Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

550 м. м/у две къщи LAN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ksm
    ksm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    67
    #1

    550 м. м/у две къщи LAN

    Какви суичове да използваме и как да ги захраним. Какво е максималното растояние между два суича (>200 може ли?). Има ли проблеми с температури под -20*C?

    Благодарим Ви!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    Разстояние над 200 м ми се вижда немислимо. Опитайте с FTP или SFTP кабел на 3 сегмента, т.е. с 2 switch-a, които да захраните от крайните точки по неизползваните проводници на кабела. Има вероятност да стане, но може и да има сериозни загуби при натоварване (все пак се получават сегменти по над 180 м). Иначе в класическо изпълнение ви трябват 3 или даже 4 switch-а.

    Относно температурите - ако са във влагозащитена кутия, мисля, че ще издържат на -20оС, поне имам такъв опит.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    Той сучи докато работи си отделя топлина и сам си се топли. Иначе ако използваш ФТП кабел може да постигнеш разтояния над 100м при 10мбит-а ама коллко точно ще разбереш с проба грашка.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    ... може и да има сериозни загуби при натоварване (все пак се получават сегменти по над 180 м). ..
    Разбира се, че ще има загуби на пакети. Оттам и ниска скорост!
    Има един параметър, с който не можем да се сборим - скоростта на светлината, 3.10^8м/с. Около.
    Електрическия сигнал (електромагнитна вълна като светлината) се разпространява в средата (medium) с близка до тази скорост. Така, че изисквайки да се спазват датаграмите на Ethernet протокола, няма как да не се спазват и някакви времена за разпространение на сигнала. Неспазвайки ги, следват ретранслации и т.н. Според мен това е причината за по-ниските скорости при нерегламентирани дължини. Повече инфо - тук.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #5

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    Що не сложиш wireless трасе. За 550м ще ти излезе:
    2 x DWL 700AP ако можеш да си намериш - тънкана са и са железни - 200лв.
    2 x антени от миро ( www.anteni.net ) - 60лв.
    2 x пигтейли 40лв.

    300 кинта и си готов - със сигурност ще изкараш поне 5 Mbit.



    Със здраве Габи

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    В момента блока в който живея, е свързан с основната мрежа на доставчика с 2 ADSL-a (в двата края). Разстоянието е 700м, скороста в едната посока 10Мб, а в другата 12Мб. Не знам колко струват ADSL-ите, ако те интересува мога да питам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    @Pat,
    Това не може да са ADSLи! ADSL се посреща от DSLAM. Това са някакви други хDSL устройства. Разпитай точно какви са. Може би HDSL или VDSL.....

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    @Lupus , прав си!
    VDSL - ZyXEL - Model - Prestige - 841C. Без никакви проблеми работи до 1км. Може да работи с една или 2 кабелни двойки. Могат да работят и наколко модема вързани паралелно, като един - за повишаване на скорастта. (обаче е нерантабилно).
    Хората от кабелния доставчик ми казаха, че на този етап вече излиза по-евтино с безжична връзка, отколкото с модеми.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    ...............
    Хората от кабелния доставчик* ми казаха, че на този етап вече излиза по-евтино с безжична връзка, отколкото с модеми.
    Това бих препоръчал и аз на ksm - ако има пряка видимост между двете къщи да си направи някакъв вид безжична връзка и да не мисли повече между кои две дървета да опъва кабел и как да си храни суичовете. И няма да има притеснения какво ще се случи "Когато гръм удари.... "

  12. ksm
    ksm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    67
    #10

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    Благодаря на всички.За бежична няма прякя видимост между сградите.А и имаме планове след време мрежата да се развива.Целта не е да печелим,ние си я правим за нас. Първо искаме да я направим между две сгради следтова има още двама приятели който ще се вкючат.Също мислим да пуснем и интернет.Целта е ислед това ако иска и някои друг да се включи.Правим го защото Доставчикът тук направо ни одира 30лв.на месец а качество никакво

  13. Gadget
    Guest
    #11

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    @Lupus , прав си!
    VDSL - ZyXEL - Model - Prestige - 841C. Без никакви проблеми работи до 1км. Може да работи с една или 2 кабелни двойки. Могат да работят и наколко модема вързани паралелно, като един - за повишаване на скорастта. (обаче е нерантабилно).
    Хората от кабелния доставчик ми казаха, че на този етап вече излиза по-евтино с безжична връзка, отколкото с модеми.
    Това е така, обаче една малка забележка по отношение на този ZyXEL. При бури и гръмотевици забиват и трябва да се рестартват от едната или от двете страни. Ако си на една ръка разстояние не е проблем, но ти си знаеш

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #12

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    Ех, мрежари, мрежари... Май вече сте забравили за добрия стар коаксиален кабел. Вярно е че малко сложно вече се намират дивайси за него, но дори и по тънък коаксиал 500м не са проблем.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    Цитат Първоначално публикувано от fori
    Ех, мрежари, мрежари... Май вече сте забравили за добрия стар коаксиален кабел. Вярно е че малко сложно вече се намират дивайси за него, но дори и по тънък коаксиал 500м не са проблем.
    Това означава ли, че могат два компютъра да се свържат помежду си само с коаксиален кабел и мрежови карти с този интерфейс? На такова разстояние (500м) - без допълнителни устройства? И всъщност какво е максималното разтояние за връзка с коаксиален кабел?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #14

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    fori, 500 метра с коаксиален кабел не е проблем, но само че с дебел коаксиален кабел (thicknet) който предава данните до 500 метра без заглъхване, но пък тогава ще е проблем свързването с компютъра защото ще трябва да използва трансиивър - с тези неща съм запознат само на теория - не съм се сблъсквал на практика с тях. При мен имам мрежа с коаксиален кабел (тънък - thinnet, при който максималното разстояние без да има заглъхване е 185 метра) горе долу на същото разстояние 500 метра но през 100 метра имам сложени репитери. А и напоследък е много трудно да се намерят дори мрежови карти с BNC.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #15

    Re: 550 м. м/у две къщи LAN

    и на 185 метра може да се върже само маркова карта,репотек,реалтек ако се вържат изобщо няма да са на 10 мбит,най много 3-5 мбит

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ?-че за Wi-Fi в къщи
    От MomoSat във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 16-04-07, 01:15
  2. RQ: Страница за проекти за къщи
    От xzone във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 12-01-05, 10:18
  3. LAN Internet проблем в къщи
    От kompa във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 07-11-04, 20:46
  4. Субтитри за Сам в къщи 4???
    От Popkaro във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 07-11-03, 09:34
  5. Kaжете кой Win да си сложа в къщи
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 05-06-03, 08:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе