максимум три компютъра от локалната мрежа.

    CCProxy може да шерва интернет на 10 компютъра, само че трябва да си я купиш или кракнеш Иначе Shareware версията е за 3 компютъра :coolsmiley:

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    19
    #6

    Re: HELP ME CCPROXY

    ми нешто не става бе хора

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    19
    #7

    Re: HELP ME CCPROXY

    хорица вкарвам IP-тата и не става те се виждат но втория комп няма нет дали е нешто в CCPROXY а??? ПАк ви моля за помощ

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    19
    #8

    Re: HELP ME CCPROXY

    хорица вкарвам IP-тата и не става те се виждат но втория комп няма нет дали е нешто в CCPROXY а??? ПАк ви моля за помощ

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Re: HELP ME CCPROXY

    На първия компютър две NIC:

    1. NIC тази дето идва нета не я пипаш
    2. NIC - IP IP 192.168.0.1

    На втория компютър ена NIC:

    1. NIC - 192.168.0.2

    После настройваш IE така:

    Tools/Internet Options.../Connections/LAN Setings... слагаш отметка на Use proxy ... и в полетата написваш 192.168.0.1 а в другото прозорче слагаш стойност 808

    Това е всичко.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #10

    Re: HELP ME CCPROXY

    Здравейте,
    остана за мен меизяснен следния въпрос, а именно:
    1.при някои програми използващи (Soks 5-->П2П-клиенти), адреса го слагам (адреса на ЛАН-картата с интернета-->реалния IP-адрес, даван от доставчика), при други IP-адреса на втората ЛАН карта на вътрешната мрежа (примерно-->192.168.0.1).
    въпроса ми е ?
    На какво се дължи това?С интернета нещата са ясни, там проблеми няма.Например при WinGate, винаги е IP-адреса на втората ЛАН-карта ( в случая-->192.168.0.1) .Ако някой знае да изясни тази позиция, за да се приключи темата.
    Благодаря.

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Re: HELP ME CCPROXY

    Цитат Първоначално публикувано от fiorino
    Здравейте,
    остана за мен меизяснен следния въпрос, а именно:
    1.при някои програми използващи (Soks 5-->П2П-клиенти), адреса го слагам (адреса на ЛАН-картата с интернета-->реалния IP-адрес, даван от доставчика), при други IP-адреса на втората ЛАН карта на вътрешната мрежа (примерно-->192.168.0.1).
    въпроса ми е ?
    На какво се дължи това?С интернета нещата са ясни, там проблеми няма.Например при WinGate, винаги е IP-адреса на втората ЛАН-карта ( в случая-->192.168.0.1) .Ако някой знае да изясни тази позиция, за да се приключи темата.
    Благодаря.
    Kакъв ти е по-точно въпроса, че не мога да разбера. Ако може го формулирай по-смислено, за да мога да ти отговоря. Написал съм два пъти едно и също нещо по най-простия начин, за да е ясно, но гледам, че пак не е.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #12

    Re: HELP ME CCPROXY

    ru-boy
    моите извинения , но по ясно от това как да го формулирам?
    Извинявам се на модераторите, получава се нещо като спам:-(, по принцип не мога да го формулирам по друг начин!
    Благодаря
    п.п
    Стремил съм се по най-ясния начин да обясня проблема.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    29
    #13

    Re: HELP ME CCPROXY

    a защо не ползваш winroute lite
    по добра е , по малко товари ПЦто , другото е че когато ползваш мирк не е нужно да минажаш през сокет5
    инсталираш я на ПЦто където получаваш нета и като отвориш програмката ще видиш графична схема за конфигуриране
    ползваи някоя стара версия на винроуте лите -- предполагам ги има навсякъде в пееринга

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    19
    #14

    Re: HELP ME CCPROXY

    абе хора а с CCPROXY не става ли бе???

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    29
    #15

    Re: HELP ME CCPROXY

    става , как да не става.
    единственото предимство на CCproxy е, че има shaper който работи, но товари много компютъра (поне едно време го ползвах с П200 и към 10 клиента ). Аз за друго предимство не се сещам.
    Ако искаш да ограничаваш клиентите по скорост хвани някои да ти настрои един линукс (можеш да ползваш дори 386 или 486 и дискета) , а ако искаш само да рутираш и си с вин98 -- ползваи winroute lite
    ако си с winXP - от мрежовите настроики
    а наи добре е да си купиш един рутер за 100 лв и ще имаш всичко
    дето се казва ще го избиеш от ток за 6 месеца

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Оутлоок през CCProxy?
    От DerekMTN във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-07, 06:33
  2. CCproxy и p2p програми
    От godzila12 във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 01-06-06, 16:33
  3. CCProxy config problem
    От diaflin06 във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 09-11-04, 15:03
  4. Проблем с CCProxy
    От Zetle във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 09-06-04, 10:43
  5. CCProxy
    От relsys във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 01-12-03, 10:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе