Резултати от 1 до 5 от общо 5

LAN Internet проблем в къщи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    1
    #1

    LAN Internet проблем в къщи

    Имам LAN Internet който работи идеално с 1 компютър. Обаче сега се появи 2-ри компютър и проблема е, че искам да си направя мрежа от 2 компютъра като и двата да имат Internet връзка (2-я да ползва Internet през 1-я)



    Подробности:

    На двата компютъра съм с Windows XP. На основния компютър (Internet server-a) имам 2 LAN карти. Едната (LAN 1) е вързана към Internet доставчика чрез PPPoE (PPP over Ethernet). Конекцията излиза в 'Control Panel->Network and Dial-up connections' като Broadband type. Чрез другата LAN карта (LAN 2) си правя вътрешната мрежа с 2-я компютър. На Internet server-a на PPPoE конекцията и сетнах ICS (Internet connection sharing). След това пуснах Net Wizard-a, създадох една дискета с която сет-нах мрежата на втория компютър.



    Резултата е, че имам идеална мрежа между двата компютъра, имам Internet на Internet server-a, но нямам Internet на втория компютър.



    Какво още трябва да се направи. Предпочитам въпроса да се рещи само със средатвата на Windows-а (без WinGate; WinRoute; хъбове, рутери...).



    Ако искате допълнителна информация - казвайте.


  2.  
     
  3. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #2

    LAN Internet проблем в къщи

    Най простото което можеш да опиташ е да направиш мост между двете лан карти и ще се получи.

    Като си правиш мрежата на втория комп трябва да отметнеш че интернета ще ти е от лан.

  4. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #3

    LAN Internet проблем в къщи

    E, i zavisi vse pak kakvi sa ti nastroikite za IP na vtoroto PC.

    Az v ka6ti to4no taka polzvam internet - s 2 lan karti i samo sas sredstva na Windows (XP v slu4aia).



    Nastroiva6 za Gateway IP-to na parvia komp - veroiatno e 192.168.0.1 (za6toto XP avtomati4no nazna4ava tova za gateway)



    Sled tova za DNS az sam dal serverite na moia dostav4ik (t.e. DNS sa ednakvi na parvia i na vtoria komputer).



    (E, i razbira se i IP-to na vtoria kom da dade6 - 192.168.0.XXX).



    Tova e. Triabva ve4e da varvi.

    Az daje ne se se6tam i da sam puskal Net Wizard......

    Mai si tragna direktno. No ne sam siguren de.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    LAN Internet проблем в къщи

    Пич значи сложи си на ауто и двете нал кари, на вория ком и вория лан на първия комп. После цъкаш ICS и той ти настройва ИП-то на лана на компа и дава автоматично ИП адрес и на другат алан карта. През това време и дватат компа трябва да се включени. Е това е. За повече въпрос ме търси на ICQ. И аз съм с ПППоЕ за съжаление( кой глупак го е измислил това нещо) и пускам нет на още два компа вкъщи.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    6
    #5

    LAN Internet проблем в къщи

    PPPoE e измислено с цел сигурност и някаква по-сериозна форма на акаунтинг, но главно сигурност. PPPoE, както и PPPtP са идеална среда за тунелирана и съответно криптирана комуникация. А това, че можеш да крипитраш прави 2-те технологии гръбнак на Virtual Private Network. Това, че ти не намираш смисъл в това да си пишеш username-a i pass-a в някаква си диалогова кутийка не ти дава право да обезмисляш труда на експертите по мрежова сигурност.

    На мен лично VPN ми е спасявал живота няколко пъти и не забравяйте, че не само домашни потребители ползват интернет(според който, веднъж пуснал вградения firewall на XP -вече си untouchable), a и хора, които имат какво да крият(корпоративни тайни). Не знам дали за теб е известно как с малко гимнастики може да се сниф-не всяка една сесия. Ако е ССЛ-ната преди това - няма проблем, но ако е чист протокол без "обвивка"(wrapper) - хаха!



    Нямам за цел да те обиждам по никакъв начин, но ме издразни как с лекота драсна 10-на години development.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ?-че за Wi-Fi в къщи
    От MomoSat във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 16-04-07, 01:15
  2. 550 м. м/у две къщи LAN
    От ksm във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 23-08-05, 11:40
  3. RQ: Страница за проекти за къщи
    От xzone във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 12-01-05, 10:18
  4. Субтитри за Сам в къщи 4???
    От Popkaro във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 07-11-03, 09:34
  5. Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?
    От StratoBOB във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 25-09-02, 09:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе